Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Застрахователна оценка


nicolas

Recommended Posts

Колеги, да помоля за съвет, днес си платих последните 2 вноски от 2 год. ми лизинг на моята красавица.

Ясно ви е, че ми предстои процедура по прехвърляне.

Дилъра ми каза, че ми трябва възможно най-евтина застрахователна оценка, за да платя по малко за данък, нотариус и т.н.

Проверих при две застр. компании, но никой не иска да ми оцени колата по малко.

Вече миналите по този път, ако може да споделят мнения, как са процедирали.

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, наскоро един приятел също прехвърля така своята О2, майка му е нотариус и му написа застрахователна оценка за 1000 лв на кола на 2 години :lol: . Разбира се за толкова малко надали ще има кой да ти напише ако не ти е много близък, но според мен за 3 000 лв все ще има кой да ти я направи, Потърси и поразпитай за познати в твоя край които се занимават със застраховане и те ще ти я направят. Оценката струва към 8-10 лв.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

таксите се плащат на базата на застрахователна оценка или на базата на цената в договора за покупко-продажба...винаги се взима ПО-голямата стойност

звънни тука 9797097 и им обясни за какво става въпрос, дано ти помогнат, те са застрахователен брокер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Записах си номера за когато му "дойде времето". Бях позабравил...че в един момент ще трябва и аз да мина по тази процедура.

Благодаря за информацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

таксите се плащат на базата на застрахователна оценка или на базата на цената в договора за покупко-продажба...винаги се взима ПО-голямата стойност

звънни тука 9797097 и им обясни за какво става въпрос, дано ти помогнат, те са застрахователен брокер

 

Не си прав - според поправките от началото на тази година, държавната такса за придобиване се плаща върху ЗАСТРАХОВАТЕЛНАТА ОЦЕНКА като проента зависи от решението на общината, в закона са дадени рамките на процента. За Русе беше 3% върху застрахователната оценка, регистрирах средата на септември.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.