Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Дали не ме цакаха?!?


Dereal

Recommended Posts

Колега, вчера след 3 седмичен престой навън на студа Зелената кола я огря да й сменят летните гуми със зимни. И поради защото собственикът й е много организиран човек и още не си е взел втори комплект джанти се наложи отново да се сменят гумите върху джантите.

 

Дотук всичко що годе е ОК.... обаче за тая процедура ми поискаха 40.00лв (и си ги платих де, щото работата беше свършена....) Процеса е следният:

 

1.Сваляне гуми от кола

2.Свалене летни гуми от джанта

3.Слагане зимни гуми на джанта

4.Баланс на джанти

5.Монтаж гуми на кола

 

Всичко по 4, щото толкова колела са ми дали да имам от Шкода ;)

 

Преди седмица смених на жена ми на колата летните със зимни и единствената разлика беше, че тя си има комплект джанти и се пропуска точка 2 и 3 от описа. Удоволствието ми струва под 20.00лв.

 

Та 40-так не е ли малко не, ами много много за услугата???? :(

 

 

EDIT: Тъй като бързо получих първия отговор подчертавам - за същото само че при наличен втори комплект джанти ми струва по-малко от половината! Двете операции са на различно място!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си се прецакал много!

За същото ми взеха 36лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минали са те, на мен за точки от 1 до 5 ми взеха само 24 лв. Гумаджийницата е в Дружба 1, на Искърско шосе, срещу завод Тих труд. Иначе тук http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewt ... 8&start=15 може да видиш как са цените из София, спомената е и гумаджийницата, на която ходя и аз.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минали са те, на мен за точки от 1 до 5 ми взеха само 24 лв. Гумаджийницата е в Дружба 1, на Искърско шосе, срещу завод Тих труд. Иначе тук http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewt ... 8&start=15 може да видиш как са цените из София, спомената е и гумаджийницата, на която ходя и аз.

 

Поздрави.

 

на тих труд взимат малко . за съжаление от моя размер имаха само дебица

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Пловдив на Кукленско шосе зад ОМВ тая услуга е 28 лева. Толкова е и почти навсякъде в града за петнайски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре е, в Бургас между 36 и 42 лв върви тази гимнастика, и не описват нещата толкова подробно, само че при мен ми смениха и РЕЗЕРВНАТА гума, така че процедурата ми беше за 5 колела и дадох 48 лева с ДДС.

Горещо препоръчвам да се смени И РЕЗЕРВНАТА, защото миналата зима гръмнах предна дясна и сами можете да се досетите каква красота е да шофираш с предна дясна ЛЯТНА, по пътя за Банско...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това платих в център за гуми "Диана", този на Ботевградско шосе.

 

Съхранение на комплект гуми 14" - 1 х 20 лв. (много добра услуга)

Монтаж, демонтаж и баланс 14" - 4 х 7 лв.

Напомпване на гуми с азот(леки) - 4 х 2 лв.

Тежести за стоманени джанти леки 14 " 4 х 1.20

---------------------------------------------------------

Обща стойност - 60.80 лв.

ДДС 20% - 12.16

=================

ВСИЧКО 72.96

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре е, в Бургас между 36 и 42 лв върви тази гимнастика, и не описват нещата толкова подробно, само че при мен ми смениха и РЕЗЕРВНАТА гума, така че процедурата ми беше за 5 колела и дадох 48 лева с ДДС.

Горещо препоръчвам да се смени И РЕЗЕРВНАТА, защото миналата зима гръмнах предна дясна и сами можете да се досетите каква красота е да шофираш с предна дясна ЛЯТНА, по пътя за Банско...

Е граски,ти защо не сложи лятната отзад?!!!

 

Аз като ми поискаха 38 лв. за последната смяна им казах че са луди и че ме виждат за последен път и след като изтърках Barum-ките си взех нови гуми с джанти от ЕТ.Сега смяната ми струва 30 мин работа и 0 лв. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, минал си "тънко" даже. За всички операции, без т.2, за джанти 16'' - 60 лева. На бул. Климент Охридкси е гумаджията. Знам, че взема скъпо, но този сезон ме разби... :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е граски,ти защо не сложи лятната отзад?!!!

 

VALDO не можеш да си представиш какъв бесен студ беше навън. Още от Велинград като ме завъртяха едни вихрушки. и гледах да я сменя възможно най бързо и да не играя цялата гимнастика предна - задна.

А и много трудно закрепих крика върху леда, спомням си че това беше много опасен момент, Очаквах всяка минута а-ха и да се изръси предницата върху дисковата спирачка. После отидох на гумаджия и се оказа че ми се е забило парче от нечия верига и то в същност е порнало гумата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е граски,ти защо не сложи лятната отзад?!!!

 

VALDO не можеш да си представиш какъв бесен студ беше навън. Още от Велинград като ме завъртяха едни вихрушки. и гледах да я сменя възможно най бързо и да не играя цялата гимнастика предна - задна.

А и много трудно закрепих крика върху леда, спомням си че това беше много опасен момент, Очаквах всяка минута а-ха и да се изръси предницата върху дисковата спирачка. После отидох на гумаджия и се оказа че ми се е забило парче от нечия верига и то в същност е порнало гумата...

Ако си правил операцията с фабричния си криг,знам за какво говориш! :evil:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.