Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Дреболии, които ме дразнят в моята Фабия I Седан


new_

Recommended Posts

Здравейте,

Скоро ще стане почти една година откакто карам Фабия и искам да споделя някои функционални недостатъци във Фабия 1.4 MPI Седан, които затрудняват ежедневната и употреба. Както ще видите, те са съвсем дребни....и затова си е струвало да се помисли малко за тях. И така:

 

1. Няма странични лайсни, които да предпазват колата от одраскване. Фабия е малка градска кола, би трябвало да е ясно, че ще спира на места където пространството е ограничено....но въпреки това няма.

*1- не приемам аргументи от рода че и на други коли било така. Шкода трябва да са номер 1!!!

*1 - не приемам аргументи от рода че това било маловажно .... одраскали са ми колата от отваряне на паркирали коли.

 

2. Багажника няма удобен начин да го затвориш без да го пипнеш отвън. Понякога, колата е мръсна, а понякога няма къде да се измиеш след това

*2. Не приемам аргументи от рода на този, че и други коли били така. Шкода трябва да са номер 1!!!

*2. Не приемам аргументи да съм си миел колата всеки ден. Не е възможно.

 

3. Не се заключва капака на резервоара за гориво - всеки по всяко време може да го отвори и счупи. Освен това трябва да стоиш по бензиностанциите докато ти заредят, иначе рискуваш да го оставиш отключено.

*3. Не приемам аргументи от рода на този, че и други коли били така. Шкода трябва да са номер 1!!!

*3 Проблем е. Аз редовно забравям да го заключа, а това не е възпитателно с дистанционното...

 

4. Няма удобен пепелник. Не, че съм пушач...или подкрепям пушенето в колата...Напротив! Но все пак и за това бива да са помислили.... иначе някои недобросъвестни водачи тръскат и изхвърлят фасове където им падне....а това е кофти за всички.

*4. Не приемам аргументи от рода на този, че и други коли били така. Шкода трябва да са номер 1!!!

 

Пиша за проблемите добронамерено.

Направете така и Вие.

Моля, не разводнявайте темата.

 

С пожелание за приятни занимания и безаварийно каране!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 62
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • new_

    17

  • VALDO

    6

  • bega4kata

    5

  • tihoslav

    5

Най-много писали в темата

Относно т.1,аз мойта веднага и взех оригинални и си ги сложих.Не знам за елеганса дали не си идват от завода с лайсни!

Мен си ме дразни широчината на т.н. "А" колона,която доста намалява видимостта при завой!

А за нетонираните стъкла.........егати и икономията! smile122 Ама и за това му намерих майстора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизайнерски недомислия е малко силно казано, но съм съгласен с повечето ти твърдения. Точка 1 - страничните лайсни подлежат на поръчка и допълнителен монтаж, ако не са включение в заводското оборудване.

 

Valdo, този проблем с А колоната при леви завои го има още по-силно изразен при новата Фабия и Румстър. Но май няма как да е иначе, ако не бъркам, тези масивни колони са в името на сигурността :roll:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм с цитираната от теб модификация, но смятам, че всички изброени от теб неща са свързани с нивото на оборудане.

Само като изключим какво се разбира под неудобен пепелник разбира се.

Моята е 2000 година и има всичко изброено:

т1: има и са в черен цвят, но това не е гаранция, че няма д ате ужулят - особенно по високи автомобили.

Кефи ме как са ги издали леко и аз като отварямм близо до някоя друга кола, прво се докосва края на лайсната, а не вратата.

т2: При моята има текстилна примка - обаче мина половин година докато я забележа :)

т3: Има такова заключване и отключване отвътре.

т4. Има мисля под колнзолата с капаче и мисля, че за задните също е пепелник на центалната конзола.

 

Но пак казвам - според мене това е до ниво на оборудване, а не недомислици.

А, че има недомислици - спор няма.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

new_

 

Темата беше дискутирана преди.

 

По точка 1-ми моята е завоскри с лайсни-зависи от модела и нивото на оборудване явно.

Точка 2-на кората на багажника има "дръжка",чрез нея посягаш и нежно затваряш-разбира се трябва да имаш бърза реакция с ръката!

