Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

И МОЯТА Я ОТКРАДНАХА.......НО СИ Я НАМЕРИХ!


Боби Доктора

Recommended Posts

Чак днес виждам темата е ме хвана яд. Боби, аз работя в 9-то и видях вчера шкодата на тротоара пред районното. Особено зимата такива кражби са много. Единствения начин е да кажеш, че при качване в колата някой те е нападнал, взел е ключовете и е избягал и си правиш синина примерно на челото. Такива кражби случайно не стават, следили са те 100%. Ако ти трябва помощ за нещо кажи, ще дам телефон на ЛС

И аз това щях да го съветвам,а не да пише във форума,защото ако не му я бяха върнали,застрахователа нямаше да плати.Но нямаше смисъл щото вече се беше раздухала работата.

Нищо ,важното е че има историята хепи енд

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 93
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Боби Доктора

    5

  • Odin

    4

  • yohi

    4

  • chicki_besnoto

    4

Най-много писали в темата

Чак днес виждам темата е ме хвана яд. Боби, аз работя в 9-то и видях вчера шкодата на тротоара пред районното. Особено зимата такива кражби са много. Единствения начин е да кажеш, че при качване в колата някой те е нападнал, взел е ключовете и е избягал и си правиш синина примерно на челото. Такива кражби случайно не стават, следили са те 100%. Ако ти трябва помощ за нещо кажи, ще дам телефон на ЛС

И аз това щях да го съветвам,а не да пише във форума,защото ако не му я бяха върнали,застрахователа нямаше да плати.Но нямаше смисъл щото вече се беше раздухала работата.

Нищо ,важното е че има историята хепи енд

пичове, дори ГДБОП не можа да помогне и само констатираха, че точно сега точно такива коли се крадяли... :roll: мислех да не пиша по темата, ма не се стърпях - ако все още някой вярва във възможностите на МВР - да спре да го прави. Много приятели и колеги имам там, работим с всичките им структури, но те в момента са поставени "на колене" поради редица причини. Та в резултат на обаждането ми получих отговор "да, знаем че в момента се крадат много такива коли, ма щом и документите му са били в колата, ще му струва много скъпо да си я вземе, но не са му я разкостили все още".... :? поне са информирани доста добре хората.... и пак повтарям - постът ми не е заядлив - все едно да се заяждам с приятелите си - просто действителността е такава - намерил си Боби пари, върнал си си колата, нямал си (достатъчно) - забравяш за Марта.... пък Боби ако иска - демокрация сме, никой не го насилва да излиза от мангизите... :evil:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поставени са на колене от корумпираните им политически началници, които са явяват същевременно и "скрити" шефове на мафиотските БГ структури.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поставени са на колене от корумпираните им политически началници, които са явяват същевременно и "скрити" шефове на мафиотските БГ структури.
не коментирах причините умишлено, за да не разводним темата и да я превърнем в поредния спам, апелирам и вие да не го правите:!:... просто споделих няколко факта...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако причините за безнаказаната и масова престъпност в БГ, в тема за кражба на автомобил ти се струва спам, не знам тогава кое е по същество?!

Подскачането от радост, че са му взели паричките на Боби или нещо друго?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако причините за безнаказаната и масова престъпност в БГ, в тема за кражба на автомобил ти се струва спам, не знам тогава кое е по същество?!

Подскачането от радост, че са му взели паричките на Боби или нещо друго?!

:arrow: ЛС!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги явно новината бързо се развъртя из автомобилните форуми. Лично аз я прочетох първо тук: http://italauto-bg.net/forum/viewtopic.php?f=3&t=716

Но после я видях и във форума на Алфа. Най важното в случая е че колата е отново при законния си собственик. Не успях да изчета цялата тема, но видях питане от колега, от къде според него бандитите имат телефонния му номер. Ще разкажа на кратичко за подобен случай. Мои роднини пристигат в София за да пазаруват нещо. Паркират пред магазин и след няколко минути установяват че Ауди-то е изчезнало. Отиват в полицията и съобщават за кражбата. Там попълват нужните документи и съответно им искат мобилен телефон за връзка. Случаката е от преди няколко години, и е нормално само един от всички тях да разполага с телефон. Оставят съответния номер и си тръгват от районното. Десетина минути по късно на същия мобилен телефон се звъни и се предлага да върнат колата срещу 1500лв. Единствения начин да знаят този номер е от хората поискали го в полицията. Разбират се за парите, и се уговарят къде да направят размяната. Всичко минава благополучно и нашите хора си тръгват с колата. След по малко от километър биват спряни от патрулка. Полицайте веднага "установяват" че тази кола е обявена за издирване и всички са задържани. В крайна сметка ги пускат заедно с автомобила. Така и вълка сит и агнето цяло. Хем полицията е открила крадена кола, хем и бандитите са взели кинтите. А иначе да не дава господ ничия кола да не бъде открадната, тогава оправия няма. Знам за няколко случая, където каското не помага изобщо. В един случайте, след поискан, и отказан от собственика откуп поради наличието на каско, колата се паркира на видно място и през шибедаха се пуска маркуч от онея помпи дето изсмукват кенефите, или казано по нашенски "лайнарка". При втори такъв случай знам за стартиран двигател, и после отвита пробката на маслото. Каското не покрива подобни щети. Истината е че живеем в "Абсурдистан"!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хубаво , че си си я върнал лошото е че срещу пари :( Интересното в случая за мен е дали са те дебнали да гепят точно твоята кола като по нагласена, като шкода или заради нещо или просто някой си е седял цял ден до мястото кадето си я оставил запалена и е чакал жертва ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен колата не е следена.

