Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на шофьорска седалка наOct 2 със седалка от друга кола


EmilD

Recommended Posts

Здравейте,

 

Имам проблеми с шофьорската седалка на Окатавия 2. Много е неудобна. Прочетох във форума, че може да се замени със седалка от Golf IV.

Искам да попитам някой сменил ли си е седалката с такава от Golf и дали нещо допълнително трябва да се прави по колата, за да се смени?

 

При мен проблемът е, че седалката е много тясна. Нормално седалките са широки около 50см, а тази е 6-7 сантиметра по-тясна. Аз съм висок 1,90см и тежа 96 кг. Като карам колата левият крак ми е върху страничната издадена част на седлката и ми убива. Отзад на гърба е същата работа. не мога да си намеря удобно положение.

Вчера се обаждах в Шкода да питам за други седалки. Нямат. И никой не се е оплаквал досега.

 

Даже за новата (facelift) седалките били същите.

 

Много ще се радвам, ако може да се сложи друга седалка без да се правят допълнителни доработки. Ако някой има опит да сподели.

 

Поздрави

Е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Имам проблеми с шофьорската седалка на Окатавия 2. Много е неудобна. Прочетох във форума, че може да се замени със седалка от Golf IV.

Искам да попитам някой сменил ли си е седалката с такава от Golf и дали нещо допълнително трябва да се прави по колата, за да се смени?

 

При мен проблемът е, че седалката е много тясна. Нормално седалките са широки около 50см, а тази е 6-7 сантиметра по-тясна. Аз съм висок 1,90см и тежа 96 кг. Като карам колата левият крак ми е върху страничната издадена част на седлката и ми убива. Отзад на гърба е същата работа. не мога да си намеря удобно положение.

Вчера се обаждах в Шкода да питам за други седалки. Нямат. И никой не се е оплаквал досега.

 

Даже за новата (facelift) седалките били същите.

 

Много ще се радвам, ако може да се сложи друга седалка без да се правят допълнителни доработки. Ако някой има опит да сподели.

 

Поздрави

Е.

 

... Виж в VW. От PASSAT... Те са доста по-удобни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към EmilD :

 

Не е вярно , че никой не се е оплаквал. Аз съм горе долу с твоите размерности :oops: и също съм се оплаквал :mrgreen: .

На всички Голфове седалките са по-широки и удобни като почнеш от 1...2...3...4...5. Когато си купувах шкодата и я сравнявах с голф 5 това ми направи първо впечатление. При голфовете са доста по-широки и са ръбати - не са овални. Не знам дали присъединителните размери са същите , но може да се пробва. Ако обаче е от 4-ка не знам дали ще се разбират еърбеците с компа . Освен това не върви някак си на нова кола да сменяш седалка с няква стара. :D На О2-RS ми се струва , че са малко по-широки понеже отпред не са овални , ама сигурно нямат купуване ...

Не мога да си обясня наистина защо SKODA са направили такива седалки...уж семейна кола пък седалките за джуджета...Все пак семейните мъже с големи Гъзове !!! :mrgreen:

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,май трябва време да и свикнеш и на седалката и на колата.

В началото и при мен беше същото,свалях,вдигах,напред,назад и все ми беше неудобно,още повече че другата ми кола е Пасат,ама напоследък като че ли си намерих правилното положение.

 

С пожелания за търпение и успех! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 12 години по-късно...

Ти да видиш.Аз я карам вече 11 години и все не ми е удобна,ама много не ми пука.А на жена ми,която напоследък има проблеми с гърба съвсем.Не иска да ходи на дълъг път с нея и кара Дъстъра,чиито седалки са направо фотьойли в сравнение с О2.

Та иска ми се да повдигна темата с надеждата,че някой е минал през това и може да сподели опит.Още не е за пенсия Шкодака и е на много малко километри.Ако мога да сложа комфортна шофьорска седалка ще е супер!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.