Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Малък "ъпгрейд" на Octi I


allroad

Recommended Posts

Здравейте, започнал съм един мини проект по "напудряне" на моята Шкода комби. И тепърва започнаха проблемите - взел съм кожен салон, предполагам е бил на модел Лаурен&Клемент, който ще реставрирам и искам да "интегрирам" в най-скоро време. Но не знам как да монтирам шофьорската седалка - тя е с ел. управление, а старата си е обикновена, т.е. с ръчно придвижване. Има ли някой представа как мога да извадя захранване под седалката и по-скоро къде има майстор, на когото мога да се доверя и да го направи здраво, сигурно и най-вече близо до оригиналното управление. Седалките са с подгряване, а не знам как може да се направи така, че да работи и на моята Octi. Същото важи и за осветлението във вратите - на моята няма изводи за такова, а "новите" кори имат. Откъде да извадя кабели и за тях? Все още не мога да си намеря мокет в цвят "беж" и може би ще сложа черен такъв, ако намеря в някоя морга. В ЕТ ми казаха цена 360 за сив и 670 за бежов. Не разбрах на какво се дължи тази огромна разлика в цените, но при такова ценово измерение едва ли има смисъл. По средната конзола има малки драскотини и това много ме измъчва - иска ми се всичко да си стане почти като ново. Имате ли представа дали подлежат на реставрации такива дефекти по пластмасовото покритие на жабката и конзолата.

Ще очаквам съветите ви и евентуално отговори на питанията ми.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мокета - пробвай в обикновен магазин за килими/мокети ;) За подгряването - разгледай книжката с бушоните и си купи копчетата за таблото и си готов! Предполагам, че и с ел.задвиждането на седалката ще е същото...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

zloQQ, благодаря за включването ти. Вече си мислих, че или никой не е наясно с питанията ми, или просто няма желаещи да помогнат със съвет. Проблемът с копчетата е, че не знам как изглеждат, къде се монтират и най-вече кой може да го направи професионално. А не мога да си представя, че в ЕТ някой би изслушал едно наистина абстрактно за техните разбирания питане от този сорт - това си е чиста проба тунинг и едва ли ги касае какво иска да направи еди кой си "клиент". За мокета съм сигурен, че не става с такъв от магазина, защото е с много сложна форма, като излят в калъп е и вярвам, че не е възможно да се пригоди обикновен подов за тази цел. Тези дни търся в интернет евентуално за боядисване на мокети, но не намирам нищо. Моят е сив и е здрав, но искам да го направя черен или бежов, с идентичен цвят на кожата (както си му е реда). В събота имам записан час в ЕТ за смяна на масло и технически преглед, та все пак ще се пробвам да разпитам някое от момчетата там. Дано са отзивчиви, каквито между другото са били винаги, поне към моите питания. Благодаря отново. Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За седалките трябва да разгледаш ел.схемите на колата и ще ти стане ясно кое къде се свързва. Може би няма да е съвсем елементарно, но няма да е като да твориш нещо ново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лелеее - аз съм разбрал за стелки - извинявам се ;) Стелки имах впредвид, че можеш да си направиш в магазина - носиш старите и по тяхната форма правят новички - един приятел така си направи - чудни станаха! Може да питаш и за мокета - нищо чудно да има някакво решение! За копчетата за подгряване - има ги в нет-а - скоро пращах на един приятел за Голф 4 - те са доста идентични, но за ФВ са 2 отделни бутона, а за Шкода е един - т.е. 2 са си, но са вместени в едно отделение - демек - малко практично - не заема място за 2 бутона... На принципа на копчето за осветлението на таблото са - врътки с 3 степени. Много е готино зимата - ше видиш! Монтажа за тях - набутват се до бутона за отваряне на резервоара. Само кабеляци ти трябват! Ако не ти е спешнен монтажа - може да го мъдрим след НГ ;) Ще имам малко свободно време, а и познавам един жичкаджия дет окабелява Франкенщайнчета ;) А за пластмасата - немам никва идея, но по-скоро ше си требе новичко ако са дълбоки деругите.

А не се включих по-рано, че бая работа и не остава време за удоволствия, каквото е форума... Ма и на работата иде края ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет отново, проекта не ми е толкова спешен, така че мога да изчакам и след нова година. Сега съм дал да подменят 2 парчета по кожата, после ще го боядисвам и те празниците ще дойдат. Утре ще попитам за кабели в ЕТ и евентуално за копче за включване на подгрева. А пластмасите предполагам, ще са скъпи, но ще го мисля. Мокета ме мъчи.... Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.