 

Точка 3-то капака на резервоара се отключва от купето-няма заключалка!На бензоностанция простоо го затварям (капака) и той си цъка в чопа и се заключва(силно казано)!

 

4-не съм пушач и хич не ме интересува за пепелника.

 

Колега,няма да е лошо да кажеш фабията с какво оборудване е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Valdo, този проблем с А колоната при леви завои го има още по-силно изразен при новата Фабия и Румстър. Но май няма как да е иначе, ако не бъркам, тези масивни колони са в името на сигурността :roll:.

Aз така се успокоявам! :mrgreen:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо да уточня - моята е New Fabia Ambiente hatchback.

1- има лайсни

2- има гумен "теглич" за затваряне, само трябва да пазиш ръцете:mrgreen:

3- капачката (вътрешната) се заключва, като ключа можеш да го извадиш както при заключено, така и при отключено положение. За да не я забравиш случайно, е "вързана" за купето с пластмасов държач.

4- В къщи сме непушачи и

4-не съм пушач и хич не ме интересува за пепелника.
:)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

FYI: Fabia 1,4 MPI 16V / 80 к.с. Sedan. Ниво на оборудване - Surprise.

Ето и линка с таблицата за ниво на обурудване

:http://www.skoda-auto.com/NR/rdonlyres/FBBE92AB-BD0F-4013-8F2F-5D008127B289/0/cenova_fabia_sedan.pdf

Много ми се иска нещо, което съм описал да съм го пропуснал от недоглеждане :D ....но за съжаление не съм.

С пожелание за успешен ден и приятни дейности!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Скоро ще стане почти една година откакто карам Фабия и искам да споделя някои функционални недостатъци във Фабия 1.4 MPI Седан, които затрудняват ежедневната и употреба. Както ще видите, те са съвсем дребни....и затова си е струвало да се помисли малко за тях. И така:

 

1. Няма странични лайсни, които да предпазват колата от одраскване. Фабия е малка градска кола, би трябвало да е ясно, че ще спира на места където пространството е ограничено....но въпреки това няма.

*1- не приемам аргументи от рода че и на други коли било така. Шкода трябва да са номер 1!!!

*1 - не приемам аргументи от рода че това било маловажно .... одраскали са ми колата от отваряне на паркирали коли.

 

2. Багажника няма удобен начин да го затвориш без да го пипнеш отвън. Понякога, колата е мръсна, а понякога няма къде да се измиеш след това

*2. Не приемам аргументи от рода на този, че и други коли били така. Шкода трябва да са номер 1!!!

*2. Не приемам аргументи да съм си миел колата всеки ден. Не е възможно.

 

3. Не се заключва капака на резервоара за гориво - всеки по всяко време може да го отвори и счупи. Освен това трябва да стоиш по бензиностанциите докато ти заредят, иначе рискуваш да го оставиш отключено.

*3. Не приемам аргументи от рода на този, че и други коли били така. Шкода трябва да са номер 1!!!

*3 Проблем е. Аз редовно забравям да го заключа, а това не е възпитателно с дистанционното...

 

4. Няма удобен пепелник. Не, че съм пушач...или подкрепям пушенето в колата...Напротив! Но все пак и за това бива да са помислили.... иначе някои недобросъвестни водачи тръскат и изхвърлят фасове където им падне....а това е кофти за всички.

*4. Не приемам аргументи от рода на този, че и други коли били така. Шкода трябва да са номер 1!!!

 

Пиша за проблемите добронамерено.

Направете така и Вие.

Моля, не разводнявайте темата.

 

С пожелание за приятни занимания и безаварийно каране!!!

 

Относно 1: Странични лайсни има, просто трябва да си ги поръчаш от Еуратек, както е направил и VALDO.

Относно 2: Това е не е никакъв проблем :) Ходи на автомивка по-често ;)

Относно 3: При мен и на двете Фабий (Elegance и Edition 100) капачката има автоматично заключване и се отваря от купето.

