Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавиа 2 - сваляне на задна борня и монтаж на камера ?!?


unclejack

Recommended Posts

моля колеги помогнете - днес ми дойде и камерата за задната скорост, която се свърза към ДВД-то и понеже не ми се иска някой да се учи на колата ми, искам съвет къде да отида за да ми я направят качествено ?!?

трябва да се свали задната броня, да се направи дупка за камерата, да се монтира, да се свърже тока към стоповете за задната скорост (белите), от там видео кабела да се прекара под корите на левия праг на колата, където минават тоците, заедно с кабела за ТВ антената, после под волана и да влзе отзад в ДВД-то, като и то пак ще трябва да се сваля заедно с маската на средната конзола ...

та ако има някой който е правил нещо такова, ако има желание да ми помогне, или да препоръчате читав майстор който може да го направи това, ама да го е правил (най вече ме притеснява свалянето на страничните кори на прага), моля кажете и дайте координати!!!

 

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЛЕНО!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най- добре може би е да се направи в ЕТ, ама там ще ми одерат кожичката ... :(

 

Тя твоята кожичка дебела - не се притеснявай ! :mrgreen:

 

Що трябва да сваляш бронята - пробий една дупка в черната част посредата , легни под задника на колата , демонтирай задната кора , прокарай жиците и си готов. За пластмасовите кори внимавай !!! Аз например като си свалях ръчката на шьофьора , където са бутоните за стъклата ми се разказа играта. Хем останах без нокти , хем счупих едно парче от облегалката , а тая пластмастка-(1Z1 867 171) - 50 лв.

Така че умната , мамин Убавец !!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най- добре може би е да се направи в ЕТ, ама там ще ми одерат кожичката ... :(

 

Тя твоята кожичка дебела - не се притеснявай ! :mrgreen:

 

Що трябва да сваляш бронята - пробий една дупка в черната част посредата , легни под задника на колата , демонтирай задната кора , прокарай жиците и си готов. За пластмасовите кори внимавай !!! Аз например като си свалях ръчката на шьофьора , където са бутоните за стъклата ми се разказа играта. Хем останах без нокти , хем счупих едно парче от облегалката , а тая пластмастка-(1Z1 867 171) - 50 лв.

Така че умната , мамин Убавец !!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

e аз затова питам за читав майстор ;) ...

ама немах предвид вратат да разлгабям, а тея пластмаси дето са на прага, под седалките ;) ...

а за задната броян, мисля да я слагам между двата средни датчика на парктроника , да се слива поне малко :П ...

мерси все пак ...

и ... все още си е актуален въпроса ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен твойто място е в ''тояга'' там не е като да не са сваляли кори на врати и пластмасови прагове, правят това по цял ден. Конзолата ти няма да им е първата нито свързването на камерата. Остава въпроса как ще ти свалят борнията, но това не е някаква сложна инженерна задача, а работа за 30 мин ако не бързаш;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чичо Джак,

според мен е много по-предпочтително камерата да не се слага между двата средни (задни) парк-датчика защото въобще няма да се "слива" ами ще се откроява - ще прилича на нещо като месест цирей на готино малко женско дупе...( мое мнение) , освен ако това не е ЦЕЛ. :mrgreen:

Най-добро място за камерата е по средата , обаче в долната част на бронята ( черната ) - хем не се забелязва много , хем има малък ъгъл на скосяване , хем там и е мястото !!! :)

Аз поне не съм виждал камера да се мъдри между двата средни задни парктроника , особено ако е в друг цвят...

Поздрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще погледна утре да видя как би стояло на на черното на бронята, ама ме притеснява че няма да се вижда по нагоре от бронята ...

и мерси за ... тояга ... май верно ще опитам там ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момци на L&K има ли черна част на бронята? Не е ли цялата в цвета на купето?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момци на L&K има ли черна част на бронята? Не е ли цялата в цвета на купето?

 

Ми на снимката от подписа на onclejack комай се вижда и черна част долу...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чичо Джак,

според мен е много по-предпочтително камерата да не се слага между двата средни (задни) парк-датчика защото въобще няма да се "слива" ами ще се откроява - ще прилича на нещо като месест цирей на готино малко женско дупе...( мое мнение) , освен ако това не е ЦЕЛ. :mrgreen:

Най-добро място за камерата е по средата , обаче в долната част на бронята ( черната ) - хем не се забелязва много , хем има малък ъгъл на скосяване , хем там и е мястото !!! :)

Аз поне не съм виждал камера да се мъдри между двата средни задни парктроника , особено ако е в друг цвят...

Поздрави !

 

дзверих се днес залегнл зад колата, ама май нещо не ме кефи да е долу на черната част на бронята, пъро в под наклон и ше гледам асфалта, второ много ще се цапа окото и зимата все едно нема камера, не че лятото не е мръсно де ;) ... а и ще бъде много ниско и нема да се вижда много ... така че май засега между двата снезора ще си бъде най добре, или другото което ми дойде е има една черна лента дето минава през бронята, от тея за здравина дето са еластичните... може там да напавим дупката и пак ще се слива ... но и ще се вижда много по добре ... абе още го мисля .. .;)

засега все още се чуда:

1. Тоаяга.

2. Еуратек.

3. ... някой квартален еладжия дето наистина си разбира от работата

 

?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като спре до някое даскало да гледа мацките беза те да го виждат-даже може при по-добро разположение на камерата и местоположение на мацките-може и под полите им да гледа :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да може и една пръскалка за вода да сложи,че да им гледа реакциите на тези дето ги пръска! :mrgreen:

Майтапа на страна!Човека си прави джиджан L&K и както си го кефи така да си го прави.Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си ли се замислял за друго място на което да монтираш камерата?

 

честно казано вече май променям концепцията - мисля да я монтирам на задния капак до номера - хем няма да се цапа, хем няма да се вижда, хме отдолу има една кора дето само ще се свали ще се сложи там камерата и после по кабел канала за средния стоп ще си отиде кабела до където трябва! ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КъВ е смисАла от тая камера :?:

 

кът дадеш на задна да гледаш ко става за тебе ... не че кой зане кво ама както всички ма знаят обичам да казвам - МОЕ ДА НЕ ТРЕБЕ, АМА ДА ИМА :) !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да може и една пръскалка за вода да сложи,че да им гледа реакциите на тези дето ги пръска! :mrgreen:

Майтапа на страна!Човека си прави джиджан L&K и както си го кефи така да си го прави.Успех!

 

... МЕРСИ ЗА УСПЕХА ... ще ми трябва ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си ли се замислял за друго място на което да монтираш камерата?

 

честно казано вече май променям концепцията - мисля да я монтирам на задния капак до номера - хем няма да се цапа, хем няма да се вижда, хме отдолу има една кора дето само ще се свали ще се сложи там камерата и после по кабел канала за средния стоп ще си отиде кабела до където трябва! ...

 

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си ли се замислял за друго място на което да монтираш камерата?

 

честно казано вече май променям концепцията - мисля да я монтирам на задния капак до номера - хем няма да се цапа, хем няма да се вижда, хме отдолу има една кора дето само ще се свали ще се сложи там камерата и после по кабел канала за средния стоп ще си отиде кабела до където трябва! ...

 

:smt017

smile076 smile153 smile119

 

и мисля до края на следващата седмица, или на късно края на по следващата да е вече окончателно монтирани... в ЕТ ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.