Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

112... и земетресението в София...


Боби Доктора

Recommended Posts

112 Е НАЙ-СПЕШНИЯТ ТЕЛЕФОН в държавата :mrgreen: Ама казано с ирония. След като излязох от банята в събота вечер и седнахме да вечеряме (тъкмо бяхме подредили масата с Ани) ВСИЧКО СЕ РАЗТРЕСЕ. Еднократно, зловещо и ЯКО. Ама ЯКО! Почувствах се като едно време на виенското колело (за миг ми изчезна седалката). След като се поокопитихме естествено излязохме навън - като някои по-предвидливи съседи. (Другите висяха по прозорците). Реших аз да попитам на 112 "какъв е планът за спасение" или кой още склад за експлозиви е заминал в небитието. БЕЗРЕЗУЛТАТНО!!! НИКОЙ НЕ ВДИГА ВЕЧЕ 30 МИН. Нищо де - вече разбрах от телевизията. Чудни служби си имаме...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Усетих го, раздруса здраво. Само да допълня - трусовете бяха 2 - първия по-силен, а вторичния доста по-слаб. Аз живея на четвъртия етаж, а имам приятел в съседен блок, на 18-ти етаж :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Живея в Хиподрума и мн силно го усетих заметресението на 8-мия етаж! Лоши работи са това, дано Бог ни пази....! :roll: :(

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм в Стрелбище на 4ет.,много силно се усети,два труса бяха един след друг,чу се и силен тътен,дано не повтори.

Гледайте Канал3,Сашо Диков първи реагира и продължава да ръси уникални бисери. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога не съм срещал в Дира толкова много коментари - над 1200 за 1 час :roll:

http://dnes.dir.bg/2008/11/15/news3606547.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ние сме на първи етаж, в Гео Милев, и хммм мноооого плътен здрав удар беше :lol: доволно се усети, ама повече не искаме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Младост 4 също се усети,но не беше много здраво. А по повод службите,изобщо защо трябва да си губим времето с тях.Самите ние се справяме доста по-добре със ситуацията,отколкото господата от която и да била служба :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Берковица дори ракията в чашите не помръдна,но жена ми в Слатина на осмия етаж е предприела smile117 .До колкото разбрах жертви и по сериозни поражения няма, което само може да ни радва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неделя, докато си пиех кафето в ~07:04 ч. още един трус... Като че ли по-лек. Толкова често не ни е друсало отдавна :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тия телефони в българия са за гълтане на пари,а не като в другите държави да спасяват човешкия живот,ако сам човек не се справя с проблемите -тук няма кой да му помогне :(

а иначе аз живея на 1 ет. в Илинден и здраво се усети снощи,а сутринта само изпукаха стъклата ,но са здрави 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм от ж.к."Дружба-1" в голям 18 етажен блок. Живея на 7ми етаж и се усети само веднъж, но не много брутално. По коментарите ви съдя, че явно в източната част на София е било сравнително по-слабо, докато в към център и юг значително по-здраво!

Дано да не е Витоша...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

наливайки се с малиново вино, чакайки да стане готова скарата не съм усетил нищо. Подозирам, че проблема не е бил в чакането на месата от скарата :)

 

Аз на тия телефони не разчитам. Един път ми се е налагало да звъня на бърза помощ, че един пиян падна и си счупи главата пред мен, 10 мин звънене и никой не вдигна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не беше приятно във всички случаи. И при нас доста здраво се усети. За момент реших, че е ново Челопечене :lol:. За 112 не се учудвам, все пак живеем в България :?. А труса в 7 сутринта ми се стори по-силен от вчерашния :roll:. Доколкото разбрах има напукани сгради в Средец и в Лозенец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На телефон 112 се обади майка ми когато баща ми получи инсулт , Бърза помощ му оказаха бърза и компетентна помощ и са с огромна заслуга за пълното му възстановяване , да го пази Бог !!! Дано на всички в беда да успеят да подадат ръка отсега нататък ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спомням си преди години в Бургас имаше едно сериозно земетресение посред нощ. Аз се бях наквасил много здраво, събудих се, погледнах че полилеят и секциите се клатят, казах си

