Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Карбуратор Иков 32 проблеми(размисли и страсти)


Skoda_Estelle

Recommended Posts

Срещам два проблема с този карбуратор:

1. Крив капак

2. Крива основа

 

Кривата основа знам че може да се изправя с шлайф, но проблема ми е кривия капак.

Дайте предложения за това как може да се изправи капака на карбуратора. Чувал съм на преса че ставало, но....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митко, баща ми навремето изправяше кривия капак на карбуратора търкайки го на масата в кухнята върху лист шкурка. Не знам до колко е добър този метод, но вършеше работа. :roll: Говоря за кривина, получена от неравномерно затягане на болтовете. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Капакът на карбуратора (особено 2-камерния такъв) не е неправилното затягане на болтовете към корпуса, а затягането на корпуса на въздушния филтър към централния болт между двете камери. За целта се препоръчва този отвор на филтъра да се запуши и да се ползват пружини за закрепване на корпуса към карбуратора.

 

Капак се изправя и на камък, стига камъкът да е достатъчно прав и голям за да обхване цялата площ на капака.

 

Митачи, що не ми каза, че ти трябва капак? Щях да ти пратя по Коко вчера :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Капак се изправя и на камък, стига камъкът да е достатъчно прав и голям за да обхване цялата площ на капака.

Мислих го този вариант, но като го гледах забелязах че има едни ръбчета специално около двете камери които мисля че спомагат за доброто уплътнение. Ако е тествана тази схема ще жуля и аз :mrgreen:

 

Митачи, що не ми каза, че ти трябва капак? Щях да ти пратя по Коко вчера :(

Ами аз имам 2-3 и искам да ги изправя :lol: . Варбурговия капак няма болт по средата и следователно не ги кривят, но пък има един гаден одушник. С една дума нестава.

Всъщност питах на 1-2 места за нови капаци. Разобедиха ме да търся нов капак :P

Гледах оригиналния капак на филтъра на 136 мотора. Там дупката за болта към карба е запушена по "рождение" и са добавили една щипка. Но за жалост чаааак тогава са го направили така. Явно не са се усетили за 11 години :evil: :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Капака може да се поизправи с шлайфане ако не е много крив, става и с някакви преси уж.

За тялото обаче - ако е осезаемо криво, внимателно провери как се движат дроселовите клапи, защото като се изметне тялото, цилиндричните отвори в които лагеруват осите на клапите, вече не са цилиндрични и почват да се движат тегаво самите клапи/осите/. Ако е такъв случая - не се занимавай по-добре, ми търси читаво тяло.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам някакви тяло и капак излишни, ма не знам колко са читави - едно време съм карал с тоя карб и уж нямах проблеми. Адаш, ако искаш мини да ги видиш и ако ги харесаш да ги отнасяш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам някакви тяло и капак излишни, ма не знам колко са читави - едно време съм карал с тоя карб и уж нямах проблеми. Адаш, ако искаш мини да ги видиш и ако ги харесаш да ги отнасяш
smile162
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък имам капак, който съм купувал чисто нов, карал съм го две години, не е виждал никога болт посредата си, защото капака на въздушния филтър се захваща както спомена Миро и въпреки това по средата като сложа линеал има просвет ~0,5мм. Напрактика не съм усетил това да влияе на работата на двигателя обаче. Като цяло моето мнение, е че при загряването на този карбуратор до робатона темп на двигателя се получават някакви сили, които кривят капака.

 

Ако искаш и аз мога да ти услужа с този капак, вече не ми трябва. Имам и цял карбуратор със прав долен фланец, от стария модел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.