Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

112... и земетресението в София...


Боби Доктора

Recommended Posts

Аз пак ще се повторя - като толкова сте против да го кажем хората, които се паникьосват - кажете им какво да правят?

От къде да разберат или да се успокоят - на Сашо Диков гледам звъняха оная вечер ги гледах.

chavdarlk - несериозно е това с десетината обаждания.

За система за милиони някак си несериозно звучи.

Има поне 10 фирми в София, които поддържат съпорт и хотлине поне 20 обаждания едновременно и то на доста езици.

АЗ досега не съм чул в братска Америка някой да са му казали не звъни на 911 или ще те глобим защото звъниш без причина.

Напротив - хората не пропускат филм или каквото и да е за да покажат за какво могат да го ползват.

Ма ние сме по-умни понеже - ще го ползваме само за случай, за които се смята, че са спешни, а кои са спешни - знае ли някой.

Важното е да има, защо трябва да е в услуга на хората, било то и паникьосани и уплашени.

Само един въпрос:

Както дават пример, да се обадиш когато си в беда - било то в планина или някаква друга ситуация.

Нормално е да се опитат да ти помогнат и да те подкрепят най-малкото ако не могат на този етап да ти дадат съвет.

Но понеже сме в БГ - ще те прехвърлят на дежурния - може да ти падне батерият от чакане.

Защото не била инф система, а само диспечер.

Е извинявайте аз подобна простотия не вярвах, че може да измислим, но яавно може.

И ми е странно, че има хора, които и симпатизират!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нормално като се обадиш за такси да има 15 диспечерки (такси, по дяволите, не някой, от който на практика зависи дали навреме ще спасят нечий живот!!!), но като звъннеш на телефон за спешна помощ да има възможност за разговор с 10 души примерно. Всъщност наясно ли сме какво означава капацитет от 10 обаждания? За НАЦИОНАЛЕН ТЕЛЕФОН! Или ако това е капацитет само за София - град с над 2 милиона население?! Какво се случва не дай боже при истинско бедствие или тежък инцидент?!

Съгласен съм че "лудите от стадиона" със сигурност звънят непрекъснато с повод и без повод и така създават проблеми на тези, които наистина са в беда. Но, никой на света не може да ме убеди, че когато земята се тресе под краката на живи хора, това не е нещо, което влиза в графата "Нужда от спешна помощ". Както и да е, не искам да влизам в спорове с никой, и без това почва да личат индикации за така обожавания от средностатистическия българин спор "София срещу провинция", който меко казано не знам какво общо има с номер 112 и сеизмичната дейност, така че млъквам :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Телефон 112 няма капацитет от 10 обаждания за бога :mrgreen:. При заети оператори, обажданията се пренасочват към други центрове - например ако звъниш от Русе и там нямат свободен оператор, обаждането ти се поема във Варна. Даже по новините са го обяснявали това. Но също така е факт, че все още не работи 100% ефективно.

 

hamsia, Сашо Диков май единствен постъпи адекватно веднага след труса :D.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за десетината души капацитет е нелепо твърдение, което не искам да коментирам.

Още по-малко искам да коментирам мненията на Jordan68 и deel_1981 за столицата, макар ако извадя аргументите си, те ще са губещи в този "коментар", за да няма излишно напрежение и най-вече защото българите така или иначе намаляваме за да си позволим лукса да се делим. Всъщност историята ни многократно е показвала и доказвала какви са резултатите от такова деление. Друг е въпроса дали някои от нас са се поучили от горчивия опит на предците ни...

