Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

за ремонт ли е алтернатора?


todor_velikov

Recommended Posts

смених ремък,но проблема ми остава ,сега с вкл.на фаровете,оборотите падат около 800 на празен ход и всички ламби и консуматори намаляват светенето и работата си изобщо,с подаването на газ нещата се оправят.

акумулатора не е за смяна,но нещо друго ми направи впечатление-на пр.ход с вкл.фарове алтернатора зарежда 14.1 V като дам газ и почва да намалява до 14 Волта,това нормално ли е?! не трябва ли да се увел.малко напрежението ,а не да пада?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така е работата на алтернатора за разлика от динамото-на празен ход на мотора да зарежда с по високо напрежение и при повишаването им регулатора го регулира до определени граници.За различни коли се дават различни стойности , но в повечето случаи е около 14.2-14.5 волта.

За тези неща е ставало и по-рано дума,но няма да го търся къде е писано,само ще напиша ,че докато работех с локомотивите ,зареждащото напрежение го изчисляваха с коефициент 1.21 и на различните модели беше различно,защото има на 96,110 и на 170 волта .

При колите по тази формула ще бъде 12 Х 1.21 =14.52 волта.

Знам ,че ще има коментари,но това е изпитано при дизеловите локомотиви още от 60 - те години на миналия век, когато е започнал;а употребата им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

14+V с включени фарове е доста добре, въпросът е колко ще падне като включиш и парно, музика, нагревател за задно стъкло, фарове за мъгла... на теория не бива да пада под 13V на празен ход, но май за нашите коли това е непостижимо - при мен пада дори под 12.5 при пълно натоварване :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами ще меря и ще пиша,а къде на алтернатора мога да видя че е по-силния демек 55 А алтернатор?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.