Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за отнета книжка


DaGa

Recommended Posts

Здравейте имам следния въпрос значи юли месец миналата година ме спряха за проверка. Исках да ме тестват с дрегера но аз отказах понеже бях пил/знам че никак не е правилно/ взеха ми книжката и талано,дадахо ми няква бележка да ида за кръвна проба и ми писаха акт,но така и не ми дадоха копие от него. Не отидох да дам и кръвна проба и за това не съм прав знам. Странното е че ме пуснаха сам с колата ми да ида да дам кръв въпреки че ми взеха книжката и талано и само някво листче ми дадоха. Въпроса ми е понеже досега никаква писмо или извести или покана не е дошло да ида в съда,как мога да проверя какво става с книжката ми,след като дори копие от акта нямам?! може тия катаджии да са я забутали някъде и до там.. моля някой ако може да даде съвет? да не се окаже,че имам книжка но някуде по кофите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото аз знам, втория екземпляр на акта ти го дават след като им представиш кръвна проба, за да могат да впишат промилите. Също така не доумявам защо си чакал от юли до сега. Бягай в КАТ да си уредиш въпроса. С тези 2 отказани проби не мисля, че нещата ще се развият в твоя полза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също така не доумявам защо си чакал от юли до сега.

Даже от юли миналата година?

Не си ли карал оттогава? :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм карал,оттогава? тогава ми я взеха и чакам да ми истече срока на наказанието..но като нямам копие от акта незнам какво да правя!

Някой ако може да помогне,че мн ми се кара. /Разбира се вече след употреба на алкохол никога няма да се качвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм карал,оттогава? тогава ми я взеха и чакам да ми истече срока на наказанието..но като нямам копие от акта незнам какво да правя!

Ти откъде знаеш, кога ти изтича срока?! Няма проблем, че нямаш копие на акта. Отиваш в КАТ на гишето където връчват наказателните постановления. Вадиш личната карта и за секунди ти връчват наказанието. Един съвет!! Винаги отричай че си пил, кажи им, че си алергичен към алкохола и в тойя ред на мисли. Със сигурност ще има и парична глоба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човече,не мога да повярвам,че повече от година не си проявил интерес какво се случва с документите ти,а очакваш някой да ти даде акъл! :?

При положение , че всичко се решава с едно отиване до КАТ. smile166

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъпото е, че седим и даваме акъл на човек който е карал пиян.

Ами ако беше утрепал някого. Пак ли щяхте да му казвате да отрича че е пил и че има алергия към алкохола. Някои тука имат алергия към здравия разум!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъпото е, че седим и даваме акъл на човек който е карал пиян.

Ами ако беше утрепал някого. Пак ли щяхте да му казвате да отрича че е пил и че има алергия към алкохола. Някои тука имат алергия към здравия разум!!!

 

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Било каквото било. Човека си е изтърпял чинно наказанието. Не, че го одобрявам, но не може до живот да му се натяква сторената глупост, нали?

 

По темата - колега, отиди до КАТ и питай. По точна информация няма да получиш от никой друг!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз до колкото знам, когато не отидеш и на кръвна проба ти се взима най - високата концентрация по закон (1.2 промила). Следователно наказанието ти е такова. Все едно са ти направили пробата и си имал 1.2 промила. Не знам каква е санкцията за такава концентрация, но или отиди в кат и питай какво става или си намери някои които да го направи вместо теб

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

 

Доколкото знам аз, при отказ да се даде кръвна проба или дрегер, наказанието е 6 до 12 месеца без книжка + глоба. Но не виждам смисъл да продължаваме да гадаем на боб, нека колегата отиде до КАТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.