Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

проблем с карборатор


qtuk

Recommended Posts

Имам проблем.Фелицииката върви на пушка и съм предоволен.В последно време ми прави проблем с карбуратора.Направо потече бензин навън от него и колата не ще да пали.На гас си пали и като загрее си е пушка. Ако има някой акъл, да ми кже какво да правя Фелиция 1300 95г. .Ако знаете някой добър майстор на карбураори дето не е цифроман, ще съм ви безкрайно благодарен .Иначе колата е страхотна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако тече отзад, значи е от платното на ускорителя. Него можеш и сам да смениш, ама е малко завряно - желателно е да се свали кожуха на моторчето за парното. Провери си също входящия и изходящ бензинови маркучи да не са се сцепили :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво пич.Ти си готин пич. Направих каквото ми каза и сега е кибрит.Ако имаш къса кръстата отверка, сваляш мембраната на ускорителната помпа без проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

с къса отвертка звезда става за 2 мин.,внимавай като ги развиеш да не изгубиш пружината и 1 месингова шайба оттам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених мембраната, сега не тече, обаче на бензин като е студена не иска да пали. Припуква, запалва за 1-2 сек и угасва. Има едно палче, което бута лостчето подпиращо мембраната дето я смених. Това палче не мърда изобщо никога. Ако мърдаше при студен двигател щях да си паля нормално. Сега за да запаля на безнин, подпирам лостчето на мембраната, за да слезе на долу, и като се затопли колата махам подпорката. Обаче така трябва да отварям капака при всяко студено палене. Да не би да не работи някоя биметална пластинка, която трябва да премества палчето при студен двигател?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това лостче на ускорителната помпа се мърда от една гърбица на оста на дроселовите клапи ... или нещо не си ги сглобил както трябва или е изкривено или незнам още какво , но то няма нищо общо с паленето на студено ... преди да завъртиш натискаш газта до долу и се чува откъм карбуратора едно характерно прищракване т.е. затваря клапата на смукача и тогаз въртиш ... ако не затваря значи и е омекнала пружината и трябва да се натегне малко смукача ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами майстора като ми слагаше газовата уредба ми даде една ромбоидна пластинка и каза че е я е махнал от карбуратора за да може да работи колата на газ по добре, и че тя била някъде от механизма на смукача ... сигурно заради това не работи ускорителната помпа, карбуратора не съм го разглабял, само свалих въздушния филтър, за да достигна винтчетата на ускорителнтата помпа. През лятото си палеше на бензин ама сега не ще

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени газаджията и намери некой да ти оправи карба ... единственото нещо , което си заслужава да се уволни е термоклапата за студен и топъл въздух по - точно да се блокира на студен въздух , всичко останало трябва да си е на мястото ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...
Имам проблем.Фелицииката върви на пушка и съм предоволен.В последно време ми прави проблем с карборатора.Направо потече бензин навън от него и колата не ще да пали.На гас си пали и като загрее си е пушка. Ако има някой акъл, да ми кже какво да правя Фелиция 1300 95г. .Ако знаете някой добър майстор на карбораори дето не е цифроман, ще съм ви безкрайно благодарен .Иначе колата естрахотна.

 

Какво трябва да означава тоз цитат ... пак ли имаш проблем с карбуратора или просто си решил да опресниш темата ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.