Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Дреболии, които ме дразнят в моята Фабия I Седан


new_

Recommended Posts

new_, не мога да ти разбера приказките?!!!От всичките коли дето ги имаш в подписа(една не я броя за кола) има и Octavia!За какво мечтаеш тогава?

 

Това са колите, които съм карал за повече от година в ред обратен на хронологичния.... в смисъл най-отгоре е последната....

В резюмето си имам и Т55АМ2* .... но не съм го карал повече от година, а също и в градски условия (за радост на човечеството), затова не съм го включил... :D.

С пожелание за успепен ден, уикенд и надежда за добро за шофиране време през празничните дни!

PS. Моля написаното да се приеме с необходимото чувство за хумор!

 

 

 

 

 

*Т55АМ2 - руски танк от съветско време....индексът АМ2 е нивото на обурудване.... (отговаря на Elegance и е даже над него ) според съвременните трактовки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 62
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • new_

    17

  • VALDO

    6

  • bega4kata

    5

  • tihoslav

    5

Най-много писали в темата

Вчера се возих, като пътник във Фабианата. На задната седалка... да съм видел как съм карал....(поставиха ме на място де...:D) и открих едиа малко неприятна особеност....ключалките за предпазните колани стърчат много неудобно....и е неприятно при возене. Понеже мястото е кът...а ключалките са три....нямя как да избегнеш някоя от тях. Е ...да му милсят возещите се отзад. Край на експеримента. аз съм отпред.

С пожелание за успепен ден!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бате стига търси кусури по колата. Концентрирай се върху нещо, което те кефи в нея. Аз не знам как въобще те вози таз машина при тия критики нон стоп. :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бате стига търси кусури по колата. Концентрирай се върху нещо, което те кефи в нея. Аз не знам как въобще те вози таз машина при тия критики нон стоп. :roll:

Прав си. Така е! Точно така ще направя.

Ама ако взема да пиша нещата, които ме кефят, трябва да много да пиша....разбираш ли? А и още отначало, като пуснах темата съм си мислел че всичко е ОК, и тук са само дреболии.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неща, които ме дразнят в моята Фабиа Хечбек:

 

1. Малки са ми огледалата. На мен. (Съвет: сложи си очила)

2. Малко ме дразни бутона за регулиране на ел.огледалата. Хем държиш посока, хем въртиш, сучеш... Дясно + ляво... само дясно.. Можеше да е по-просто. (Съвет: упражнявай се по-често)

3. Имам пепелник (За какво ми е като не пуша в колата? Можеха да вградят парфюм примерно..)

4. Слаб ми двигателя, не мога да се дърпам и да катеря баири едновременно (За какво я купих такава слаба..)

5. Имам лайсни. (Ама понякога дори те не помагат в градското движение.)

 

Хем ми е смешно, хем наистина тези неща ме дразнят...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2. Малко ме дразни бутона за регулиране на ел.огледалата. Хем държиш посока, хем въртиш, сучеш... Дясно + ляво... само дясно.. Можеше да е по-просто. (Съвет: упражнявай се по-често)

Не съм сигурен, че може да е по-просто ;) .

3. Имам пепелник (За какво ми е като не пуша в колата? Можеха да вградят парфюм примерно..)

Можеше да си поръчаш "пакет за непушачи" ;) .

5. Имам лайсни. (Ама понякога дори те не помагат в градското движение.)

Последно - дразни ли те, или не?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2. Малко ме дразни бутона за регулиране на ел.огледалата. Хем държиш посока, хем въртиш, сучеш... Дясно + ляво... само дясно.. Можеше да е по-просто. (Съвет: упражнявай се по-често)

Не съм сигурен, че може да е по-просто ;) .

 

Ех че си... Почти да се обидя.. :mrgreen: 1-2 пъти съм виждала и други ел. огледала и затова предполагах, че може да е по-просто. (Тук обаче май навлизам в забранената секция "Не ми казвайте има и други коли, дето..", за това спирам.

 

3. Имам пепелник (За какво ми е като не пуша в колата? Можеха да вградят парфюм примерно..)

Можеше да си поръчаш "пакет за непушачи" ;) .

 

Това кое ниво на оборудване е? Female-no-smoker-in-the-car-comfort?

 

5. Имам лайсни. (Ама понякога дори те не помагат в градското движение.)

Последно - дразни ли те, или не?

