Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Купих си автомобил.....


pigoff

Какво изпитвате след закупуването на избраният от вас автомобил?  

49 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Пускам тази анкета с цел да стане ясно на тези които тепърва смята да сменят старият си автомобил с нов или по-нов...

Надявам се всеки от нас да гласува подобаващо и честно!

Благодаря на всички. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С риск да се проявя като даскал, но начина на задаване на въпроса и отговорите на тази анкета са некоректни. И това е най-малкото. Ето и забележките:

1. На въпрос "Какво изпитвате след закупуването на избраният от вас автомобил?"

отговора от типа е логически несъвместим " Не възнамерявам да си купувам нова!"

Моля аудиторията пид 18 да не чете следното:

Все едно да питаш "какво изпитвате след секс" и да даваш възможен отговор "не възнамерявам да правя секс"

2. "Да, но с леки забележки, като пепелника...." е пример как се пише тенденционно... остави хората да си направят своя коментар ....те ще кажат. Да ги насочваш в някаква посока....е некоректно. Опитваш се да манипулираш неутралните с примера, а тези които са заинтересовани....настройваш негативно. Няма как да получиш обективен отговор, а нали за това си пуснал анкетата?

3. "Немога да си позволя нова Шкода иначе.....да си бях купил вече"

И тук пак проблем....отговора е неадекватен с въпроса. Освен това

....Шкода имат модели от Фабиана до Суперб... "Немога", написано слято ...показва безотговорно отношение към анкетата....поне като ги погледне човек отговорите един под друг ....да са подравнени с другите отговори (мое лично мнение).

И накрая.

Аз няма да гласувам в бездушно написана анкета с некоректни и логически необосновани отговори. Съжалявам.

С пожелание за весели и приятни събота и неделя.

PS. Като пускам някоя тема, преди да натисна "Прати (Submit)" натискам "Преглед". Тогава, на чисто ми е по-лесно да хвърля един поглед на текста като цяло и поне явните грешки да ги махна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

new_, целият ти пост много ми напомня на вица, който завършва с: "Ало, Гарабед ли е? Обаждам се да ви кажа, че няма да ви купя колелото!" :mrgreen:

Аз проблеми с анкетата не виждам - нито я намирам за манипулативна, нито пък за необективна. Виждам проблем в твоето, както сам го начираш "правене на даскал"...което май правиш редовно в този форум - да ни поучаваш, да ни отваряш очите за "истината" и прочее. Нищо лично, отбелязвам факти. Весела събота и неделя и на теб!

 

П.П.Спести си личните съобщения. Мерси предварително! :)

 

П.П.2 Изказвания от типа на "Ако не можеш да си позволиш гола като пушка Фабия, то не можеш да си позволиш никаква друга кола" са доста пресилени и могат да засегнат не малко хора тук. Преди да напишеш нещо такова не е лошо да помислиш ;) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен тая анкета е безмислена. Въпроса се изчерпва с това кой колко е проучил какво купува преди да го купи. И ако е проучил добре надали се е минал!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зная ,че всеки си има свои разбирания за колите и няма да ги оспорвам,но ще ви опиша как аз съм бил с тях.

Може би детска мечта ,също и невъзможност за по-хубаво нещо първа кола ми беше Трабант-комби.23 г го имах и с най-големо удоволствие си го карах и поправях.Следващата ми беше Вартбург-комби.Може би щях да си го карам още ,но дебатите за спиране на двутвктовите ускори продажбата му.Останах пак с Трабант,но започнах да търся кола с четиритактов мотор и то беше Шкода Форман,който още е мой.Доволен съм ,несъм се охарчил по него,ниски разходи за поддръжката му,от днес официално съм собственик и на една Фелиция ,регистрирана 2001 г.Сравних ги и виждам че по габарити са едни и същи,но може би светлия интериор прави Фелицията по обемна.

