Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Замръзване на врати


42110

Recommended Posts

Здравейте. Имам един проблем със замръзване на двете ми врати на шкодичката (120 L). Първоначално не можах изобщо да завъртам ключа и вкарах малко топла пара и после ключът се завъртя без проблем откъм шофъорското място, но не мога да си отворя вратата. Предполагам, че е замръзнало уплътнението (и друг път се е случвало, но сега ме е страх да напъна за да не счупя нещо). Ако можех да си отворя другата врата щях да подбутна отвътре и мисля, че ще стане, но от другата страна мога само да пъхна ключа без да го завъртя. Вкарах малко спрейче там да се размръзи и си чакам сега. До тогава да имате някакъв съвет как да се справя със шофъорската врата и уплътнението?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е замръзнал механизма за отваряне или уплътненията на вратите.

Направи профилактика на механизма като го смажеш добре. Уплътненията можеш да ги мажеш с различни препарати за тази цел.

Аварийно отваряне може да стане като полееш вратите с не много гореща вода, но има вероятност по-късно пак да замръзнат.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, и аз си помислих да ги полея с горещо, но съм сигурен, че после ще стане по-зле. Това, което ми трябва е малко по-меко време :lol: , но ще потърся някакви препарати за смажа механизма. Мерси за съвета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уплътненията можеш да намажеш с течен парафин, по-тънко ще ти излезе от силиконовия спрей. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как точно да ги напръскам, в смисъл си пръскам по самите оплътнения отвън и после трябва да се чака или веднага се отварят вратите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са замръзнали уплътненията, обикновено лесно се отварят след като натиснеш няколко пъти вратата навътре, в различни и части.

 

Пробвах го този номер, но май яко е замръзнало. Аз по принцип имам проблем с уплътненията и другото алято ще ги оправя, че земата не е било добре да се правят. Даже като я карам на автомивка влиза вода вътре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Против замръзване на уплътненията ползвам рецептата на Юли /Mishelle/ - силиконов шпрей от Бриколаж с нарисувана задница на кола с отворен багажник / сива бутилка / и с него по веднъж в месеца зимно време ги мажа с гъба за миене на съдове напоена с шпрея , а за ключалки има много добавки в шишенца или на шпрей , които директно се наливат в секрета след измиване на колата , а най - добре става след мивка да продухваш секретите с компресор и после поливаш с течността .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Против замръзване мажа гумените уплътнения с глицерин 1:1 с вода,същата рецепта се препоръчва и за мазане на гуми оставени за следващ сезон или на съхранение,с което се запазва еластичността им.

За секретите от много години ползвам спрей със силиконово масло ,ползвано за покриване на калъпи за отливане на метали,способства за по - лесно отделяне на отливката от калъпа..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм с нови уплътнения и тази сутрин нямах никакви грижи :mrgreen: Но иначе течния парафин помага,както всякакви други препарати :)А проблема с ключалките си го реших с едно централно.Сутрин комшиите докато си блъскат вратите,аз само отивам до колата "цък" и влизам :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги много Ви благодаря, ще използвам доста неща от съветите Ви. Днеска както и предполагах като се покачиха малко температурите и се отвори без проблем, сутринта си беше доста студено и затова не стана. Мерси още веднъж за съветите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.