Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Празни мисли II-завръщане за добро или Акция "Светлина&


new_

Да се кара ли през зимата със запалени светлини в България?  

73 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Велосипедистите биват 3 вида. Първите карат велосипед за спорта, имат си и кола и са наясно със всички други рискове, на тях няма нужда да им се казва да си слагат светлини. Вторият са децата и тинейджърите, на тях просто рискът им е в кръвта, и колкото и да им говориш колега, ефекта е..."през едното влиза, от другото излиза".

А най кофти хора са третият тип, хора на които велосипеда по неволя им е единствения транспорт. Те по принцип са мрачни хора, изпълнени с омраза към "ОНИЯ С КОЛИТЕ" . Те са един вид интровертни типове, които само търсят конфликта във всяко едно негово проявление, или ако конфликт за тях е силна дума, може да се каже че живеят заради заяжданките.

С тях е неефективно да се спори...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте,

Прочетох отново всичко писано по темата. Ясно се вижда, че мнозинството колеги одобряват и поддържат карането със запалени фарове през зимните месеци. А ето и систематизирани причините за гласували ЗА каране със запалени фарове на база коментари:

1. Автомобилът става "по -видим", от там и се намалява вероятносттта за инциденти

2. Стриктно следване на закона - или неявно "заради КАТ"

Гласували ПРОТИВ

1. Карането на фарове не помага

Гласувалите с "не мога да преценя" не са посочили мнение, въпреки че има споделили, че са гласували по този начин

 

Както се вижда от анкетата, победата на "Светлината" е с едва 54 гласа, което е малко странно за мен на фона на "вълната" защитници на тезата изказали мнение. Е, както и по-много други въпроси истинското решение се намира "Когато му дойде времето", така и тук. Явно за сега въпроса с опазване на околната среда още не е толкова наболял...засега..... карайте със запалени фарове!

С пожелание за успепен ден и безаварийно каране.

 

PS. Може би темата се е поизчерпала вече.

PS1. По-нататъшното гласуване едва ли би променило съществено съотношението на гласовете.

PS2. По-нататъшното и поддъържане активна едва ли ще даде повече смислени изказвания

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам дали съм писал миналата година - тогава бях против карането в слънчев ден на фарове, сега ако някой му е черна колата - да си включва, негова си работа - естествено, че не се виждат тъмните коли, затова и гледам да карам светли по възможност - по-безопасно е в тая лудница, а и са по-евтини, липсата на "атрактивен цвят". ще го преживея. Забелязва се нещо друго - и все повече хора са на това мнение - "далавера" е да караш на фарове, когато масата коли не карат. Когато всички карат на фарове - риска се изравнява за всички и е пак същото с тази разлика, че си бляскаме излишно в очите(сега се сетих, може да съм го казвал но в EU има норми за светлинно замърсяване освен всички други норми - не се допуска светлината да блика отвсякъде просто ей така). В България го приеха този закон именно с цел да могат да те глобят ако не си на фарове, а не ти да почнеш да се оправдаваш - ама тука - то си има видимост и т.н. Но пък глобата е супер смешна, а и има маса случай на забравяне да се включат фаровете при потегляне - поне по 2-3 на ден се разминавам и то в 19ч когато е плътен мрак, а сигурно има и разредени акумулатори, който няма зумерче.

Общо взето - няма какво да кажа по темата - за или против, общо взето - все ми е едно - безопадността няма да се подобри от това, нито ще се влоши. При незадължителното пускане на фаровете преди винаги съм съобразявал обстановката и според видимостта съм си вкл. фаровете/както и съобразено с цвета на колата - тъмните коли по-рано трябва да се осветяват/. Общо взето фаровете са теб да те виждат а не ти да гледаш. От друга страна - има много тъмни обекти - пешеходци, велосипедисти а както стана дума и коли, каруци.. така че пак идваме до това че скоростта трябва да е "съобразена" - т.е. - трябва да имаш опит - е който няма - по-внимателно и.. да трупа.

Внимавайте около празниците на тъмно, хлъзгаво и пешеходци с черни палта ходещи като овце по неосветени "зебри" моля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По таз тема изобщо мразим да мислим. След като има законно положение к-во има да го обсъждаме. Добро, лошо- тва е. smile176 Пали фаровете и карай, иначе плащаш много повече от изгорели ламби и некви си грамове гориво. А тоз с коуеуото е бил за smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Ами то и аз си карам през цялата година на фарове-по навик,и май по добре.След като почти в цяла Европа хората са го наложили и има успех,ние пак се правим на по умни. smile166

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази година мисля да карам през лятото на фарове, предвид на това че повечето ще са ги изгасили, ще се забелиазвам по-лесно.(не че който си е киорав си е киорав), сори за правописа ама съм на фонетична. А иначе по темата за замърсяването - манете CO2 - то, по-гадното е че ти блещукат постоянно и накрая ще окиоравеем на по 50г. Освен това съм върл противник на все по-мощните фарове които се слагат -ксенони, прожектори и други. Може би някой с мед. образование да каже, окото има нещо наречено акомодация. Какъв ти е шанса да забележиш някой пиян с черни дрехи пешеходец, като ти блестят отвсякъде мощни лампиони. Само не казвайте че тои "няма право" да се движи там защото то и толкова много други неща няма право, ама...