 

Дразни ме, разбира се! Можеха да са допълнително бронирано покритие с Ш половин метър и Д, съвпадаща с тази на вратите! А те някви мижави лайсни сложили недомисляците..Как да не ме дразнят...!?

 

:mrgreen: ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

според мен минус на шкода фабия и по-точно на седана е малкият заден прозорец, който ограничава видимостта назад, а също така и издигнатата задница, която допринася за това.но това са неща без които формата на автомобила не би била същата, иначе си е много красива колата. Истината според мен поне е че след като вече е направено така че за да имаш екстри и лукс в колата си плащаш, не може да сме недоволни след като сме си правели сметка при закупуването на колата и сме заложили на по-спартанско обзавежданев този дух на мисли какво да кажат хората каращи фабия джуниър, имаща по малко екстри и от лада седмица

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвршени неща няма. Никъде. Някой може да каже, че и нямало запалка, което било проблем...

но като се замисля темата тук ми заприличва като да те поканят на сватба, и ти да говориш зле за булката....нищо че аз съм пуснал темата...

Както и да е, човек или променя околния свят така, че да отговаря на вътрепния му свят...или сам се променя, така че да е в хармония с околния....там за планината дето не искала да иде при Ахмед де...от пословицата...

Прсто ако си карал Ок, Фа ти е малко ниска октава....ама с упражнения става......

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

карал съм ги и двете, всяка си има своя чар, но мога да кажа че и двете коли са хубави, фабията седан си ми е повече на сърце, въпрос на вътрешен усет или убеждение, нищо че е по-нисък клас:) иначе съм напулно съгласен с казаното:) с риск да се повторя ще кажа че всеки получава това за което си е платил, така че не би било уместно да мрънкаме относно екстрите или липсата на такива. друг въпрос е вече качеството на материалите и здравината им:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да се из***а по темата.

Аз карам ниво на оборудване Класик, под моето ниво има само едно, Джуниър-а.

ДАлеч съм от мисълта че Фабията е луксозен автомобил, но нещото което най-много ми харесва във фабияната е, че всичко е много просто. Нещата са изчистени, купето не е претрупано с излишни глезотии, а аз лично това най много ценя в една кола. ДА е проста и функционална. Нарочно не исках нито централно заключване нито елстъкла. защото в един автомобил търся преди всичко практичността.

И не ме притеснява че капачката ми не се заключва, просто слизам и си я заключвам, вратите преди да сляза винаги ги проверявам дали са заключени и повярвайте ми, когато си го изградиш като навик въобще не е нещо отегчаващо, че нямаш централно заключване. И никога нищо не съм забравял отключено или отворено, а вече я карам 1 година 4 месеца и 4 дни. Даже и климатик нямам, но не ми е проблем, лятото за това е лято, за да е топло, зимата е студено, сезоните ги приемам такива каквито са. Всичко друго е излишна суета...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

живеем в 2008 година и да караш кола /нова/без 2 ел стъкла,климатик,и централно/за хидравлика на волана да не говорим/е немислимо според мен.Това са минимума неща които трябва да притежава 1 съвременен автомобил :!: ЗАДЪЛЖИТЕЛНО :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

живеем в 2008 година и да караш кола /нова/без 2 ел стъкла,климатик,и централно/за хидравлика на волана да не говорим/е немислимо според мен.Това са минимума неща които трябва да притежава 1 съвременен автомобил :!: ЗАДЪЛЖИТЕЛНО :!:

 

Дабавяме само ABS (въпреки, че често ми се иска да мога да го изключвам!) и приключваме темата!

 

А отновно централното има още един огромен плюс! На мойта активирах "anti-theft" функцията, т.е. щом колата вдигне над 15km/h и вратите се заключват автоматично. Каква е ползата ли? Всеки ден, отивайки на работа, мятам лаптопа на седалката до мен. В задръстванията се шлаят доста джепчий които като видят нещо на седалката отварят вратата, гепят и бягат. Да ги настигнеш е абсурд - това им е работата, да зарежеш колата в задръстването е убийствено. И така изгаряш. Но с тази прекрасна функцийка нещата става много весели - пробва се говедото и .... о, изненада :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

живеем в 2008 година и да караш кола /нова/без 2 ел стъкла,климатик,и централно/за хидравлика на волана да не говорим/е немислимо според мен.Това са минимума неща които трябва да притежава 1 съвременен автомобил :!: ЗАДЪЛЖИТЕЛНО :!:

 

Напълно съгласен с по-горе изброените......от "bega4kata" и от "PRR" по-долу. Още повече, че нова кола не се купува всеки ден....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера се возих, като пътник във Фабианата. На задната седалка... да съм видел как съм карал....(поставиха ме на място де...:D) и открих едиа малко неприятна особеност....ключалките за предпазните колани стърчат много неудобно....и е неприятно при возене. Понеже мястото е кът...а ключалките са три....нямя как да избегнеш някоя от тях. Е ...да му милсят возещите се отзад. Край на експеримента. аз съм отпред.

