Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем чистачки и течност за чистачки


iyavor

Recommended Posts

Привет!

Уж четох внимателно,но може да съм пропуснал,че е споменато:има снадка зад компютъра,а той е на 2 щипки,като го махнеш се вижда всичко.Най-често тя се разкача.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 години по-късно...

Здравейте, колеги!

 

Става дума за Фабия 1. Снощи забелязах, че не ми работят предните чистачки по никакъв вариант, т.е. когато дръпна лостчето към волана за да напръска течност, нито тръгват чистачки, нито пръска течност (течността е зимна до - 60), но по интересното е, че в този момент се включва задната чистачка без да пръска, а когато натисна бутна назад към таблото не включва  задната чистачка, но и от там не пръска вода. Мъжът ми провери бушоните, няма изгорял бушон отговарящ за чистачките. Моля за идеи какво може да е, не съм сигурна дали чувам моторчето да бучи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В системата няма много неща - реле , ключ и консуматори (моторчето на помпата и две на чистачките) ... не съм срещал до сега такъв проблем , но аз бих започнал от ключа и релето ... най-малко да се провери има ли захранване на ключа , и тогава ще ровя по моторите. Моторчето на помпата лесно може да се пробва - две жички от акумулатора , но достъпа е труден (под кората на левия преден калник) , реверсивно т.е. няма значение +и- винаги ще заработи. Мотора на предните чистачки е по-сложен , защото има редуктор и позициониращо колело , на което често се зацапват контактите , но това ще е на етап , когато е устсновено , че релето и ключа работят.

Другото , което се сещам са осите на самите рамена - често блокират и трябва от време на време да се почистват и смазват . Ако са блокирали системата няма да заработи , защото мотора на чистачките има защита от претоварване , но поне трябва да пръска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги!

 

Благодаря за съветите, бушоните са здрави, рамената са смазани, но системата не тръгва! Констатирахме, че в позицията за пръскане на вода на предният прозорец и в позицията  за пръскане на задният прозорец се движи само задната чистачка и нищо друго не се случва! Ще търсим повреда и в лостчето за самите чистачки, но ако не е там следва да е реле и мотор след това. Други идеи?!?! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Сменихме и двата бушона с нови и тръгна пръскалката, но предните чистачки продължават да не работят. Лостчето си работи се оказва, предложения?!?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох всичките мнения,откакто купих Фабийката,имах само един проблем с казанчето.

В момента е с по-малко литри,моторчето е същото.
По принцип не се циганя ,има си лятна и зимна смес,преди смяна на сезоните ги омесвам ,докато се напасва.Зима-зима,Лято лято.
Над лосчето за чистачките има ,също бутонче за бързи и бавни обороти с интервал.
При мене ,на интервал/бързи/ на предни чистачки/ се пуска и задната чистачка.
p.s
Даже като дръпна лосчето напред или назад ,тече си течност,чистачките си работят.
Май,трябва да видите ,колата за къде е направена !
За едни страни -Австрия,Германия,Франция , Англия ,Италия и Холандия са различни,за Чехия и около тях е друго,България вече е друго направление към 3-я свят
p.с.1
 
Трябва да се провери цялата верига
А щом е в ``още е в гаранция``,дават ми копа под наем,на тяхна сметка,докато cи отстранят проблемите по колата и само им гледам шоуто,колко са кадърни
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой от вас срещал ли е проблема с влагата от зад шофьорското място (на пода) - при мен задната пръскачка не работи и се двоумя дали е разкачен маркуча за течността за чистачките (ако има снадка някъде в купето, зад шофьора) или е проблем с уплътнението на задната врата? 

 

Фабия 1, 2004, 1.4 16v, 75 к.с.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро е задна врата. Първо се разкача маркучето за течност в багажника и там тече, ако е от чистачките и тече само при пусната пръскалка назад. Опипай след дъжд задната врата тапицерията долу дали е мокра.

 

За кабат - провери ключа, няма такъв филм задната да тръгва с интервалите, но има функция при вкл. предни чистачки да се включва задната щом вкл. на задна предавка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задната пръскачка най често не работи заради разкачена снадка зад компютъра на двигателя.

При мен е откачена точно там и със сигурност не ходи вода назад по ситемата.

Въпреки това задължително когато вали дъжд от пластмасовата бяла кора горе на тавана около отвора на багажника ми капе вода върху щората на багажника. Моята е комби, капе си малко количество само от пластмасовата кора при отвора на багажника, а тапицерията на тавана е суха. Чудя се и не се сещам от къде идва тая вода. Уплътнението на багажника е перфектно на вид и на пипане. Мислех да не подлизва от антената, но тогава щеше да се мокри и тапицерията на тавана защото антената се пада над тапицерията, а не над пластмасовата кора.

Редактирано от felicialx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Благодаря за отговорите колеги, лично аз след зимата смятам да поработя над проблема - ще публикувам инфо, когато има развръзка, но и аз смятам че е от уплътнението на вратата, правил съм експеримент с кухненска хартия и обилно мокрене на задната врата, има някоя друга капчица вода - в Briskoda има такава тема също - явно уплътнението си е заводски проблем при Fabia 1 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кабат - провери ключа, няма такъв филм задната да тръгва с интервалите, но има функция при вкл. предни чистачки да се включва задната щом вкл. на задна предавка.

 

При моята има 3 положения.

 Над лоста имам зъбче с 3 интервала,което работи само на бавни/1-ва степен-ляво/,средно и дясно-бързи
На последното ми се включва и задна чистачка с интервал.
Днеска я загасих ,когато се видях с един приятел в Смолян,при стартирането се вкл. и задна
 
p.с
Пак подвържавам,зависи колата, къде е предназначена за пазар-продажба.
Когато имах проблем с дясна ключалка и ми свалиха кората ,blokа за сваляне на стъклата,нямаха нищо общо с другите Шкоди
Имах проблем с казанчето,една туба 5 л и беше малко ,сега и е много,но моторчето е същото,лоста към мене си пръска и ,като натисна напред за задното стъкло,също
Не е нова колата 2002 god
 
p.с.1
 
Всеки от нас кара кола,досега не съм правил контрола за работата им.
Това важи и за мене.
Въпроса е дали всеки може да си го позволи 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.