Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Влизане на скорости ...2-3... !!!


димон

Recommended Posts

Има защита на скоростите и механична и електронна.Точно трета влиза с леко хъркане ( ултрафаст шифтуърк),но дори да влезе няма смисъл защото двигателя почива

 

Откакто си изключих електронната защита на скоростите нямам никакъв проблем . Дори и на 4500 об/мин влизат като у дома си. :mrgreen:

Става и по друг начин : в момента на превключване трябва да се бута лоста с 5 мм по-надясно отколкото очакваме ...тогава влиза...

 

 

добавям само , че става дума за 3-та предавка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен се появи нещо такова след смяната на оргиналното масло в скоростите,самоче не е пропадане а просто изхърква леко при влизане когато си с много високи обороти на 2ра примерно 4500,при превкючването на 3та леко изхърква.

 

Ами значи проблема е в маслото , щом преди не си имал хъркане...Аз пък масло на скоростна кутия не съм сменявал абсолютно никога ... така съм чувал от големи майстори ... :)

Ами незнам защо го смениха в ЕТ,наляли са тяхно по каталога.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът не е в маслото, а механичен.Според мен при много високите обороти има (минимално), но все пак го има, разместване на двигател и скоростна кутия.Иначе не би имало смисъл да влиза трудно 3-та. А при мен за съжаление 4500 тепърва започва да се развинтва двигателя :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът не е в маслото, а механичен.Според мен при много високите обороти има (минимално), но все пак го има, разместване на двигател и скоростна кутия.Иначе не би имало смисъл да влиза трудно 3-та. А при мен за съжаление 4500 тепърва започва да се развинтва двигателя :(

 

Я поясни какво искаш да кажеш с израза : " да се развинтва двигателя " !!! :) Да не би да си с винтов двигател ?!!! :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха :) , сигурно съм имал в предвид "развива" или "развърта" или "разгъва" или кой знае какво, но със сигурност става въпрос за двигателя и неговите обороти ;) .

 

 

 

[/img]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът не е в маслото, а механичен.Според мен при много високите обороти има (минимално), но все пак го има, разместване на двигател и скоростна кутия.Иначе не би имало смисъл да влиза трудно 3-та. А при мен за съжаление 4500 тепърва започва да се развинтва двигателя :(
Разместване,това е абсурд,просто се е поизносил синхронизатора на 3та,това е.Понеже е една от най ъпотребяваните скорости първо на нея се износва. :!:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разместване,това е абсурд,просто се е поизносил синхронизатора на 3та,това е.Понеже е една от най ъпотребяваните скорости първо на нея се износва. :!:

 

Всички ВАГ-ове които съм имал никога не са хъркали на 3-та! :) Според мен първо загубва частично свойства синхрото между първа и втора . Само там са ми прихърквали понякога ...и VW и Audi ...

Вида на маслото има немалка роля за "хъркането". ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата май се измести леко :roll: .

Основния проблем, който се дискутира е невъзможността да се вкара 3-та след 2-ра.

При мен го прави от първия ден, а хъркане няма, защото няма и вкарване.

Няма връзка с масло и синхронизатори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

И при мен го има този проблем. При нормални обороти си влиза трета нормално. Ако се сръчка повечко на втора не мога да вкарам рязко трета трябва леко и внимателно и то се загубва идеята.

Аз съм с 1.9ТДИ октавия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес говорих с хората от Еуратек, казват че не са чували за такъв проблем...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

При мен и I-ва понякога влиза трудно без леко отпускане на съединителя, но го прави значително по-рядко (няколко пъти до сега за 8 месеца).

Ето какво излезе днес в БриШкода, кажете си мнението:

http://briskoda.net/octavia-ii/first-ge ... ost1571569

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.