Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на лампи на габаритни светлини на РУМСТЪР


ogy76

Recommended Posts

Здравейте колеги,

имам един въпрос към Вас.Може ли някой да ми помогне със съвет как да си сменя лампата на габарита .Зная ,че звучи смешно но дори в книжката пише ,,да се смени от оторизиран сервиз"- а това вече наистина ми се вижда смешно.Досега съм карал Фабия хечбек,Фабия комби но този Румстър направо ме разби :cry: Пробвах със сваляне на крушката на мигача и от лявата страна успях но филтъра така пречи от дясно,че направо ми се вижда невъзможно.

Моята кола е Румстър 1.4 TDI има и клима - НО МЯСТО ЗА РЪКАТА МИ НЯМА

Предварително благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-късно днес ще погледна при мен как е и ако измисля начин да се бръкне до там ще пиша. Мястото наистина е въз тесничко, а и мен ме очаква смяна на габаритите в скоро време :?. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

вчера ходих до Еуратек и от там ми казаха,че за да се сменят трябва да я вдигнат на подемник,да свалят бронята и т.н.

Невярвам чехите да са направили такава простотия,но след като и в книжката с инструкциите са написали да се търси оторизиран сервиз явно са.

След този мой проблем се разочаровах съвсем от Skoda Roomster 1,4TDI :x

На всички собственици на този модел честито

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Предполагам, че и при FABIA II ще е така :?

 

И правилно предполагаш :) . Както казва един комшия с нова Фабия - за да си сменя мигач(най-вече ляв) или крушка на гарабит, трябва да съм най-малкото гинеколог :mrgreen:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че и при FABIA II ще е така :?

 

И правилно предполагаш :) . Както казва един комшия с нова Фабия - за да си сменя мигач(най-вече ляв) или крушка на гарабит, трябва да съм най-малкото гинеколог :mrgreen:.

предвидено е за нежните ръчички,на някое чехкинче ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На фабия 1 смяна на гябарити и къси с Osram cool blue за около 8 минути. На фабия 2 и ръмстър нямам идея как е достъпа но на Мерцедес МЛ за по лесно свалих двата фара - 15 минути същата процедура.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета cobra 11 e прав. След като прочетох за този проблем отворих книжката на Туарега и там се сваля бронята, за да се смени изгоряла крушка :?

 

бегачка така е, но в комплект с колата не дават и чехкинчето :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Touareg -а се сваля само фара , обаче има АМА въпросния фар има закопчалка дето троши като кристална чаша :) и става смяна крушка + основа на фар . Като им сменям крушките на тия пущини 2 часа ги кисна тия ключакли инак замина заплатата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На фабия 1 смяна на гябарити и къси с Osram cool blue за около 8 минути. На фабия 2 и ръмстър нямам идея как е достъпа но на Мерцедес МЛ за по лесно свалих двата фара - 15 минути същата процедура.

 

Аз сменях наскоро на Румстъра Н4 крушките с Филипс Екстрийм ПаУер. Доста се поизмъчих, особено с десния фар но стана. Не знам обаче за габаритите и мигачите от къде е достъпа. Ако е пак от там където е за къси/дълги би трябвало да става и без сваляне на брони и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ми остана време да хвърля едно око под капака и се сетих за тази тема.

Поне визуално, мисля че проблем има само със смяната на крушката на левия (шофьорския) фар за мъгла. Нямаше как да проверя за достъпа до него отдолу.

Иначе от лявата (шофьорската) страна е по-тясно отколкото от другата, но според мен съвсем достъпно.

Говоря за Fabia II, 1.4, 63kW, Ambiente.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Колеги става отгоре ама се искат дълги пръстчета :mrgreen: . В сервиза ме викат обикновенно да помагам. Че е на смотано място че е гадно така е но става. Махаш гуменото уплътнение на фара бъркаш и с умерена сила дърпаш за жиците. Сменил съм 10тина крушки на габаритите на фаб2/рум. Доказано е че става. За съжаление окт2 за габарит се сваля фара. Супърб първо поколение с ксенон, окт1 с ксенон се сваля фара. А на супърба за да е разкоша пълен за да се свали фара се сваля и предната броня

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 години по-късно...

Току що смених крушката на ляв габарит. Става от горе като дръпнеш по-здраво за жиците :). Благодарение на по-предните постове не свалях броня и фар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Току що си смених крушката на габарита.На кофти място се бърка ,но става. От горе сваляш гумената капачка и дърпаш смело жичките и излиза крушката заедно с фасунката не е като при фаровете по-лесно е . Никакви брони и фарове не се свалят :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...

Момци, голяма мъка! :)

 

Дръпнах жичките, обаче самата крушка си остава в леглото и няма с какво да я хвана по-здравичко, та да я издърпам. Явно нещо е правено по този габарит, тъй като е направо загнездена крушката. А да ви кажа честно, броня нямам намерения да свалям за един габарит. :D 

 

Ако някой има друг чалъм да споделя, моля :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дърпаш по-рязко и силно за кабелите и излизат. Веднъж като си ги извадил, последващата смяна е по-лесна вече. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дърпам и излиза самият куплунг, но без крушката. Тя остава загнездена за пластмасата на фара. Нещо явно е правено от някой "майстор"... :)

 

Ще го мъча уикенда. Мерси за съвета :)

Редактирано от anv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Нещо явно е правено от някой "майстор"... 

Явно. При това положение не знам дали ще минеш без сваляне на фара, за жалост. Поздрави и успех! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Потвърждавам и аз, с дърпане за жиците става, поставянето обратно е също така лесно, просто човек трябва да има способностите на инспектор Гаджет от детското филмче :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.