Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Задна чистачка за Octavia I 4x4


nikskoda

Recommended Posts

Здравейте,

Имам следния проблем със задната чистачка на моята Октавийка.

Като си я купих наскоро и задната чистачка беше на Бош, но не чистеше добре. Под което имам впредвид, че отгоре ми оставаше една част неизчистена и вместо полукръг се получава като трапец. Което е кофффти, защото 1/3 от горната част остава непочистена и видимостта не е мн добра.

След което си купих една смотана чистачка и смених само перото - същия ефект. След което си купих Champion и... пак същия ефект :(

Проблемите, които виждам са:

1. Самото задно стъкло (4х4-трито е комби) в горната си част прави нещо като чупка и съответно чистачката не се "извива" толкова и го остава непочистено.

2. Струята за почистване също стига до средата на стъклото само, но дори и при дъжд чистачката дори и не замацва капките от горната част на стъклото, което ще рече че си няма никакъв контакт.

3. Виждал съм и други октавии единичка с точно същата треактория на чистене на задната чистачка, но съм и виждал такива, които си правят правилния полукръг.

 

Та, ако някои има идея има ли по-специални чистачки за задното стъкло и какви трябва да са те, ще се радвам да отговори!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Джетата има подобен проблем с предната дясна чистачка.

Решавам го, като внимателно изкривявам крайния сегмент така, че да почне да притиска към стъклото в този участък.

Слава Богу, после няма проблем с участъка, където стъклото е по-право :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си мисля 2 варианта. Първия е да си купя от тези безраменните чистачки, които са си изкривени попринцип, а не разчитат на кривината на стъклото и на рамото на чистачката. А втория вариант е съвсем елегантно с малко тел :))) или дори с някой черен конец да вържа крайнта подвижна част на чистачката за статичната и така изкуствено да създам усилие в крайната част...

Май втория вариант ще пробвам по-скоро и ще пиша. А някой ако си има нормална чистачка, която чисти добре, ако може да провери каква е и да пише :)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с телта ще е наистина интересно....:)))

Аз със задната чистачка не съм забелязал подобни проблеми.

Вземи си чистачка от ЕТ 15 лева мисля беше (предните са към 40) Валео и ако не се оправи разръчкаи дюзата с карфичка би трябвало да се мести къде да пръска (за това не съм много сигурен защото предните маи не се регулират на никъде).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и при мен го има,макар и да е минимално. Според мен е от стъклото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и при мен го има,макар и да е минимално. Според мен е от стъклото

При мен почти не чисти, ще я сменям в ЕТ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а сега сложих отпред aerotwin и дясната оставя малко непочистено в долния десен ъгъл,ама майната му

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цъ, цъ, може ли тия AeroTwin-ки да не чистят добре :))) Колко $ струват? А тях ще ти е малко трудно да ги оправиш с тел :)))

 

Аз ще кача снимка на траекторията на чистене на сегашното ми положение на задното стъкло, а ако стане нещо с тел-тунинга ще го пусна пак с разликата :)

 

PRR: Писането на кирилица е задължително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво стана колеги? Някой реши ли проблема с чистачката? Май повечето собственици на комби имаме същия проблем. Ако се намери решение ще се радвам да го споделите.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не, аз още не съм открил такова решение. Това, което мислех с "телта" май няма да стане, защото се получава голяма като дупка от другата страна и няма да чисти пък в средата. Може би остава варианта с безраменните чистачки, които са си огънати по принцип. Някой ако има такава да каже дали върши работа.

А тъй като съм виждал няколко поне такива комбира, на които чистачките си чистат добре, някои (с такава чистачка) може ли да каже как става номера? Предполагам извивката на стъклото е същата, както при всички комбита, та от чистачката ли идва решението или?

Очаквам някой да си разкаже "съксес стори-то" ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вчера си реших проблема - купих си оригинална чистачка за колата. Сега всичко е наред. ПСтарата чистачка ( явно предишния собственик я е сменял) беше доста по-къса. И въпреки, че беше Бош, не се огъваше добре и не изтриваше горната част на стъклото. Сега с оригиналната ( която е конструирана така, че много лесно прави голяяяма чупка) нямам проблеми, и видимостта е чудесна. Та моя съвет е - взимайте си това, което производителите са предвидили за колата ви, независимо че е малко по - скъпо от заместителите. Само за справка в ЕТ - Варна новата чистачка струва 14 лв.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 месеци по-късно...

Здравейте пак,

Леко да възродя темата, защото чак сега намерих време да отида до Еуратек :)

И попитах за чистачката и ми казаха, че само перото е 15 лева... но си помислих, че то това няма да е от перото, защото на тази чистачка ще мога да сложа същия размер перо, а старото ми си чисти супер ... е, само там, където покрива :)

После ми казаха, че трябвало да я погледнат и може би цялото рамо да се смени, като цената беше 35 лева... но нещо не се съгласих на този вариант, защото не даваха "гаранция", че ще се оправи, после сигурно ще ми кажат и ХХХ лева, че трябва да сменим и рамото, че не ти натиска добре... Та така, не си я смених :(

Някой да е пробвал с безраменните пера? Или ако е от София да си е купил от Еуратек цяла чистачка (35 лева) и да си е решил проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Някой да е пробвал с безраменните пера?

да, колега, аз си купих китайче безшарнирно за 12 лв. и съм супер доволен. причината за подмяната при мен беше гадното стъргане, което се чуваше от старата оригинална чистачка (на 1 година). сега е тихо и чисто. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Егати гадния проблем! Добре, че мойта е хеч smile004 .

 

Няма оправия - така ще си я караш и това е. На колегата stylius1 му сложихме делфинка отзад, пак е така, просто прекалено много е извито стъклото...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Някой да е пробвал с безраменните пера?

да, колега, аз си купих китайче безшарнирно за 12 лв. и съм супер доволен. причината за подмяната при мен беше гадното стъргане, което се чуваше от старата оригинална чистачка (на 1 година). сега е тихо и чисто. smile159

 

И при мен го има това стъргане :-k ,а как чисти тази чистачка ?Отпред съм с такива и съм доволен, но задната е оригналната и издава адския звук :mrgreen: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Redline___ ...как ще няма оправия, много "оптимистично" гледаш на нещата :)

А колегата joro_kem, виж как си е решил проблема с безраменна чистачка. Ще взема и аз да си сложа някой "китаец", да видя дали ще има резултат поне.

Но си е досаден проблем :( Дано стане и при мен с някой безраменна чистачка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен го има това стъргане :-k ,а как чисти тази чистачка ?Отпред съм с такива и съм доволен, но задната е оригналната и издава адския звук :mrgreen: .
сега е тихо и чисто. smile159
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.