"Леле как съм се натряскал тоя път, чак всичко ми се клати", обърнах се на другата страна и заспах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В студентски съм на 3тия етаж и си друсна здраво в 22 и после около 7 сутринта. Тази сутрин към 4.30 даже пак клатеше :evil: ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

112 не е телефон справки та да се обаждате да питате - ама що изгря луната. В този момент кой знае колко хиляди калпака са звъняли - кой да вдигне на всички????? и съм сигурен че повечето са били да питат какво става. Едно трусче в столицата и се орева света. "Столичани"smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

112 не е телефон справки та да се обаждате да питате - ама що изгря луната. В този момент кой знае колко хиляди калпака са звъняли - кой да вдигне на всички????? и съм сигурен че повечето са били да питат какво става. Едно трусче в столицата и се орева света. "Столичани"smile175

 

Не бих искал да прозвучи като лична нападка, но ако за теб въпрос в смисъла на "Това земетресение ли е и ако да какво да правя?" е в графата "справки", то или се занимаваш професионално със сеизмология и си вътре в тази наука, та нямаш нужда от уточнения в подобни случаи, или инстиктът за самосъхранение ти куца. Едно леко въпросче - а къде би трябвало да се звъни при наличие на притеснителен факт, независимо дали фактът е следствие на природните сили или човешка дейност? На Милен Цветков? Или може би на близката врачка с молба да метне пилешки кокалчета и боб, та да каже какво става и какво трябва да се направи? :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано и на мен ми идва вече в повече това "тръбене" във всички медии за земетръсите в София.Чак ми липсва постоянното присъствие на многоуважавания столичен кмет :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда...такава си е София. Зона 7-ма степен по Рихтер! Дано се поохлади провинциалния интерес към заселване в столицата, че много нагъсто станахме. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е земетресение излизаш от сградата - ако е тръгнала да пада или намериш ранени тогава викаш помощ - 112, докато са отговаряли на въпроси ама това земетресение ли беше или на комшията БМВ-то гръмна може някой който наистина има нужда от помощ - инсулт инфаркт - пожар и т.н. да не може да се свърже защото хората се обясняват че ги е страх от тъмното това което исках да кажа а тук разни хора винаги забиват във философстване на разни теми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

deel_1981 - прав си -кажи къде да звъним?

След гърмежите в Челопечене искам да ти кажа, че всеки като чуе гръм и се чуди това сега пак ли е оттам или какво е.

При положение, че няма кой да ти даде инфо единственното което ти хрумва е 112.

Аз усетих и това в 7 сутринта и дълго се чудих дали е било земетрсение или ми се е сторило - е ако нямах интернет чак в 10 щеше да разбереш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

112 не е телефон справки та да се обаждате да питате - ама що изгря луната. В този момент кой знае колко хиляди калпака са звъняли - кой да вдигне на всички????? и съм сигурен че повечето са били да питат какво става. Едно трусче в столицата и се орева света. "Столичани"smile175

 

Колега,айде да не ти пожелавам такова "трусче" в 22,00 в събота и по преди "гъбата"на взривовете" в Челопечене в 6.00 сутринта и да се чудиш как да успокояваш детето си. ;)

Казва ти го столичанин без кавички! smile019

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно подкрепям "deel_1981" :smt017

И аз вчера бях почнал да пиша същото като него, но се отказах... като знам какво се получава след такова писание :roll:

Но вече духа е пуснат :mrgreen: .

Номер 112 служи за хора изпаднали в беда, а не за уплашени, паникьосани и други такива.

На такива хора никакъв телефон не им помага.

По принцип на 112 не могат да реагират на повече от десетина обаждания едновременно.

Затова и е бил блокиран известно време (включително и за действително спешните случаи).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.