Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Реален разход


werz

Recommended Posts

Колко харчи вашата Октавия реално имайки напредвид средната скорост и условията.Октавия РС харчи 8л при средна скорост 132км/ч-магистрално каране и 12км извънградско.Отсечката е София -Чирпан-София с включени фарове и зимни гуми 225 на 17 и теста е започнат при оптимална температура на двигателя.Математически сметнах,че включването на часта ,през която двигателя загравяше и чистех стъклата от лед+ безумно тъпото чакане на светофари в Младост ми прави реалния среден разход 8,8,а средната 116.Тоест всеки ,който работи на 3-7км от вкъщи ще бъде приятно сюрпризиран с 14-15разход при студено време :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 587
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Izolini

    60

  • shaft

    38

  • PRR

    28

  • b3lq7a

    25

Най-много писали в темата

Моята около 5,8 при спазване на всички ограничения Габрово-Поморие. Средна скорост близо 70 км/ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко харчи вашата Октавия реално имайки напредвид средната скорост и условията.Октавия РС харчи 8л при средна скорост 132км/ч-магистрално каране и 12км извънградско.Отсечката е София -Чирпан-София с включени фарове и зимни гуми 225 на 17 и теста е започнат при оптимална температура на двигателя.Математически сметнах,че включването на часта ,през която двигателя загравяше и чистех стъклата от лед+ безумно тъпото чакане на светофари в Младост ми прави реалния среден разход 8,8,а средната 116.Тоест всеки ,който работи на 3-7км от вкъщи ще бъде приятно сюрпризиран с 14-15разход при студено време :mrgreen:

Skoda Octavia II - 1.9 TDI 105 HP:

Среден разход 6.2л/100 при изминати около 550км. - Казанлък - Стара Загора - София(градско 30тина км из центъра) и пак София - Стара Загора - Казанлък при средна скорост близка до твоята...Иначее обикновено около 5.5-5.7л/100 ми варира за същия пробег само, че с нормално каране...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

София-Бон (1900км), при 2/3 от времето работещ климатик, 107km/h средна скорост (включваме граници, градско и сие) - 5.5

 

София-Варна-София без климатик около 5, с климатик 5.5.

 

Среден разход за 65к км - 5.73

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Октавия Тур 1,6 102 кс.

 

София - Сандански - София 330км ( от Лъвов мост, в петъчния следобед с 4 човека, през Драгичево в неделния следобед ) разход 5.9, ср. скорост 96 км/ч

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Румстър с двигател 1.9 тди 105 магарета:

 

последно засичане със зимни гуми:

Щутгарт-Виена (летището) 700 км. средна скорост 125 км/ч разход по борда 7/100 по метода на 'до горе' 50 л. на 700 км.

Виена (Център) -Щутгарт, средна 113км/ч разход по борда 6.5

 

До сега: 20 000 км. среден разход 6.4/100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Октавия 1,9TDi.105к.с.

София-Кавала-Тасос,около 750км.,отиване и връщане ,средна скорост 65-70км/час, разход 4,9-5,0л./100км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1,9 TDI

 

Казанлък - Стара Загора- София ( ср.скорост 95 км/ч) - 5,0 л/100

София - Стара Загора - Казанлък ( ср.скорост 97 км/ч) - 4,6 л/100

/по бордкомпютъра/

не съм мерил вятъра дали е бил насрещен или попътен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Октито - София-Приморско, началото на септември (с малкия син и малко багаж) - 5,2 при ср. ск. 107 км/ч. На връщане - 5,5 при 105 км/ч.