И на мене ми писна да пиша в подобни теми, наистина са дъвкани толкова че==== .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема с ксеноновите лампи на фаровете е когато се поставят на фарове без лупи!

Хах! Че те въобще поставят ли се на фарове с лупи? Масово астри, ланоси, авео, елантри и други видове таксита са с ксенони. И не стига, че са отвратително регулирани ами и различно светят. Тази вечер зад мен една жЛЪта астра и...все едно с електрожен ми заваряваше огледалото. Отврат.

 

edit: В Германия (Юли ще ме подкрепи) ксеноните са или фабрично монтирани или...няма ксенони. А глобата за самоделките е мноооого солена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се дразня на подобен монтаж на ксенона. Но така ще е докато няма кой да следи прилагането на закона и съответно да санкционира за нарушението му. А в него много ясно е казано, че са забранени подобен род промени по автомобилната уредба...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 2011 до колкото разбрах ще са задължителни фаровете целогодишно в целия ЕС - аз това го подкрепям с две ръце. Проблемът с контрола не е само за фаровете, поне половината коли по улиците не отговарят на никакви изисквания и имат някаква неизправност, която може да създаде опасни ситуации на пътя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 2011 до колкото разбрах ще са задължителни фаровете целогодишно в целия ЕС - аз това го подкрепям с две ръце. Проблемът с контрола не е само за фаровете, поне половината коли по улиците не отговарят на никакви изисквания и имат някаква неизправност, която може да създаде опасни ситуации на пътя.
Добре,че имам дневни светлини,че да не ми се харчат ксеноните!!! smile001
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 2011 до колкото разбрах ще са задължителни фаровете целогодишно в целия ЕС - аз това го подкрепям с две ръце. Проблемът с контрола не е само за фаровете, поне половината коли по улиците не отговарят на никакви изисквания и имат някаква неизправност, която може да създаде опасни ситуации на пътя.
Добре,че имам дневни светлини,че да не ми се харчат ксеноните!!! smile001

А ще може ли една снимчица на дневните светлини?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хах! Че те въобще поставят ли се на фарове с лупи? Масово астри, ланоси, авео, елантри и други видове таксита са с ксенони. И не стига, че са отвратително регулирани ами и различно светят. Тази вечер зад мен една жЛЪта астра и...все едно с електрожен ми заваряваше огледалото. Отврат.

 

Ееее колега астри, да беше пропуснал този модел и за цвят да беше сложил поне един на шкода, това в кръга на шегата. Колкото и противоречиви статии да чета за ползата от тях, още съм на мнение че има полза от това да се кара на фарове, и до тогава ще карам и през останалото време от годината. По български винаги ще се намери някой да оспори да ли е редно да се движи на фарове спрямо обстоятелствата, или не е редно, имало ли е мъгла нямало ли е тъмно ли е било или здрачно .... За да няма спорове съм още веднъж ДА! А иначе от февруари 2011 стават задължителни за EU и до колкото знам заслугата за това е наша :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

идеята е да се запази човешки живот но

ако погледнем статистиката ( ако тя е вярна. Взете е от тук ) която принципно си е субективна

2002 – 959 жертви

 

2003 – 960 жертви

2004 – 943 жертви

2005 – 957 жертви

* поправката действа от 1 ноември 2006

2006 – 1043 жертви

2007 – 1006 жертви

2008 – 1059 жертви

нещата малко не се връзват. В смисъл ОК всички караме на фарове не за кеф а за да се запази нечий живот ( може би твоя ) но ако няма ефект :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това май е като: яйцето или кокошката, кокошката или яйцето ....

Разбира се че яйцето. Снесло го е някое влечуго. След това от радияцията е мутирало от поколение на поколение....и ето ти кокошка....

Поздрав.....

ПС. ...Не мога да повярвам че реших толкова фундаментален въпрос....Може би е от мастиките... :D

Поздрави

ПС1. Давайте да осветим всичко, без значение за природата и замърсяването. За това да говорим май още не му е дошло времето. Да сме живи и здрави....след 10 години отново ще пусна темата...и тогава отговорите ще са други. На бас...

ПС2. Природата не не ни е наследство от бащите, а заем от децата....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

идеята е да се запази човешки живот но

ако погледнем статистиката ( ако тя е вярна. Взете е от тук ) която принципно си е субективна

2002 – 959 жертви

 

2003 – 960 жертви

2004 – 943 жертви

2005 – 957 жертви

* поправката действа от 1 ноември 2006

2006 – 1043 жертви

2007 – 1006 жертви

2008 – 1059 жертви

нещата малко не се връзват. В смисъл ОК всички караме на фарове не за кеф а за да се запази нечий живот ( може би твоя ) но ако няма ефект :-k

На някой като му е "тъмно" в главата и 4 прожектора да си сложиш на тавана - все тая :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,но между 2002 и 2008 нали се сещате,че има огромна разлика в броя на автомобилите, който се движат по пътищата!

П>С>Мен например адски ме дразни като карам с нормална скорост (90-100 km/h) и ме засече някоя дърта Лада излизаща от нивата(като имам впредвид,че на онзи от рекламата дето си носи кукуруза с нея е много запазена),която нито е със запалени фарове,нито има ГО,нито има нещо редовно в нея!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.