 

Относно 112. Аз съм доволен от този телефон и от операторите с които съм разговарял. Бяха добре обучени и много любезни. Ползвал съм номера 2 пъти. Единия път защото ми трябваше спешно полиция, при което патрулката дойде за минути, а втория път беше в неделя вечерта. Пускам се от Драгалевци и малко преди Околовръстното гледам на тротоара лежи човек. Спрях на острова на кръстовището на аварийки, слязох от колата и се запътих към него. Обстоен съм, защото съм афектиран от малодушието, безразличието, липсата на каквато и да е човещина и възпитание на всички преминаващи. Имаше поне 20-25 автомобила, които минаваха бавно покрай човека и го отминаваха. Едни младежи с нова кола (гъзари), минавайки и покрай мен ме питат "нали ще се обадите на 112". Викам си на акъла "а ти гъзарче с тази кола телефон нямаш ли или си с ново яке ама 50 ст. за разговор ти се свидят..." Та клекнах до човека, колите ни подминаваха бавно и звъннах на 112. Човека се оказа добре почерпен. Беше добре облечен и от страни изглеждаше като умрял, което всъщност повечето подминаващи шофьори явно са решили. Написах това и във връзка с постовете на двамата колеги, които споменах по-горе. Някой се опитват да се делят на столичани и не такива, но когато трябва да се докажат като ХОРА, нещата приемат друг образ. Справка - момчето с готината кола говореше на "миеко"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 112:

 

Не съм го ползвал и дано не ми се налага.

Не вярвам да има някакво сериозно ограничение на входящите обаждания. Това е национален телефон и ако има ограничение, значи това са поредните хвърлени пари на вятъра от министерството на госпожа "Бедствие". Ще припомня само "центъра за космически наблюдения" или както там се казва.

 

За делението на столичани и провинция:

 

Не са толкова ХОРАТА виновни, колкото МЕДИИТЕ. По една или друга причина големите медии са в София и събитията в София запълват ефира. В същото време събитията от "провинцията" са по-настрани. Нормално е на някой да му дойде в повече. На мен лично отдавна ми омръзна да ставам и да си лягам с ББ :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така стана, както предполагах :( .

Никой не е казал, че номер 112 не е нужен - напротив.

На този номер се звъни при очевидна нужда, а не за информация.

---

Звъним на 112, когато се нуждаем от помощ при:

  • Пожари
    Наводнения
    Спешни медицински случаи
    Смерч (ураганни ветрове)
    Земетресения
    Катастрофи
    Промишлени аварии и други замърсявания
    Радиация
    Зимни бури
    Съмнения за антракс или други биологични агенти
    Други произшествия и инциденти

---

Как работи 112

---

Софииския ценър обслужва и цяла Югозападна България.

Операторите за София са вече 25, от които само 12 на смяна.

Всеки от тях може да има по едно обаждане на изчакване.

За всяко обаждане се отваря електронен картон в който започват да попълват подробности за инцидента.

Сами си направете извод какво се е случило в Събота вечерта.

Наистина, при липса на свободен оператор, обажданията се пренасочват към други регионални центрове.

Това е чудесно, при нормална употреба на номера, и пагубно при масово засипване с обаждания.

---

Пилотният проект 112 в София

---

http://ec.europa.eu/information_society/activities/112/docs/112_bg.pdf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

chavdarlk, чудесни цитати.

Както сам казваш - така си очаквал да се развие темата.

Ами как да се развие.

Основната идея на тоя телефон е да не помниш 150 телефона на всякакви служби и службички.

И най-вече даже и да ги помниш да те прехвърлят от телефон на телфон и да ти обясняват, че не си за тука.

Както винаги на книга всичко сме изпълнили измили сме си ръцете - а на практика?

Всички тия цитати ми напомнят на нашите политици като ги попитат - а какво сте свършили?

И те почват да цитират.

В крайана сметка това, че някой се е паникьосал си е нужда от помощ - трябва ли да се срине блока за да съм сигурен, че е земетресение или да се чудя дали на бай Пешо казана или бойлера не е гръмнал.

И пак ще попитам, като толкова сте стрикни към тези правила - паникьосаните от къде да разберат какво става?

Или майната им - да се оправят - другите как знаят.

Не казвам, че не сте прави за това със спешните случаи, но когато му припари, всеки смята че е спешен , и че има нуждаот помощ точно в този момент.

И точно това е проблема, че отново се опитват да ни вменят ние да решаваме кой е спешен и кой не.

Заплашват с глоби и тем подобни.

Вместо този телефон да се развие и да е в полза на нуждаещите се независимо по какъв критерии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.