Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Дреболии, които ме дразнят в моята Фабия I Седан


new_

Recommended Posts

Не ми харесва как изглежда скоростния лост след 45 хиляди км. Сменен е гаранционно.Не ми харесва също че в ниво на оборудване стайл + още доста екстри няма регулиране на силата на осветяване на приборното табло.За протокола-става въпрос за Румстер ама то си е жива Фабия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 62
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • new_

    17

  • VALDO

    6

  • bega4kata

    5

  • tihoslav

    5

Най-много писали в темата

СТРАННИК, сподели за лоста моля те. Моя за доста по-малко от 40 000 км му се разшиха(раздърпаха) няколко шева по маншона ](*,). Чудя се дали да искам гаранционна смяна(ако изобщо това спада към гаранцията) или да направо да поръчам някъде да ми направят кожен :-k.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами Гога поискай си! Аз бях на смяна на масло, показах го на приемчика и той каза че ще провери дали влиза в гаранцията. След две седмици ми се обади да ми го сменят.Проблеми не е имало с изключение на въпроса:"Я да видим имаш ли пръстен или халка да не си го издраскал с тях лоста?". Ама това си е мое субективно усещане още от предишната кола.Абе почнеш ли да ги хващаш за гаранцията или да се разправяш със застраховател за нещо бъди готов на всякакви дребноселски изпълнения.Но в случая бяха точни, коректни и бързи.Аз и по-принцип до сега от сервиза и магазина в Пловдив съм супер доволен.Много е точен целия екип.Ако се замислиш шева няма как да си го повредил ти.Като човек вътре в шивашкия бизнес аз бих ти го уважил защото това се получава от недобре настроена машина.Ако не е натегнат опъвача на конеца винаги отпуска така.Ако го засека в мои дрехи го връщам за оправяне, така че си е дефект от производството според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес установих, че няма индикация кога е свършила течността за чистачки. В интерес на истината си мислех, че не праъска защото са замръзнали пръскачките....но като сипах течност...и те весело запръскаха. :D

Поздрав!

 

ПС. И да не каже сега някой, че това било глезотия ей..... :D:D:D

Привет,

На моята фабия си има такъв датчик. Когато намалее течноста на дисплея ми светва лампичката за доливане.

Отпада като недостатък smile113 .

Поздрави!

И на Фабия I има лампа за ниско ниво в резервоара на чистачките. И понеже имам и пръскалки на фаровете, при светването на лампата, автоматично се изключват пръскалките на фаровете, за да може с останалата вода да си пръскаш стъклото.

 

new_, като имаш книжка на български, я вземи я прочети, дори и по диагоналната система и виж какво (може да) има във Фабията. Индикациите по таблото специално бяха в началото на книжката. Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....

И на Фабия I има лампа за ниско ниво в резервоара на чистачките. И понеже имам и пръскалки на фаровете, при светването на лампата, автоматично се изключват пръскалките на фаровете, за да може с останалата вода да си пръскаш стъклото.

...

 

Накара ме да завиждам! При мен светва лампата но продължава да пръска на фаровете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес установих, че няма индикация кога е свършила течността за чистачки. В интерес на истината си мислех, че не праъска защото са замръзнали пръскачките....но като сипах течност...и те весело запръскаха. :D

Поздрав!

 

ПС. И да не каже сега някой, че това било глезотия ей..... :D:D:D

Привет,

На моята фабия си има такъв датчик. Когато намалее течноста на дисплея ми светва лампичката за доливане.

Отпада като недостатък smile113 .

Поздрави!

И на Фабия I има лампа за ниско ниво в резервоара на чистачките. И понеже имам и пръскалки на фаровете, при светването на лампата, автоматично се изключват пръскалките на фаровете, за да може с останалата вода да си пръскаш стъклото.

 

new_, като имаш книжка на български, я вземи я прочети, дори и по диагоналната система и виж какво (може да) има във Фабията. Индикациите по таблото специално бяха в началото на книжката. Поздрави

 

Благодаря Ви за коментарите. Вие ме убедихте, че греша ....

Разбира се, това не ми показва кога течноста за чистачки ще свърши.... :D

Да. Има датчик за нивото,....но това е много, ама много голяма екстра и се слага само в най-високото ниво на оборудване...защото аз съм само едно ниво надолу.

За съжаление книжката се получава, чак като човек си купи колата...но дори и да я имах ...пак едва ли бих обърнал внимание (аз съм доста повърхностен и наивен) защото октито ми преди си имаше ...и по подразбиране, приемам, че това е за всички модели....

Подрави и безаварийно каране....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

на мен днес ми монтираха така коментираните лайсни, 30 лева за монтажа и половин час чакане:) да се надяваме че ще дадат реузлтат и няма да ми удрят толкова много вратите паркираните в съседство коли, все пак нали тва е едно от предназначенията им:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Термметъра на показва вярно. Показва с няколко градуса повече, като грешката се увеличава с увеличаване на околната темпераура, като според мен зависимостта е нелинейна.

Поздрави`

ПС. Това не ми е въобще проблем, просто споменавам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя показва изключително вярно. Дори понякога се учудвам.

Явно има проблем с твоя.

 

//Не видях, че става дума за фабия 1, аз съм с фабиа 2....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя показва изключително вярно. Дори понякога се учудвам.

Явно има проблем с твоя.

 

//Не видях, че става дума за фабия 1, аз съм с фабиа 2....

На Октавиите също показва сравнително вярно, затова и пуснах поста...тъй като беше изненада и за мен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
  • 7 месеци по-късно...

Ще си позволя да възродя темата с нещо което ми се случи относително скоро- в резултат на удар от камъче се беше счупил фарът за мъгла, кото е стъклен. Аз лично не виждам логиката в тва горните фарове да са от плексиглас , а именно долните които са изложени на удари и са по близо до земята да са от стъкло, и то тънко явно. Смениха ми го с ново фарче, но все пак си е дразнещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.