С пожелание за успепен ден!!!

Това се решава много лесно като се поставят под седалката!

 

П>С>"anti-theft" функцията наистина е много готино нещо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък мойто седанче много си го харесвам, все пак моето гардже си е най - хубаво. smile080 smile126 smile042 (май се заиграх с иконите ама са много готини)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като е казано А, все трябва да се каже и Б....

Малко гаранцията от 2 години ми се вижда малко...

Мисля че средното за пазара е 3 години....

Е, то ако е речено за 2 години ще си каже ако има проблем....

Поздрави...

ПС. И фабричната аларма не реагира на драскане по ламарините, удари и други агресивни действя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПС. И фабричната аларма не реагира на драскане по ламарините, удари и други агресивни действя...
ДА!Правена е за ЕU! :oops:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Днес попрегледах книжката с инструкциите за експолатация на автомобила.

Превода е под всякаква критика и направо обида за пишещите на български.

Неприятното усещане се засилва още повече от добрите илюстрации и полиграфия.... а превода - мозерен.

Ако го беше погледнал преди да го печатят някой, на който майчиният език е български..... дори и без да се задълбочава, дори и да не е специалист повечето проблеми с превода биха били отстранени.

А може би са си казали...."Кой чете ръководства?"....

С пожелание за успешен ден и безаварийнино каране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

new_, това с лошия превод на книжката датира още от 60-те години, а сигурно и преди това :mrgreen:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

new_, това с лошия превод на книжката датира още от 60-те години, а сигурно и преди това :mrgreen:.

Аз до сега не бях чел .... гледам картинките, добра хартия, удобна книжка....Супер. т.е...гледам повърхностно на нещата.... :D

Оня ден се зачетох и се подразних много....не за друго, а защото оправянето на тази дреболия не изисква особени услилия и/или разходи.

А може би има и някакви допълнителни причини това да не се прави, защото съдейки по колите Шкода обръщат внимание на детайлите....а тук не?

Поздрав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита Новата 2009 Година!?

Желая на всички много здраве и късмет!? Пък останалото от вас.

 

Да се включа и аз:

1. Напълно недоволен съм от вентилацията в купето на новата Фабия комби, въобще не е сметната и като за капак е адски шумна(лоши криви на тръбите и дифузъорите). Колената остават в мъртва зона (незатоплени), а те са обездвижени и трудно се стоплят по време на шофиране... smile106

Но това е за комби, незнам как е на хечбек-а.

2. Говорителите се раздрънкаха на 6месец- ИЗЛАГАЦИЯ!? Това е ПОЗОРНО!? Дори и на Дачия карата по повече.

3. Забелязах още със взимането на колата че задният капак се затваря доста трудно от първият път (Не е настроен в завода).

 

Успех на всички!? smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес установих, че няма индикация кога е свършила течността за чистачки. В интерес на истината си мислех, че не праъска защото са замръзнали пръскачките....но като сипах течност...и те весело запръскаха. :D

Поздрав!

 

ПС. И да не каже сега някой, че това било глезотия ей..... :D:D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес установих, че няма индикация кога е свършила течността за чистачки. В интерес на истината си мислех, че не праъска защото са замръзнали пръскачките....но като сипах течност...и те весело запръскаха. :D

Поздрав!

 

ПС. И да не каже сега някой, че това било глезотия ей..... :D:D:D

Привет,

На моята фабия си има такъв датчик. Когато намалее течноста на дисплея ми светва лампичката за доливане.

Отпада като недостатък smile113 .

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля ви колеги, придържайте се към темата. Без леки закачки (били те казани в добър смисъл)!

 

След като колегата new_ е най-активен в нея, няма нищо лошо, явно само него го интересуват детайлите по колата.....

Този който не обръща внимание и не го интеревуса, не пише?

 

Темата е доста полезна да изкажем мнение, кое, как и какво не ни харесва!

 

Поздрави! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.