Относно 4: Аз не пуша и не ми пука за пепелника :)

 

Това не са недомислици, просто си с много слабо ниво на оборудване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно 1: Странични лайсни има, просто трябва да си ги поръчаш от Еуратек, както е направил и VALDO

Съвета на VALDO е добър. И най-вероятно ще го послушам. Но не за това е думата...Въпроса е, че за за кола, която се предлага като градска.... трябва необходимите неща да ги има. На всеки е ясно, че като тръгнеш да правиш ...почти всичко може да си добавиш

Относно 2: Това е не е никакъв проблем :) Ходи на автомивка по-често ;)

Моля да ме извиниш, но това звучи като "Яжте само здравословна храна"...така е....но не винаги е възможно.

Относно 3: При мен и на двете Фабий (Elegance и Edition 100) капачката има автоматично заключване и се отваря от купето.

За Elegance малко се съмнявам. Поне не го пише в сайта който съм пуснал горе, а това е официаллния сайт на Еуратек

Относно 4: Аз не пуша и не ми пука за пепелника :)

Да. ясно. И аз не пуша. Ама ми пука за пепелника, защото има разни хора дето не им пука за чистотата и хвърлят боклуците си през прозореца. Предполагам , че като разумен човек за това ти "пука"?

Това не са недомислици, просто си с много слабо ниво на оборудване.

Съжалявам, не мога да се съглася с това - лайсни, да съм си сложел, да съм си миел постоянно колата, щото някой не се е сетил да сложи една "връвчица", нещо уж го имало....ама на сайта не го пише, и накрая това "Не ми пука" .... Недей така.

 

Колеги, пускайки темата имах в предвид че тук ще се пускат забелязани дребни несъвършенства....а не да се захваща някаква "яростна" полемика от типа.... "Всичко го има, но...."

За всеки е ясно че "съвършени" неща не съществуват. Не само при автомобилите.

С пожелание за успешен ден и много късмет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не бих направил сверяването на часовника по такъв начин. Вярно че и в други автомобили има по 1-2 "стърчишки" от панела с приборите, но някак си се разваля пейзажа. При положение че часовника е електронен, сверяването му спокойно може да става и по друг начин или от друго място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Няма странични лайсни, които да предпазват колата от одраскване. Фабия е малка градска кола, би трябвало да е ясно, че ще спира на места където пространството е ограничено....но въпреки това няма.

*1- не приемам аргументи от рода че и на други коли било така. Шкода трябва да са номер 1!!!

*1 - не приемам аргументи от рода че това било маловажно .... одраскали са ми колата от отваряне на паркирали коли.!!!

Тези лайстни се монтират само на по-скъпите модели на Фабия, а именно Амбиенте и Елеганс и то отпреди фейслифта. След фейслифта, който иска лайстни си ги поръчва. Аз лично, не искам.

 

2. Багажника няма удобен начин да го затвориш без да го пипнеш отвън. Понякога, колата е мръсна, а понякога няма къде да се измиеш след това

*2. Не приемам аргументи от рода на този, че и други коли били така. Шкода трябва да са номер 1!!!

*2. Не приемам аргументи да съм си миел колата всеки ден. Не е възможно..!!!

Хечбека и Комбито имат по-едно текстилна дръжка отвътре, за тази цел, но не знам как е въпросът при седана. Ако е втора ръка е възможно първия собственик, да я е махнал.

 

3. Не се заключва капака на резервоара за гориво - всеки по всяко време може да го отвори и счупи. Освен това трябва да стоиш по бензиностанциите докато ти заредят, иначе рискуваш да го оставиш отключено.

*3. Не приемам аргументи от рода на този, че и други коли били така. Шкода трябва да са номер 1!!!

*3 Проблем е. Аз редовно забравям да го заключа, а това не е възпитателно с дистанционното...

Тук не те разбирам. Има два вида капачки. При версия класик, капачката е само с ключ и свободно отваряема вратичка. При Амбиентето и Елеганса, капачката е без ключ, като вратичката се отваря само от купето. И в двата случая, тръбата от капачката до резервоара има едно пречупване, така че маркуч в резервоара не можеш да пъхнеш.

 

4. Няма удобен пепелник. Не, че съм пушач...или подкрепям пушенето в колата...Напротив! Но все пак и за това бива да са помислили.... иначе някои недобросъвестни водачи тръскат и изхвърлят фасове където им падне....а това е кофти за всички.

*4. Не приемам аргументи от рода на този, че и други коли били така. Шкода трябва да са номер 1!!!

