Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Съединител Октавия 1


berberov_sm

Recommended Posts

Здравейте колеги,

предстои ми смяна на съединител и ровейки се в нета попаднах на това: http://kanex.bg/shop/avtochasti/p/syedi ... -%29&ln=bg

 

Ако някой е запознат с марката STARLINE ще се радвам да даде мнението си или пък да ме пренасочите към друга марка.

Благодаря предварително.

 

П.С. Колата е 1.9 TDI SLX 110 h.p. 2000год

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май преди време в една тема беше писано че частите са китайски опаковани в чехия аз ти препоръчвам sachs карам с такъв и съм доволен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май преди време в една тема беше писано че частите са китайски опаковани в чехия аз ти препоръчвам sachs карам с такъв и съм доволен

 

Мерси мн, а цената на sachs каква е ако имаш инфо или да ми кажеш по какъв начин мога да се свържа с тях ? :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз не знам актуална цена в момента най-добре се свържи с колегата rgc при него частите са оргинални и на добри цени в тема има негови кординати http://skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?t=8928

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същия мотор карам, сложих Luk, т.е. в ЕТ такъв ми сложиха. Мисля, че и за първоначално вграждане са Luk. Нямам забележки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

STARLINE [-X - Китайски са или неизвестно какви , а се опаковат в CZ

Изпрати ми № на шаси на ЛС за да ти кажа какъв саединител ти трябва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

STARLINE [-X - Китайски са или неизвестно какви , а се опаковат в CZ

Изпрати ми № на шаси на ЛС за да ти кажа какъв саединител ти трябва

:smt017
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ВСИЧКИ" - Никой ли не сменя и маховика на дизелова "Octavia 1"?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Здравейте, предполагам че колегата който пита за съединител си е решил проблема, но искам да споделя и моя горчив опит. Шкодилака е Octavia 1.9 TDi 98г. Преди 2 седмици се разтропа яко, оказа се че маховика е за смяна. Майстора отиде в ЕТ и там момчетата му обявиха цена 1200 лева за комплекта - маховик, феродов диск, притискателен диск. Викам си цена като за LUK, добре. Казали му ела след 2 часа, отива човекът и какво да види - цената вече станала 1700!!!! И как така бе пе""""" скапани!!!!! ЕСТЕСТВЕНО отказахме поръчката. И един мoй познат ми намери в Сливен същия комплект, пак на LUK, за 900 лева!! Е, кажете ми как да ида пак в т.нар. лицензиран сервиз? НИКОГА! А, не, в понеделник ще ида да ги наритам хубаво тия копелета, дето се опитаха да си изкарат коледните от мен. :smt019

Ако някой закъса като мен да се обажда, давам веднага координатите на магазина в Сливен, хората бяха много коректни и учтиви =D> .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

да не пускам нова тема, моито питане е ,цената за съединител за 1.9. тди 97г ( 90к) същата ли ще е като за посочения дизел 110к 2000г.. и задължително ли се сменя целия комплект( маховик, феродов диск, притискателен диск) , засега моя се държи, но е тръгнал ,и незнам колко ще изкара ,и си правя сметка ,колко ще се изваждат, .? smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да не пускам нова тема, моито питане е ,цената за съединител за 1.9. тди 97г ( 90к) същата ли ще е като за посочения дизел 110к 2000г.. и задължително ли се сменя целия комплект( маховик, феродов диск, притискателен диск) , засега моя се държи, но е тръгнал ,и незнам колко ще изкара ,и си правя сметка ,колко ще се изваждат, .? smile048

кое е тръгнало-маховика или съедин-ла

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм толкова компетентен, и не мога да преценя каква е разликата, това което ми прави впечатление е ,че когато превключвам скоростите, оборотите ,когато подам газ- в първия момент падат, и отделя по горе педал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте на всички

аз си купих мойта октавия март 2009 г. от един колега от форума, беше излезнала обява че я продава /OCTAVIA 1,9 TDI 90 к.с. AGR мотор 1999 г./ и то на доста по ниска цена от другите октавий, званя му и го питам защо цената е такава и той ми каза че има проблем и му казали че е за смяна комплект съединител /маховик, феродов и притискателен диск/ направих си една сметка и реших да ходя да гледам колата. Пробвах я и много ми хареса и почти не се усещаше че има проблем в съединителят, реших и я купих с ясното съзнание че ще карам малко и ще го сменям, това малко се оказа 8 месеца и 15 000 км. Проблема започна да се задълбочава до толкова че при спиране с и без натиснат съединител точно преди спиране започваше тресене /вибрации/ на цялата кола, нече е някакъв сериозен проблем но мен лично запона доста да ме дразни /а проблем като буксуване и темподобни изобщо нямаше/ и реших ноември 2009 г. да я вкарвам в бокса и да я лекувам. Тъйкато имам приятел който има магазин за авто части на кузлодуй в София взех комплект съединител LUK и отидох да го сменям при едно приятелче със сервиз около сточна гара София. Сваляме скоростите и гледаме че комплекта е оригинален LUK и феродото е почти на минимум колата беше на 170 000 км. като свалихме маховика за мое спокойствие смених ме и семеринга на коляновия вал защото имаше малко масълце и реших да се застраховам да не свалям пак скорости. Сложихме новия комплект съединител /маховик, феродов и притискателен дискове и лагер/, след като я подкарах направо все едно от магазина я изкарвам никакви вибрации никакви проблеми вече 5 000 км.

 

равносметката е следната:

 

комплект съединител LUK /маховик, феродов и притискателен дискове/, лагер и семеринг на коляновия вал = 1284 лв.

това е цена клиент, и работата в сервиза 130 лв.

 

ps: излезнах голям късметлия оказасе че точно тази седмица която правих ремонта LUK правеха промоция от -15 %, а тъйкато приятелчето с магазина ми е много близък ми продаде частите без абсолютно никъква надценка мойята отстъпка стана около 50%, и накрая платих 645 лв. за всичко и 130 лв. труд !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.