С няколко думи-това ми е харесвало и това съм взимал,по интересно ми е че в блоковете около нас съм единствен бил с Вартбург ,Форман и Фелиция-други такива коли няма,нещо като ексцентричзъм,но мен ме радва ,че несъм в кюпа на другите разпространени коли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе аз пък съм доста съгласен с колегата по-горе... В тази анкета, въпроса и тея отговори са наистина "куку-пипи" :) Наистина не ми се вижда никак логично да отговоря на това, какво изпитвам СЛЕД закупуването с...не възнамерявам да купувам :roll: Па мое и аз да съм нещо смахнат :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пускам тази анкета с цел да стане ясно на тези които тепърва смята да сменят старият си автомобил с нов или по-нов...

Не мисля, че на хората има какво да им "става ясно". Човек избира колата си по джоб, характеристики и дизайн. Коментарите, включващи официалния сервиз също са безсмислени по простата причина, че мненията по този въпрос биха били (и са) доста противоречиви, на моменти дори взаимноизключващи се. Всъщност не ми стана ясно как точно трябва да се интерпретира това в скобите "дори от ЕТ". Защото така написано човек може да остане с впечатлението, че болшинството от собствениците на нови Шкоди не са доволни от ЕТ, което ме съмнява да е така. С други думи така предоставена, анкетата е безсмислена. От друга страна смятам, че тя не е добе обмислена, още по-малко - ясно формулирана. Анкетите винаги са били с кратки и еднозначни отговори, достатъчно далеч един от друг по смисъл. Така човек хем отговаря по-лесно, хем нещата са по прозрачни. Всъщност така и не разбрах как тази анкета, представена по този начин, би наклонила везните в едната или другата посока при избор/покупка на автомобил :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно че направих доста компромиси със себе си, когато сядах във Фабиянката, защото съседната беше една Октавия 4х4 комби, е това ме грабна, но като сметна че Брачеда от 2003 та е бакшиш и търкаля същата Фабия 1.2 НТР вече половин милион километра и е направил само 6 незначителни ремонта, а кара като хайдук из бургаските дупки, е няма какво да говорим.

Здравина + простота на обслужване + приличен разход = Фабия 1.2 НТР

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е защо да е безсмислен отговора, аз точно с него гласувах. Тия като мене дето няма да пазаруват просто се изключват, иначе - сигурно бих избрал някой от другите и резултатата от анкетата би бил грешен. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е защо да е безсмислен отговора, аз точно с него гласувах. Тия като мене дето няма да пазаруват просто се изключват, иначе - сигурно бих избрал някой от другите и резултатата от анкетата би бил грешен. ;)

 

:idea:

 

Избора на автомобил е доста субективен и в доста от случаите не се свързва с липса на пари!? ;)

Всеки да си го тълкува както иска........

За мен като екс купувач (и бъдещ разбира се) щеше да ми бъде адски полезно да знам поне малко по-синтезирано предимства - недостатъци отностно марката "ШКОДА".

Не е лошо от време на време да гледаме реално на ситуацията, а именно: Не всеки е слонен да си признае че нещо го дразни в новата му кола....

 

Надявам се да не се окаже толкова смахната тази анкета!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко офтопик

Всички знаем, че Шкода/като член на VAG/ е един по-евтин и често по-добър Фолксваген. Традициите не са това което бяха дето се казва. Съвременните Шкоди нямат почти нищо общо със колите от 70-те, 80-те и 90-те освен емблемата. Но то с всички автопроизводители е така. Шкода много хубави неща възприеха от по-големия брат във VAG, но и доста загубиха - основно романтиката и очарованието на по-старите Шкоди. То е като с живота и хората - преди имаше истинско кисело мляко, истинска българска реч, шопски, банскалийски диалест, сега отиваш и си купуваш "Йогурт", шпрехиш на английски и... на практика не се отличаваш от който и да е американски негър по нищо освен, че негъра печели повече.

О времена, о нрави

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.