Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

К&N въздушен филтър


villi78

Recommended Posts

Здравейте Колеги препоръчха ми и сложих въздушен филтър К&N,казаха ми че не се сменя доживтно само се почиства,някой ползвал ли е от въпросните филтри и някакви съвети за почистването например четох за някъкви препарати за тези филтри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги препоръчха ми и сложих въздушен филтър К&N,казаха ми че не се сменя доживтно само се почиства,някой ползвал ли е от въпросните филтри и някакви съвети за почистването например четох за някъкви препарати за тези филтри.

От магазина от който си купил филтъра,трябва да си купиш и комплект за почистване.В него има два спрея.Единият е за почистване,а другият е за мазане.Като се изцапа филтъра,сваляш го,напръскваш го с почистващия,изчакваш малко и след това с течаща вода го измиваш.Като изсъхне го напръскваш с другия и си готов.Мисля че комплекта за почистване беше 50-60 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги препоръчха ми и сложих въздушен филтър К&N,казаха ми че не се сменя доживтно само се почиства,някой ползвал ли е от въпросните филтри и някакви съвети за почистването например четох за някъкви препарати за тези филтри.

От магазина от който си купил филтъра,трябва да си купиш и комплект за почистване.В него има два спрея.Единият е за почистване,а другият е за мазане.Като се изцапа филтъра,сваляш го,напръскваш го с почистващия,изчакваш малко и след това с течаща вода го измиваш.Като изсъхне го напръскваш с другия и си готов.Мисля че комплекта за почистване беше 50-60 лв.

E това е проблема че ми го донесоха без тези спреове и незнам и какво представляват, а ми го донесе приятел и не е обърнал внимание за тези спреове.Има ли ги в някой онлайн магазин? :roll:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и не филтрира добре-износва се мотора
Сигурен ли си в това,препоръчват го за спортни автомобили а цената бе доста дебела.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и не филтрира добре-износва се мотора
Сигурен ли си в това,препоръчват го за спортни автомобили а цената бе доста дебела.
да
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами щом е спортен филтър - пуска повече въздух. Щом пуска повече въздух има по-малко съпротивление. По-малкото съпротивление оставя повече частици ( и по-големи ) да постъпват в гърлото на мотора и т.н. ... :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами щом е спортен филтър - пуска повече въздух. Щом пуска повече въздух има по-малко съпротивление. По-малкото съпротивление оставя повече частици ( и по-големи ) да постъпват в гърлото на мотора и т.н. ... :mrgreen:
Май си прав,ще го карам зимата,все пак не е толкова прашно,пък пролетта ще го сменя :?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...

Не се лъжи и през зимата да го караш..... Знаеш ли колко сажди и прахоляк има във въздуха дори и през зимата? Впрочем, двигателят си е твой. Или дебитомерът - той първи ще си замине...... Спортните двигатели - но те рядко изтрайват повече от 70-80 хиляди. Защо е така, как мислиш? Не е само защото са МНОГО форсирани. Пък и това МНОГО - е МНОГО относително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да влизам в спор относно качествата на K&N филтрите. Всеки има глава на раменете и може да прецени за себе си дали си заслужават или не. Само ще използвам какво ми отговори навремето един приятел, след като буквално ужасен го питах не е ли вредно да кара БЕЗ филтър. Отговора беше: "Ами то и да се дава яко газ е вредно - дай тогава да не давам газ!"

П.П. Възможно е и K&N филтъра да пропуска повече твърди частици, но мисля, че вредата е минимална. Вероятността да се скапе от нещо друго двигателя е доста по-голяма.

За ефекта от филтъра не мога да кажа нищо - лично съм карал,карам и ще карам колата си с такъв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.