Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем чистачки и течност за чистачки


iyavor

Recommended Posts

Днес се получи проблемче с предни чистачки на Фабия/още е в гаранция/- не работят, както и с течност за чистачките - не пръска, а резервоара е пълен.

Ходих до сервиза - вкараха я вътре за половин час и ми върнаха - чистачките работят /сменили бушона/. Забравих там да проверя дали пръска и познайте какво - не пръска течност! Обаче ми прибраха петарка за бушончено! Дали и за течността пак е бушон?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,съветвам те да си провериш следното:

 

Ако си бил с вода-да не би уикенда в зимните дни да е замръзнала течността.

Като тругнеш да пръскаш-чува ли се поне моторчето-ако да пръскай малко и се наведи под колата да видиш може пък да има теч ако е замръзнало някъде.

 

Незнам за течността също има май бушон-провери го.Отваряш шофьорската врата-отстрани на таблото има пластмасово капаче-с отверка леко го махаш-на гърба му има картонче със бушони и предназначението им......и гледаш-УСПЕХ!

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен това, аз вчера имах подобен проблем - чувам двигателчето, но не пръска. Покaрах 30 мин и то запръска - имало е лед в началото на тръбичките, нищо че съм с течност от ЕТ. Просто гледаш да не го скъсаш от натискане, за да не се отдели маркучето от помпичката, че тя е навътре. Провери наистина и дали капе под колата. На мен ми капеше до предна лява гума отвътре като се отдели маркучето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен бяха замръзнали перата на чиатачките и изобщо не помръднаха .

След това когато ги отлепих ни вопъл ни стон ни движение.

Беше изгорял предпазителя ( No 15 :) ) Смених го и сега всичко си е ОК.

Ако не се лъжа предните чистачки и моторчето за течноста са на един предпазител. Задната чистачка е на друг (No 32)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се появи следния проблем.Замръзна по време на студа.След като се размрази неще да праска на задното стъкло.Отпред работи отазд не.А и доста бързо ми изгуби течноста.Предполагам че се е откачило маркучето още при помпата.Някой има ли идея какво може да е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурна ти се е откачил маркуча към помпичката - провери за течност под автомобила предна лава страна под долния край на челното стъкло

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100 % ти се е откачила тръбичката.

Като тръгнеш да пръскаш под предна лява гума трябва да капе!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Капе Колеги , само когато трагна да пръскам :) А може ли да ми обясните как точно се стига то това маркуче :roll: и дали ще изхвърля течност от там само ако пръскам на предното :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако може да обясни някой (ако му се е случвало де...) как се стига до други снадки за задната пръскалка-някъде около предна лява гума, защото от там течеше последно :(. Защото като отстраних проблема с "Г" образното съединение, което се намира зад въздушния филтър пак не иска да пръска където трябва.... Сега изтича някъде под самото казанче :?!? Но не виждам от къде.

 

пЪ.сЪ.: Абе как може да съм толкова смахнат, че да си погодя тоя номер..... Да се оставя да ми замръзне водицата в казана :evil:... След като половин лято карах със зимна течност (имах много :)) Направо ми идва да се ударя някъде, ама знам, че няма да помогне :mrgreen: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Здравейте. Аз имам сьщия проблем като отстраних проблема с "Г" образното съединение, което се намира зад въздушния филтър пак не иска да пръска.Как се стига до други снадки за задната пръскалка-някъде около предна лява гума?Или може би от снатката която влиза в моторчето но незнам как се стига до нея???Колкото до купето маркучето преминава в шлауфка но аз разглобих всичко(в смисал под волана вьтре в купето) и стигнах до него но няма нищо. Някой да знае как да стигна до моторчето?Как даги сваля тези пластмаси?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За задната пръскалка маркучето има тъкмо няколко надки и освен при двигателя се разглабя и в купето. Отзад където минава покрай задната седалка също има надка и тя може да се е извадила. Адски глупава работа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги и аз имам може би подобен проблем но ме съмнява...Не ми работят предните чистачки но моторчето за течност си пръска нормално,самите чистачки не работят,а във същото време и клаксона не ми работи.Проверих не са бушони,притеснявам се да не е проблема по-сериозен като например моторчето на самите чистачки да не се е развалил,че съм чувал,че струва към 600 лева да се купи нов.. или пък да е релето макар,че реле трудно изгаря а и нали затова са бушоните.. съмняваме да не би да са се откачили някакви жички и възможно ли е това? :( Ако може да ми дадете съвет или някои които е имал такъв проблем да сподели.Благодаря предварително :) :) :) и да допълня колата е фабия 1.9 SDI 2005 класик :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отзад където минава покрай задната седалка също има надка наистина но не е от там.Някой да знае как да стигна до моторчето?Как даги сваля тези пластмаси?Или по точно как да стигна до снатката на моторчето???? ](*,) ](*,) :?: :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да знае как да стигна до моторчето?Как даги сваля тези пластмаси?Или по точно как да стигна до снатката на моторчето???? ](*,) ](*,) :?: :?:

Ако питаш за моторчето на задната чистачка виж тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не за задната предната ме вьлнува защото тече някьде от пред и си мисля че е или снатката на моторчето или снатката преди да влезе в купето.Но незнам как да стигна до тях ](*,) ](*,) :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не за задната предната ме вьлнува защото тече някьде от пред и си мисля че е или снатката на моторчето или снатката преди да влезе в купето.Но незнам как да стигна до тях ](*,) ](*,) :?:

 

Прочети тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз проблема с "Г" образното съединение, което се намира зад въздушния филтър сьм го решил отдавна и пак не иска.Пролема ми се намира явно между това сьединение и влизането в купето,но незнам как да стигна до тях???И всьщност сьм ги чел тези теми но никьде не пише за моторчето,как се стига до него???или до снатката след него която влиза в купето?? :-k :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сваля бронята-там се намира казанчето.А моя теч е някьде зад компютьра и както вече писах сьм решил отдавна проблема с "Г" образното съединение, което се намира зад въздушния филтър.Така че проблема ми е или там кьдето маркучето влиза в моторчето или там кьдето влиза в купето.От вьтре под волана сьм разглобил всичко и намерих кьде е продьлжението на маркучето на вьтре вкурето но там не тече.Така че ако някой знае от кьде да стигна до тези 2 места моля да ми помогне :-k :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сваля бронята-там се намира казанчето...Така че проблема ми е или там кьдето маркучето влиза в моторчето...

 

Моторчето е закрепено за казанчето, доколкото знам. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сваля бронята-там се намира казанчето...Така че проблема ми е или там кьдето маркучето влиза в моторчето...

 

Моторчето е закрепено за казанчето, доколкото знам. :)

аз за това ,това написах

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.