Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос по химия !!!


димон

Recommended Posts

Какво би станало с О2 - 1,9 TDI , ako вместо добавка TDA за дизел по грешка сипем пак 30 мл , само че течност за чистачки на Sonax ???!!! :oops: Голямо излагане се изложих одеве ...бутилките са еднакви !!! После добавяме 40 л нафта... :oops: :oops: :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В кръга на шегата - няма да замръзне нафтата :mrgreen: .

Иначе, прекалено малко ми се струва количеството, за да навреди.

Представете се колко повече боклуци има по начало в българската нафта.

Предполагам, че след сипването на 40л нафта си напърнили резервоара догоре - 55л.

Съотношението се получава приблизително 1800:1 Нафта:течност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

· AQUA

· METHOXY ISOPROPANOL

· GLYCOL

· DIOCTYL SODIUM SULFOSUCCINATE

· SILICA

· SODIUM CITRATE

· PARFÜM

· IMINODISUCCINATE

· SODIUM CUMENE SULPHONATE

· CITRIC ACID

· COUMARIN

· HEXYL CINNAMAL

· LIMONENE

· METHYLISOTHIAZOLINONE

· BENZISOTHIAZOLINONE

· FARBSTOFF

· DENATONIUM BENZOATE

Най сигурно е да сложиш малко добавка в малко нафта.Предполагам ,че в най-лошия вариант ,ще се образуват утайки, дето ще запушат филтъра-и тази добавка е за лятно ползване-не пази от замръзване

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ау,колега -разсмя ме

аз още такава глупост точно не съм правил/други съм правил ;) /

няма страшно ,допълни нафта и сложи присадка на РЕДЕКС

за дизел-зелена е,да не вземеш червена-тя е за бензин-тя неотрализира водата-като се смесва с нея и същевременно с нафтата

предполагам ,че ще помогне в случая/пък и това е помпа-дюза технология-желязна/,не е СР-с тяхните нежни и претенциозни пиезо инжектори ;)

приемете го с чувство за хумор,това последното/за колегата werz се отнася най вече smile027 /

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси на всички, така и направих...минал съм за сега 300 км- няма проблем . Дори сега от ауспуха мирише на "OCEAN" :mrgreen: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.