Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

CD без Line Output?


Recommended Posts

CD-то няма Line Output, а искам да сложа туба с вграден усилвател, който има High input. Искам да питам губи ли се качеството по този начин? Ето я и тубата http://www.thunder.bg/product_info.php? ... cts_id=250

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не мислиш тази туба да си купуваш, или по лошо, да си я купил вече??! :roll: А сега конкретно на въпроса, ако си вземеш бокс с вграден усилвател не се губи никакво качество, макар че в този случай който споменаваш няма и как да се говори за такова...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да я купувам, но не съм решил още. :roll:

 

Да не прозвучи грубо но по лош избор няма как да направиш. Всичкото кар-аудио от марката тъндър е пълен боклук, изключение правят усилвателите им, които са добри за цената си. Всичко останало е отчайващо! Насочи се към коя да е друга марка ще бъде по добре. :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

High input не е много удачен избор, но ти дали имаш друг избор :roll: .

При усилване на звука, крайното стъпало на CD-то ще почне да клипира още около средата на Volume-то.

Това ще изкриви звука в субуфера, независимо че той има потенциал за още.

Единствения начин да се избегне този проблем е с използването на три(или повече) усилвателя - един за тубата, и 2(4) за останалите говорители.

Тогава ще можеш да си нагласиш чувствителността на усилвателите така, че да постигаш максималната мощност някъде около средата на Volume-то, преди да има клипиране.

 

Има и вариант да се изкара Line-Out от CD-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да я купувам, но не съм решил още. :roll:

 

Да не прозвучи грубо но по лош избор няма как да направиш. Всичкото кар-аудио от марката тъндър е пълен боклук, изключение правят усилвателите им, които са добри за цената си. Всичко останало е отчайващо! Насочи се към коя да е друга марка ще бъде по добре. :idea:

 

Усилвателите са перфектни, но говорителите и тубите определено не стават! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
.................

 

Има и вариант да се изкара Line-Out от CD-то.

 

Това е най-удачния варянт. skoda_ss1,ако ми кажеш с каква интегрална схема е реализирано крайното стъпало на CD-то, ще ти помогна за направа на изход"Line-Out " Т.е ще ти обясня как да си го изведеш сам. Стига да ти се занимава и да не ти е гаранционен продукта. :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.