Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Тампони на носачите!


julian_84

Recommended Posts

Здравейте колеги ,

 

И аз съм в кюпа за смяна на тампоните :lol: Колата ми придарпва много леко надясно, има и чукането при ряснко натискане на спирачките, сега като сменях гумите установих че са и малко поизносени от вътрешната страна.Сложих зимните и отидох на реглаж (в Дупница), но майстора каза че нама смисал да го прави парво трябва да сменя тези големите тампони.Той ми каза че на такситата слагал някакви транспорни ленти и с тях поблема изчезвал.Каза още че имало някакви тампони които се правят в Пловдив (по-плътни били) и били много добри но не знае от каде и как мога да ги намеря.Писах на един колега от Пловдив да видим какво ще каже по въпроса.

Майстора ми каза че и нови огигинални тампони да сложа проблема ще бъде решен но за много кратко време - това си било един вид фабричен дефект :roll:

Искам да попитам дали знаете какви са тези ленти и как се държи колата при поставянрето на тях.(Видях че в друга темата колега от Благоевград е писал за тях)

И какво да правя да взимам от ЕТ ли да слагам тези ленти ли ?

Дайте савет ?

Благодаря предварително !

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

транспортна лента може да видиш само на такси...слагат какво ли не само да не дават пари... ходи си купи оригинални тампони и не се занимавай с глупости... Много е важно майстора как ще ги монтира,че съм виждал какви ли не издънки: набити наполовина,наопаки,скъсани при монтажа и какво ли не още... на полото и сеата (по-новите) са същите.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,вземи си както те съветват оригинални тампони-не са скъпи-30 и няколко лева са 2та!Не се занимавай с глупости,ленти и тем подобни работи.

По-хубаво от новото няма! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с BlackPearl, мога само да добавя монтажа да се извърши от компетентен механик /да се набие на преса/.

- тампона на носача отвън е пластмасов и лесно се чупи :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех от Ибиза Купра-32 лева с намаление!

Сложиха ми ги от ЕТ-с преса и всичко по реда си!!

От ибиза са плътни,а не като оригиналните с 2 лъча !

 

Fabia.

DSC01130.jpg

 

Ibiza Cupra:

DSC01135.jpg

 

и си свиркаш........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами май ще забравя че съм чувал за тези ленти :lol::lol:

С тези плътните като на колегата "BlackPearl" мисля че нещата ще заспят.Май ще взема такива :roll: Въпроса е да намера добър майстор за смяната.Ще се налага ли да свалят носача за да ги сменят или ще може да се сменят и без сваляне?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задължително на преса! Все пак става въпрос за предни носачи там е много лесно... не за задни примерно на 4Х4 ;)

и внимателно с пъпките на тампона на носача........... и те си имат посока на поставяне :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно и моите са заминали, защото все се ослушвам и като, че ли има едно глухо чукане, когато преминавам през неравности. А когато вкарвам в гаража назд например и рязко ударя спирачката нещо пречуква. Освен това и гумите ми са леко износени. Май ще взема да ги сменя. На такава кола не и приличат такива проблеми. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля за бензиново двг плътните не са за препоръчване. Вече им с 4-ри пера като на окти. Плътните са много твърди.

 

Колега защо на бензиновите не е препорачително.Аз съм с дизелова и се чуда какви да взема по-плътни ли или оригинални. ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля за бензиново двг плътните не са за препоръчване. Вече им с 4-ри пера като на окти. Плътните са много твърди.

 

Колега защо на бензиновите не е препорачително.Аз съм с дизелова и се чуда какви да взема по-плътни ли или оригинални. ?

 

бензинките са по-леки и стават много твърди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.