Магистралния разход го забелязвам само на отиване - 5,7 - 6 при средна скорост малко над 130. На връщане сигурно е по-висок, защото София е на 650 м височина, а и из софийско равно пОле духат преобладаващо западни ветрове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

окти 1 1,9тди 90 к

на смесено из и около София с парно 6-6,5/100

София-Плевен-Свищов с климатик средна скорост 90 км.ч- 5,0/100

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

среднопретеглено 7,4 градско/извънградско 50:50, а детайлни данни ето тук: http://www.spritmonitor.de/en/detail/268724.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PRR, технически въпрос - в книжката на моя Тур пише, че компютъра засича до 2000км пробег след което се занулява и почва пак да брои от начало. Опитът ми с колата го потвърждава. Как знаеш, че 65к км имаш какъвто и да е разход? Средния разход е [1]за текущия пробег [2]среден за последните 2000км.

 

Просто ми е любопитно, защото алтернативата, за която се сещам е само VAG-Com.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте да не се заблуждаваме. Или всичките вие сте си купили уникални автомобили или аз съм избрал най-разходната Skoda :lol: . Карам О1 1.8Т 20V, и съм изключително доволен от нейната динамика...на ускоряване, спиране и поведение в завой. Но за разход 5.5, 6.5, и средна скорост 105 км. просто не може да става въпрос.Автомобилът си харчи в промеждутъкът 8.5-10.5 в зависимост от скоростта, която понякога е и 230км/h.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте да не се заблуждаваме. Или всичките вие сте си купили уникални автомобили или аз съм избрал най-разходната Skoda :lol: . Карам О1 1.8Т 20V, и съм изключително доволен от нейната динамика...на ускоряване, спиране и поведение в завой. Но за разход 5.5, 6.5, и средна скорост 105 км. просто не може да става въпрос.Автомобилът си харчи в промеждутъкът 8.5-10.5 в зависимост от скоростта, която понякога е и 230км/h.

 

Ами ниските разходи са съотносими към дизеловите двигатели...Ако си беше взел бензинка с 32 вентила можеше и сегашния ти разход да ти се види миниатюрен..., а динамиката още по-яка ...Поздрави !!! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PRR, технически въпрос - в книжката на моя Тур пише, че компютъра засича до 2000км пробег след което се занулява и почва пак да брои от начало. Опитът ми с колата го потвърждава. Как знаеш, че 65к км имаш какъвто и да е разход? Средния разход е [1]за текущия пробег [2]среден за последните 2000км.

 

Просто ми е любопитно, защото алтернативата, за която се сещам е само VAG-Com.

 

Ми алтернативата е една книжка в колата. В нея се записва ВСЯКО зареждане на гориво, изминати километри, разход по борд компютър, сипани литри, коя бензиностанция и среден разход. Последно актуалната информация е:

КМ: 68657.50

Гориво: 3960.97 литра

Реален разход: 5.77

Разход по компютър: 5.48

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност компютъра си мери уникално точно,а разликите в разхода са свързани от разликите между температурата на горивото в бензиностанциите и тази в резервоара ви и миниятурните загуби по изпарения + разрешената грешка в бензиноколонките от 0,5%

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ECU-то знае колко гориво е пуснало и събира. Проблема идва като се поизносят инжекторите, смениш дюзите с по-големи (дизел) или чипнеш с PowerBox. Тогава ECU-мисли, че впръсква едно а реално е друго. Та от там и разликата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята Оки си гори над 6 смесен цикъл 60:40 градско/извънградско и тва си е.Отначало засичах пишех,после ми умръзна и сега само зареждам и толкова по показанията на бордкомпа за последните 1121км 6,2 мисля че е верен :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10.6 с 90% градско каране

Някой колега с DSG да каже на място колко показва компютъра.При мен е 0.8-1.0 без климатик.На Фабията беше 0.4-0.6

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

В "Ръководство"то на О1 TDi 90HP са посочени срамно ниски стойности - 3.7 за извънградско при 90км/ч средна скорост, и малко повече за град. Моите реални наблюдения - .... там някъде, ако се вярва на бордовия компютър, и малко по-далече според бензиноколонка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според докото О1, 1.9TDI 90bhp я дават 4.2 извънградско (т.е. при 90), 6.6 градско и 5.2 смесен. И наистина при 90 дава точно 4.2. При 70 дори слиза на 3.2-3.4, но кой ти кара с толкова?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.