Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

НАЙ-евтината гумаджийница е...? (за София)


joeless

Recommended Posts

ако някой тези дни е сменял гуми, нека сподели ако са му взели под 40 лв някъде, колко точно и къде... утре отивам да обувам и аз :roll:

 

за СОФИЯ-село и околните 10-15-20 км става дума...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако някой тези дни е сменял гуми, нека сподели ако са му взели под 40 лв някъде, колко точно и къде... утре отивам да обувам и аз :roll:

 

Джо! Тези дни сменях на октито четирите гуми в ренУмиран сервиз,което фключва :

-демонтаж

-монтаж

-баланс

Платих 28лв. у грат КозлодУй,като се има фпредвид че там цените са като софийските.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако някой тези дни е сменял гуми, нека сподели ако са му взели под 40 лв някъде, колко точно и къде... утре отивам да обувам и аз :roll:

 

Казанлък - 24 лв . Почти навсякъде. На най-скъпото място взимат по 7 лв или 7Х4=28 лв. Това е цената за демонтаж , монтаж ,баланс на ЛЕТИ джанти с новите гуми , смазване на болтовете със спрей, добро отношение , кафе и без ред . Всичко за около 30 мин - стоиш гледаш , правиш се на умен и даваш съвети на гумаджиите. :mrgreen:

За какви 40 лв говориш - не схващам !!! :evil: Това е жив обир бе . За 40 лв вадя щангите и почвам сам да сменям гуми.

Преди 18 г съм сменял гуми на ЗИЛ-157 саморъчно ...с чук и 'гек' :mrgreen: !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аааа, не са, не са, вече два пъти ми искат ...

- демонтаж от едните джанти на едните гуми - 5 лева на гума х 4 = 20

- демонтаж от другите джанти на другите гуми - 5х4 = 20

- монтаж на едните гуми на едни джанти плюс баланса.. 2,50 х 4 = 10

ТОТАЛ = 50 лв.....

 

и аз все не ща да ги дам ей тъй.... напук :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

......

- демонтаж от едните джанти на едните гуми

- демонтаж от другите джанти на другите гуми

- монтаж на едните гуми на едни джанти.. :roll:

- баланс....

 

Това е доста сложна химиотерапия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е бе, Бисере, просто имам зимни гуми които си купих заедно с джантите, ама джантите са 120кови...

подаряват се, между другото 120-кови джанти, ако му трябват на някой за зимата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глей сега. ;) Тея... гумаджийте пу принцип са като златарите.Мръсна гилдия :evil: Центе са еднакви навсякъде.Разликата ф твоя случай е че имаш два пъти демонтаж.Затова искат да те изгърбят с 40 пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а каква е логиката демонтажа да е ДВА пъти по скъп от монтаж плюс баланса?!

не, хора сериозно ми трябва някъде за малко пари да си сменя гумите... трябва да пътувам малко в неделя, а времето вече не е за летин... :|

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радиал на Данаил Николаев:

сваляне + демонтаж + изправяне на 2 джанти + винтили + монтаж + баланс + тежести + качване + 2 чувала = 63 лв.

Без изправянето щеше да е 39 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На околовръсното на София в района казичане има един комплекс НИРА.Там цената за всичко-монтаж,демонтаж и баланс на гуми до 16 цола е 6 лв.

Това им е сайта.

http://www.nira-bg.com/index.php?MhObg5 ... Q9Wzg5OzEZ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май навсякъде по София искат по 40 лева за смяна на 4 гуми със зимни (даже и по 48 за фактура а с нови винтили 70). На дружба 1 до тих труд ми взеха 24 лева за същото упражнение, а пролетта беше 16 лева... пак по добре от 40...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Бургас за тази гимнастика под 30 лева мисля че не можеш да паднеш. Така че хвърляй 40те и не му мисли. Аз пък съм решил д а се циганя, т.е. да не сменям четири зимни гуми а само двете предни, защото в Б-с не се задържа чак такъв зверски сняг. И като добавим и глобалното затопляне на планетата, не очаквам големи студове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

- демонтаж от едните джанти на едните гуми - 5 лева на гума х 4 = 20

- демонтаж от другите джанти на другите гуми - 5х4 = 20

- монтаж на едните гуми на едни джанти плюс баланса.. 2,50 х 4 = 10

ТОТАЛ = 50 лв.....

 

и аз все не ща да ги дам ей тъй.... напук :evil:

И на мен ми взеха толкова пари, дори управителя на реномиран център, се опитваше да ме убеди, че Радиал-а взимали двойно! :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На околовръсното на София в района казичане има един комплекс НИРА.Там цената за всичко-монтаж,демонтаж и баланс на гуми до 16 цола е 6 лв.

Това им е сайта.

http://www.nira-bg.com/index.php?MhObg5 ... Q9Wzg5OzEZ

 

 

:smt017 :smt017 :smt017 ей това е мястото!!!!

 

за гореписаните неща, плюс леко поизправяне на 2 джанти .... 24, да наистита ДВАДЕСЕТ И ЧЕТИРИ .. лева smile152 е, плюс левче за кафенце и петачка бакшиш за бързата работа ... 30 да ги кажем... демонтаж на 8 гуми, монтаж на 4, баланс и изправяне на две джанти... И никакво, ама никакво чакане, което за мен е голям плюс...