Видяли са я запалена и са я взели.

Взета е само и единствено за откуп.

Това отново казвам са си мои размишления

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен колата не е следена.

Видяли са я запалена и са я взели.

Взета е само и единствено за откуп.

Това отново казвам са си мои размишления

 

Не се връзва колега!

Ако собственикът не е имал контакти в определени среди то по никакъв начин не биха могли крадците да му се обадят. Респективно колата не е взета за откуп, а за нещо друго. Вариантът с откупа е дошъл по късно след като се е установила макар и индиректна връзка м/у крадците и собственика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се връзва колега!

Ако собственикът не е имал контакти в определени среди то по никакъв начин не биха могли крадците да му се обадят. Респективно колата не е взета за откуп, а за нещо друго. Вариантът с откупа е дошъл по късно след като се е установила макар и индиректна връзка м/у крадците и собственика.

Напротив колега. Колата на 100% е открадната с цел откуп. Самия факт че е била 'джиджана", говори достатъчно за грижите, които е полагал нейният собственик, а това предразполага за откупуване на колата при всякакви варианти. В предишния си пост съм описал случаи, в които имащите неблагораумието да не си платят изгарят сериозно.Казваш че няма как да се свържат с него? А какво ще кажеш за случай, в който си караш мотор с 250 км/ч по магистралата, настигат те фарове на джип и ти подаваш газ. Така няколко пъти. На другия ден ти звъни скрит номер и ти казва "Много бързо ги карате тези мотори" и после затваря. А доколкото знаем, занимаващите се с кражби на коли не са от най случайните...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен колата не е следена.

Видяли са я запалена и са я взели.

Взета е само и единствено за откуп.

Това отново казвам са си мои размишления

 

Не се връзва колега!

Ако собственикът не е имал контакти в определени среди то по никакъв начин не биха могли крадците да му се обадят. Респективно колата не е взета за откуп, а за нещо друго. Вариантът с откупа е дошъл по късно след като се е установила макар и индиректна връзка м/у крадците и собственика.

 

Хах, мн. лесно се открива собственика, както казаха колегите - ако имаш връзки в МВР. Аз така съм откривал първи собственик на автомобил, пехвърлян с няколко пълномощни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко развитие по темата. Вчера ми се обадиха от Костинброд колеги, че хванали трима другари в БМВ Х5, взето по този начин, викаме му "на ключ". Бригадата е люлинско-костинбродско-сливнишка. Утре ще разбера какво са направили с тях, че днес имах много работа.

Между другото днес намериха и почти нова Е-класа взета по същия начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ако собственикът не е имал контакти в определени среди

E ще ме извиняваш но всеки има някои познат който "не работи на трудов договор". Не съм казал че трябва да познаваш крадците. Обаче когато звъннеш на някой квартален "тарикат" той се обажда на друг...... и след не много дълго време ти звъни твоя ГСМ с информация срещу колко пари можеш да си намериш колата.

Това че е взета за откуп съдя по информацията че по нея нищо не е пипнато.

Пък ако някой ми каже че един автокрадец види запалена прилична кола без никои вътре и не я вземе - е ще ми е странно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Боби, просто супер!!! Явно си изръсил едно количество пари (и то не е било малко), обаче просто ми беше жал, че тая кола изчезна! Пък и то обикновено се случва на "другите", дето не ги зная, пък сега от форума ще крадат?!?

 

Взел си си колата, историята не е хубава, но края е по-скоро щастлив. Следващият път с нея да дойдеш на среща, пък черпенето може и да е от нас ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво ще кажеш за случай, в който си караш мотор с 250 км/ч по магистралата, настигат те фарове на джип и ти подаваш газ. Така няколко пъти. На другия ден ти звъни скрит номер и ти казва "Много бързо ги карате тези мотори" и после затваря. А доколкото знаем, занимаващите се с кражби на коли не са от най случайните...

smile191 Обясни ми какъв е бил тоя "джип" дето ще настигне мотор движещ се с 250 km/h,че ми стана интересно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво (КОЛКО) ключове и дистанционни се наложи да сменя.

Много ревлива се получи темата, ама - сещайте се и това колко ме връща назад (финансово)... :smt019

А да не говорим как се вади лична карта и шофьорска книжка. цЕл ден откиснах в КАТ...post-1302-138453066826_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да разкажа случай с открадната Суперб 1.8 на един от шефовете ми в предишната фирма (извинявам се за smile191 ). Та купи я от Варна, докара я в София и понеже скръндза не я застрахова веднага. Да де ама явно са го следили и още на следващата сутрин нямаше на какво да си закачи ключовете. Почна се едно издирване с "познати" и по същия начин, след като подаде жалба (сигнал по новому) в полицията получи телефонно обаждане, че срещу 3000 лв колата му ще се върне. Плати ги той и си намери колата...без компютъра обаче. И тогава се почна приключението. Платил на едно такси да го тегли до офиса. Тегли го таксито и ги настига полиция. Колата била обявена за открадната. После се оказа, че шефа я купил ама не я прехвърлил. Че мани че го арестуваха ами и щеха да го осъдят за без малко за кражба на кола. После не коментирам разходите за нов компютър, табло, ключалки, кори на вратите и таван (търсили са явно GPS). Случката е както страшна, така и смешна. Поука - пазете правилно собствеността си.

Иначе Боби да ти е жива и здрава Марта, че и ти покрай нея!!!

(по преценка на модераторите, моля ви изтрийте поста ако го смятате за прекален smile191 )

 

PRR: Екстра си е поста!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.