Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за комп. конфигурация


medium33

Recommended Posts

Купих си компютър със следните параметри :

MB - GB M52L

CPU - AMD X2 5000+/BOX/AM2

VGA - 9400GT 512MB/PCI-E

HDD - 500 GB 5 GB HITACHI SATA2 32MB

PSU - 450 W DELUX 120 MM + CASE

CD - DVD RW LG H22N

+ опт. мишка , клавиатура и флашка - 1гб .

Цена - 720 лв

Тъй като във форума има много комп. специалисти от вс. специалности бих помолил за кратък анализ на параметрите (като за профан , ако има начин ) защото са ми мн. мътни , както и евентуална оценка на сделката . То аз вече я направих де , ама да знам поне какво съм си купил и кое какво е .... Благодаря предварително и се извинявам за неавтомобилната и неШкодова тема .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам забележка към картата

трябваше да дадеш още 100-200лв и да вземеш 9600gt ddr3 и да си номер 1 в игричките

иначе честито smile179

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПС-то е повече от добре.Но замисли се че ти не можеш

да използваш ресурсите на компа на 100%. Тоест ако си си го

взел само да влизаш в форуми (саитове) и да си проверяваш маила

можеше и да минеш мн по тънко, но ако си някои gamer това е твоята

машина :) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър е така или иначе след 2 години ще е морално остарял...:))) Аз лично бих си взел интел, по хубаво захранване Фокскон, Фортрон или по добро(от лоши захранвания след време гори кво ли не и предимно дискове макстор). Хард диск в момента наи доброто е Уестарн Дигитал. Внимаваи с флашките на предните усбита ако някои е обърнал кабела и им доиде захранването обратно чудно горят... наи добре да се проба с неква стара флашка първо...:))) За видео ???? нямам идея игри много не играя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може да се характеризира компютърна конфигурация без да са известни нуждите...

RAM-а колко е? И нещо за монитора? С каква операционна система ще се използва - ненаВИСТА ли?

Флашката е много малка :mrgreen: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябваше да започнеш с това за какво ще използваш компютъра, за да получиш реални отговори за конфигурацията. Коментари като "много добра машина" са неподходящи, при положение, че не се знае предназначението на компютъра ;) Ако те интересува добра ли е цената - да, добра е, сделката си заслужава. От към качество - не е ясно видео картата на кой производител е. Това, че е 9400GT добре, но не по-малко важно е кой е производителя на чиповете, което всъщност е и от значение при ценообразуването (и производителността/охлаждането). В предвид крайната цена на машината, избора на Gigabyte за дъно и AMD за процесор, едва ли картата е на Asus или MSI. От близо година насам не залагам на дискове с марка Hitachi, но избраният обем е актуален към момента и ще ти е добре с него. DVD записвачката е добра. LG не са претенциозни към това каква матрица ще ги накараш да запишат - справят се прекрасно. Не се плашат от честа употреба. Любими са ми (в този ценови клас), независимо, че имат един недостатък - често се случва да имат проблем с отварянето на чекмеджето. Натискаш бутона, тя ти намига с диода, чуваш цък, ама нищо не се отваря. Не че е притеснително - решението е опитваш 2-3 пъти, може и с почукване :mrgreen: Захранването - бъди далеч от мисълта, че е реални 450W. Ако бяха, само то щеше да струва от порядъка на 120-130 лв. без ДДС. Иначе ще ти служи вярно, стига да не го претоварваш. На Делукс захранванията са читави (отново в този ценови клас). Не си писал с колко RAM е оборудван компютъра. Предполагам с 2Gb, защото по-малко би било несериозно при покупка на машина от този клас. Не си писал и с каква OS е, което е от значение за производителността, най-вече що се касае до игри (нови).

 

В какъв клас бих позиционирал аз машината - бюджетен геймърски. Защото:

1. Машината е твърде добра за офис машина (цените им са около 500 лв.);

2. Слаба за геймърска машина (цените им са от $800+).