На мен пепелника си ми харесва. Достатъчно е удобен, поне според приятели пътници пушачи. Има дори и един в средата между предните седалки, за тези отзад.

 

 

Дайте да спрем с глупостите. Нещо което се предлага от производителя, но някой не си го е поръчал си е лично негов проблем. Преди време "колеги" пак обиждаха фабийте, защото нямали въздушни възглавници, тонирани стъкла, климатик, подгряване на седалки и т.н. (за друго трябва да им тъся темите). Това че, като се купува кола трябва да се вместим в някакъв бюджет и правим компромиси, не е основание да се очерня марката. На всички ни се искат всички екстри, но тогава колата ще мине 40 000 лв. Който не вярва да влезе в немския сайт и да си поиграе с конфигуратора. Говоря за Фабия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Още от началото ще припомня, че тук идеята е да се пише за дребни пропуски, а не с еквилибристика да се защитава позиция на всяка цена.... не приемай лично нещата....съвършени неща няма.... и то за радост.

С лека достада ще отговоря отново, основно на ID A. Отговорил структурирано и подредено, ама...да беше погледнал и дискусията...и по предните писнаия... И така:

по т. 1. Само високия клас имали лайсни...иначе си поръчай.....звучи ми "само на вискокия клас въдици слагаме куки"....Ами като продаваш градска кола, екипирай я като такава.

по т. 2. Хечбека и комбито имали...и други колеги питаха...и съм отговорил...прочети за кой модел става въпрос?

по т.3. ОК. Тук си прав. Става въпрос за свободно отвяряема вратичка...с която трябва - да слезеш за да отключиш...и след това да чакаш, докато заредят ...за да заключиш...Досадно.

по т. 4. Отново, теб не ти пука за пушачите... и на пушачите не им пука за теб...затова си изхвърлят фасовете по улицата....с "оправданието".....ми няма пепелник.

И накрая ...

"Дайте да спрем с глупостите." и да кажема какви са нещата наистина... а не каквито ни се иска да бъдат.

С пожелание за успешен ден и безаварийно каране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега, Шкода предлага моделите си с три нива на оборудване. Класик, Амбиенте ( преди Комфорт ) и Елеганс. При една и съща каросерия (хечбек, седан или комби), разликата при един и същи двигател от Класик до Елеганс е от порядъка на 5 до 7к лв. Това което се пише по обяви "всички екстри" е пълна глупост. Ако беше прочел по-внимателно моя пост, щеше да видиш, че и за Фабия има серийно лайстни отстрани, но само за модификацийте Амбиенте и Елеганс и то преди фейслифта. След фейслифта, ако искаш, като си купуваш кола и си склонен да я чакаш до 3 месеца, има списък с допълнителни опции и сред тях са оригинални странични лайстни. За лайстните специално, може да си вземеш налична кола и след това да ти ги монтират на място веднага. А защо не си си ги поръчал, не ме вълнува. Това не е пропуск на производителя, а на купувача - твой!

 

За недомислици:

- Фабия 1 преди фейслифта - крушките на преден ляв фар се сменят след сваляне на акумулатора, а той се сваля само с удължител и тресчотка.

- Чест дефект, особено за немарливи шофьори през зимата. Ако навреме не се сложи зимна течност за чистачки, при замръзване на дюзите, тръбичките се откачат на едни съединения, до които се стига само след разглобяване на сумати неща. За предните пръскалки това изисква сваляне на въздушен филтър и електронен блок на двигателя. Пак модел преди фейслифта.

 

Това са "дребни пропуски", отсранени при фейс лифта. Има и други, ама взе да ми писва га пиша. А това защо не си си поръчал нещо при покупката new_, също е "дребен пропуск", но твой. Ако ще пишем за пропуски, поне нека са сериозни.

Айде със здраве.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама колега,аз не мога да те разбера...........

 

Айде за лайсните-ОК

(някой каза,че след Фейслифта били само по поръчка-мойте са си стандартни)

Може би найстина трябва да се слагат като стандартно оборудване.

 

НЕ разбирам обаче за другото???

Доколкото разбрах колата ти е с нисък клас оборудване-нормално е да няма много неща.

Все едно да кажеш-защо таблото ми е от евтина пластмаса?

