Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

-Октавия фучене...


paparazzo

Recommended Posts

-имам следния въпрос колеги-от скоро имам Октавия 1.9тд...2002г...

-та между 1500и2200об. се чува едно фучене като от спукана тръба /все едно вадиш тръбата на прахосмукачка/ -и губи ряза над тези обороти това изчезва-а на празен ход това фучене го нема-няма значение дали ръчкаш или потегляш нормално това все фучи...

 

-горе долу май сколасах с обяснението...

 

-някакви идей.....

:(:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,ти досега карал ли си турбо дизел? :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

-та между 1500и2200об. се чува едно фучене като от спукана тръба /все едно вадиш тръбата на прахосмукачка/ -и губи ряза над тези обороти това изчезва-а на празен ход това фучене го нема-няма значение дали ръчкаш или потегляш нормално това все фучи...

:(:(

 

На тия обороти заработва турбото. Щом колата върви добре значи надува. Това че след това губи мощност означава, че надува пада. Варианти:

1) Спукани маркучи/кулер

2) Блокирал клапан за реглаж на надува и ECU-то изключва

 

Поздрави и успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

-благодаря за отговорите..

-вярно е,че турбо дизел матор не съм карал-но спорим тук със съседа и той ме праща на психиатър...

-все пак съм новобранец дет се вика и си мисля,че нещо не е на ред-а пък и паретата за шкодака не съм ги намерил на улицата...

 

-поздрави....

:):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.