 

Благодаря, dr_ivo, имам да черпя!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм решил д а се циганя, т.е. да не сменям четири зимни гуми а само двете предни, защото в Б-с не се задържа чак такъв зверски сняг.

Преди години и аз се опитах да направя този номер, но след като задницата ме изпревари два пъти за един ден, бързо се отказах ;) .

Задните ми даже бяха всесезонни, а не летни.

Не прави този експеримент без много основателни причини!

Може да се окаже, че в много отношения е по-добре да караш с 4 летни гуми, отколкото с 2 зимни и 2 летни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На околовръсното на София в района казичане има един комплекс НИРА.Там цената за всичко-монтаж,демонтаж и баланс на гуми до 16 цола е 6 лв.

Това им е сайта.

http://www.nira-bg.com/index.php?MhObg5 ... Q9Wzg5OzEZ

 

 

:smt017 :smt017 :smt017 ей това е мястото!!!!

 

за гореписаните неща, плюс леко поизправяне на 2 джанти .... 24, да наистита ДВАДЕСЕТ И ЧЕТИРИ .. лева smile152 е, плюс левче за кафенце и петачка бакшиш за бързата работа ... 30 да ги кажем... демонтаж на 8 гуми, монтаж на 4, баланс и изправяне на две джанти... И никакво, ама никакво чакане, което за мен е голям плюс...

 

Благодаря, dr_ivo, имам да черпя!

 

 

Радвам се че съм ти бил полезен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в мотоексперт на симеоновско си ги смених онзи ден за 38лв чаках доста - около 2ч но нямах друг избор :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Карлово-демонтаж на летните с джантите,баланс на зимните, които са си на джанти,монтаж-6лв.Демонтаж на летните от джантите и монтаж на зимни на същите джанти,баланс-12лв.Кви са тези цени при вас :roll: не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

напоследък гумаджиите се поунесоха, вече се взимат по 2.50 за сваляне на джантите от главините и качването им и завиването на гайките/болтовете /всички знаем за това нарицателно "действие" от тяхна страна / :mrgreen: :mrgreen: Та бях неприятно изненадан като ми излезе смяната на гуми 38лв. от които 10лв. за сваляне/качване на колата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това го прочетох в Лада-форума: "Аз ползвам един дето взима за монтаж/демонтаж/баланс на 2 гуми + вентили за безкамерни общо 5 лева. Човека се намира на Ломско шосе точно срещу ШЕЛ"

 

Иначе на мен ми взеха в Младост срещу Деница за монтаж и баланс на 2 гуми в/у джанти /по 2 лв на операция пишеше/ + тежести + лепенка на едната гума излезе всичко 12 лв, но без качване после на колата. Обаче внимавайте - джантите ми нямаха вентили и казах там да ми сложат 2 бр. Познайте колко се оказа цената на 1 бр - 4 лв :!: :o ...просто твърде късно се сетих да погледна ценоразписа, та сметката ми набъбна до 20 лв :evil: Затова ако нямате носете си вентили - в магазините /примерно за Лада при Арменеца на бул. Черни връх/ са по 0.50 лв/бр!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 месеци по-късно...
На околовръсното на София в района казичане има един комплекс НИРА.Там цената за всичко-монтаж,демонтаж и баланс на гуми до 16 цола е 6 лв.

Това им е сайта.

http://www.nira-bg.com/index.php?MhObg5 ... Q9Wzg5OzEZ

 

Колеги, някой ходил ли е там тая година ??? Стана студено а не ми се чака на голяма опашка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...да не сменям четири зимни гуми а само двете предни, защото...

Такава комбинация определено създава привидно усещане за сигурност понеже колата тръгва и спира добре на хлъзгави пътища но трябва да се знае че в завой е много чувствителна към пързаляне, а една спирачка само да я пипнеш в завой на хлъзгав терен- със сигурност става пумпалче. На ледени коловози може да се пробва най-добре как си обут за да имаш предвид- просто предните колела вървят където ги водиш, а задните ако са в коловоза- не излизат, а ако са били наблизо- веднага са вътре или встрани. Просто е като бомба със закъснител. На хлъзгави участъци трябва да знаеш че си бос. Мой приятел оцеля само по чудо с такава комбинация на Шипка, да не се случва никому- опасно си е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На околовръсното на София в района казичане има един комплекс НИРА.Там цената за всичко-монтаж,демонтаж и баланс на гуми до 16 цола е 6 лв.

Това им е сайта.

http://www.nira-bg.com/index.php?MhObg5 ... Q9Wzg5OzEZ

 

Колеги, някой ходил ли е там тая година ??? Стана студено а не ми се чака на голяма опашка.

 

Да,аз ходих.Таз годишните цени за демонтаж,монтаж и баланс са:

13 цола -6.50лв

14-15 цола -8лв

16 цола-10лв.

Не се чака хич.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В София и мен ме удариха, за монтаж на 4 гуми на джанти (без гуми преди това) баланс, тежести 16лв., после аре 4 плика още 4лв., после смени и винтилите с нови вика гумаджията..., аре още 10лв. и 30лв., прибрах си джантите и гумите и ще ги монтирам сам тези дни. Явно ще стане като на пазара с тея хора, за нема нищо много пари искат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.