За каквото си платил-това си получил-никой (мисля) не те е карал на сила да си взимаш точно тази кола с такова оборудване?

 

Да ПРАВ си-да пишеш примерно-Неща които ме дразнят в моята Фабия-имаше такава тема преди и доста хора писаха.........

 

Мисля,че е по-правилно да питаш-за тези пари това взех-предимства и недостатъци...... ;)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама колега,аз не мога да те разбера...........

 

Айде за лайсните-ОК

(някой каза,че след Фейслифта били само по поръчка-мойте са си стандартни)

Може би найстина трябва да се слагат като стандартно оборудване.

 

НЕ разбирам обаче за другото???

Доколкото разбрах колата ти е с нисък клас оборудване-нормално е да няма много неща.

Все едно да кажеш-защо таблото ми е от евтина пластмаса?

За каквото си платил-това си получил-никой (мисля) не те е карал на сила да си взимаш точно тази кола с такова оборудване?

 

Да ПРАВ си-да пишеш примерно-Неща които ме дразнят в моята Фабия-имаше такава тема преди и доста хора писаха.........

 

Мисля,че е по-правилно да питаш-за тези пари това взех-предимства и недостатъци...... ;)

 

Поздрави

аре заключвай я,че :evil:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласнен съм с вас...

Просто нивото на оборудване е от ниския клас.

Що ми трябваше да отварям тази тема...? Все пак тук е Шкода Фен Клуб и то раздела за Фобия.

Значи за Фабия или добро...или нищо.

"Ша виийте Вии туа, като доа с наточената Октавия Елеганс.... под ризерванатай гума ся Въ слоа, заидно с фабианките Ви.. :D"

Моля, да приемете последното с нужното чувство за хумор...

С пожелание за успешен ден и много усмивки....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като искаш повече екстри що не си купи Елеганс или Едишън 100 бре?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли за едни лайсни да се правят на РОМИ бре?? :evil: Тези лайсни трябва да ги има и базовия модел на фабия.Д@@ба и пластмасите му д@@ба кържави:evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

туй за мен ли съ утнасяше :lol: "Ша виийте Вии туа, като доа с наточената Октавия Елеганс.... под ризерванатай гума ся Въ слоа, заидно с фабианките Ви.. Very Happy"

Моля, да приемете последното с нужното чувство за хумор..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега new_,

 

Последното ти мнение не е много на място!!!

 

Виж пак какво съм писал!Имаше тема преди-кой какво не харесва в колата си! И всеки,независимо с каква модификация е колата си казва-тва не ме кефи и тн.

 

В твоя случай-колата ти е с по-ниско оборудване и найстина е малко странно да пускаш такава тема.

Вече стана ясно,че ПОДКРЕПЯМЕ мнението за страничните лайсни на вратите!

Найстина това е неудобство,а за другото-в зависимост от нивото на оборудване е нормално да има такива "забележки"!

 

(преди време в София като навлязоха "новите" Вектри на ОК такси-тогава те имаха една екстра само-парното :)........ )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като искаш повече екстри що не си купи Елеганс или Едишън 100 бре?

Да е живот и здраве...ще свърша тази работа...

Само дето подраздела за Октавия ми е любим.....и натам ме тегли.

май темата се поизчерпа...

С пожелание за успепен ден и безаварийно каране...

PS. А сега ще ида да поливам Фабияната, белки порастне...Октавия да стане!!!

:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като искаш повече екстри що не си купи Елеганс или Едишън 100 бре?

Да е живот и здраве...ще свърша тази работа...

Само дето подраздела за Октавия ми е любим.....и натам ме тегли.

май темата се поизчерпа...

С пожелание за успепен ден и безаварийно каране...

PS. А сега ще ида да поливам Фабияната, белки порастне...Октавия да стане!!!

:D

smile159
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

new_, не мога да ти разбера приказките?!!!От всичките коли дето ги имаш в подписа(една не я броя за кола) има и Octavia!За какво мечтаеш тогава?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

new_, не мога да ти разбера приказките?!!!От всичките коли дето ги имаш в подписа(една не я броя за кола) има и Octavia!За какво мечтаеш тогава?
за Суперб ;)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.