 

Ако компютъра е с 2Gb RAM, на него ще вървят новите игри, но без онези със смазваща графика (на full detail), а Photoshop ще пее :D

 

Перспектива: 2 години ще играеш по-нови заглавия игри, след което тя ще започне да се задъхва и ако не направиш ъпгрейд, ще я ползваш предимно за Интернет, Офис приложения и Photoshop (ама не последния, който ще е излязал тогава, защото ще товари излишно). Има една такава максима - колкото повече вложиш първоначално в един компютър, толкова по-дълго ще му се радваш като на актуална машина и толкова по-малко ъпгрейди ще му правиш във времето.

 

Дано съм бил полезен с разбора, направен през моята гледна точка. При други обстоятелства едва ли щеше да ми се занимава толкова обстойно да пиша, но сега имам малко повечко време, та реших да почеша пръсти на клавиатурата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mного благодаря за поздравленията и пожеланията , а от прекрасното обяснение на Mishelle™ разбирам , че съм уцелил приличен компромис между качество и цена .

RAM - 2GB DDR 2 - това май е операт. памет , а :oops:

Moже ли някой с прости думи само да ми разясни съкращениятя на техн. парамери на компа защото съм бос :oops: , извинявам се за невежеството и нахалството ( напр. 450 w - кви са тия херци , какво на компа се измерва с него ) ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MotherBoard - GigaByte M52L

CentralProcessorUnit - AMD [Athlon 64] X2[двуядрен] 5000+[MHz, но не реалните, а съпоставени с Intel процесор]/BOX/AM2[цокъл на процесора]

VideoGraphicAdapter - [nVidia] 9400GT 512MegaBytes[видеопамет]/PeripheralComponentInterconnect-Express

HardDiskDrive - 500 GigaBytes 5 GB[???] HITACHI SerialAdvancedTechnologyAttachment2 32MegaBytes [cache]

PowerSupplyUnit - 450 Watts[по-скоро е 450 VoltAmpers] DELUX 120 MiliMeters + CASE[кутия]

CompactDiscDrive - DigitalVersatileDisc ReadWrite LG H22N

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За конфигурацията колегите са дали достатъчно мнения. Само ще добавя, че за тази техника още от момента на купуването трябва да свикваш с мисълта че вече е започнала да "старее" и то доста бързо. Така че радвай и се, и пълна газ докато е в гаранция.

 

Малка добавка към поясненията на chavdarlk:

 

120 MiliMeters - диаметър на охлаждащия вентилатор на захранването. В този случай "размерът има значение" :mrgreen: .

По-голям вентилатор -> по-ниски обороти -> по-малко шум.

 

ПП:Не споменаваш какво е "телевизорчето"?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чавдарик , благодаря за изчерпателната информация ! А съм се ориентирал към закупуването на монитор LG 24 инча с тунер за 559 лв , но засега ще карам още малко със стария ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно да си кажа, прекалено големия монитор не е много добро решение.

В службата съм с 24", и ако не ми го изискваше работата, не бих избрал толкова голям ;) .

Препоръчвам 19"...22", ако няма специални нужди.

Ако все пак се спреш на 24", много добре го изследвай за добър хоризонтален ъгъл на гледане.

При този размер много често се получава така, че не може да се получи качествен образ на целия екран, при гледане от нормално разстояние (50-70см).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да те подсетя да провериш дали видеото поддържа резолюцията на избрания монитор :!:

Малко е вероятно да не се поддържа, но в противен случай монитора става неизползваем ;) .

И проверката трябва да се направи точно за съответния интерфейс, който ще се използва.

Приоритета на интерфейсите е следния (от най-добро към по-добро :) ):

1. HDMI (най-скъп кабел, аудиото върви по същия кабел, ако монитора има колонки)

2. DVI (няма аудио в кабела)

3. аналогов HD-15 (възможни проблеми при високи резолюции и дълъг кабел)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези пари доста добра машинка, процесора направо е железен. От няколко месеца и аз съм със същият. Но AMD-то не позволява много да го пържиш (да го овърклокваш).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.