Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Подгряване на странични огледала на О1


ross_6a6

Recommended Posts

Здравейте,

 

наскоро си счупих лявото странично огледало и видях, 4е има подграване. Много се изненадах, защото никога не бях виждал копче за това.

 

Знаете ли как се включва това подгряване?

 

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, включва се с джойстика за регулиране на ел. огледалата. Няма никаква връзка с реотаните на задния джам.

При моята Октавия 1 има такава връзка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има 2 модела ключ за ел. огледала:

 

Стар модел:

1122492025705875421lq7.jpg

 

Нов модел:

resizeofhpim2294mx2.jpg

 

При стария модел не съм запознат как се активира подгрева. Но при новия модел ти гарантирам, че няма връзка с реотаните отзад. Ако си с новия модел и се включва с реотаните на задния джам, то със сигурност не ти е оригинален подгрева на огледалата...

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята кола няма джойстик, а има копчета за 4-те посоки както и две за ляво и дясно огледало.

 

Не мога да разбера как ще се включи подгряване с тях.

 

Връзката с задните нагреватели ми звучи логично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Връзката с задните нагреватели ми звучи логично.

Звучи, но не винаги е така :) На старата ми Бора беше както по-горе е казано, нямаше никаква връзка с нагревателя на задното стъкло. Там нагревателите на огледалата се включваха когато джойстика беше на позиция, различна от 0. И пак имаше различни вариации, при различните модификации :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята кола няма джойстик, а има копчета за 4-те посоки както и две за ляво и дясно огледало.

 

Не мога да разбера как ще се включи подгряване с тях.

 

Връзката с задните нагреватели ми звучи логично.

 

Явно си със стария модел ключ. Изобщо не знам за този ключ предлага ли се подгряване на огледалата :roll: , тъй като се монтира само на първите Октавии (на които таблото и копчетата светят червено и плафона на тавана е като в Сеат Ибиза), които като цяло са беднични откъм оборудване.

 

А замислял ли си се, че след като са му строшили огледалото на предишния собственик, в моргата е имало с подгрев и такова са й наредили...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен копчето за огледалата е с три положения: Управление на дясното огледало, подрев и управление на лявото и дясното. Т.е. подгрева е в средно положение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази сутрин тествах с мойте огледала. Имам положение на джойстика, което показва подгряване на огледалата, но ако не включа подгряване на задното стъкло огледалата не се подгряват. Така или иначе всеки може да тества как стоят нещата при него - огледалата се затоплят доста бързо и ще стане ясно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в средно положение грее огледалата. Има си и картинка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

моя ключ за страничните огледала е строшен и пак си подгряват :D вързани са със задното стъкло когото го пуснеш да подгрява и огледалата греят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.