Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за тасчета и болтове на Фелиция


Krankenstein

Recommended Posts

Та историята е следната: получих подарък от колегата joeless 4 бр. тасчета за Фелиция модел след фейслифта, за което използвам тук да му благодаря. С настъпването на сезона на тенекиените джанти, реших да поосвежа въпросните тасчета /понеже бяха позахабени/. За целта внимателно разнитих емблемите, обезмаслих и матирах тасчетата и ги пръснах с останала ми боя в цвета на купето. Получи се следната картинка: http://bgphoto.net/photos/7158/o633630414966463750.JPG

Дотук всичко вървеше чудесно, но като реших да ги поставя на мястото на моите /черни от стария модел/ дойде неприятната изненада - местата на закрепване към болтовете пасват точно, обаче новите не могат да "щракнат" в долно положение, за да се фиксират стабилно. Аз лично си го обяснявам със следното - новият модел тасчета имат декоративни отвори с тръбовидно продължение от вътрешната страна, което повдига нагоре нивото на скобите за закрепяне към болтовете и затова те не стигат до края на болта. Ето нагледно какво имам предвид:

http://bgphoto.net/photos/7158/o633630415155682500.JPG

Засега отхвърлих метода на грубата сила - изрязване на излишната пластмаса под отворите и преместване на скобите от старите в/у новите тасчета - има риск да прецакам и 2-те комплекта. Другата възможност е да се снабдя с болтове от новия модел, предполагам са с по-къси глави, за да пасват на размера на скобите. Та ако имате идея откъде да се снабдя - предполагам нови в магазина са цифра и предпочитам бартер за моите от стария модел, ако някой не ползва въпросните тасчета и му е все едно с какви болтове ще са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да ти дам моите болтове искаш ли :) при мен хващаха добре тасчетата... тъкмо трябва и без това да свалям и размествам една предна и една задна.... :mrgreen:

ако искаш довечера да го направим това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.