Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Изпарител Волтран


joeless

Recommended Posts

може ли да ми кажете отзиви за този изпарител? В смисъл - дали е достатъчно качествен?

от други форуми се чува че си е като ловато, но на половин цена...

а мисля че е крайно време да сменям вече моя..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така бях чувал и си купих такъв преди 3-4 години. Карах го половин година и си купих Ловато. Е трябва да ти кажа, че няма нищо общо :) И като вървия и като палене и тн. С турския изпарител след всяко зареждане от различна газ-станция коригирах оборотите на празен ход, защото се меняха с Ловатото никога не съм ги пипал. Моя съвет е прежали още 50-60 лв. и си вземи читав изпарител. БРЦ ,Ловато, Ланди и тн няма да съжаляваш.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има една приказка, която важи и в случая - почти същото, но коренно различно. Това че изглежда по същия начин не значи задължително, че е напавен със същото качество и материали. Виждал съм този изпарител на познати и винаги и бил проблемен.

 

Погледни и за Stargas на каква цена са им новите. Ползвах такъв нов и откакто го сложих докато го свалих никакъв проблем. Също са италиански.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хм, БРЦ са дори малко по-евтини от Ловато и Старгаз... туй ще е май, турско - НЕ

 

темата може да се трие :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чул съм за турските испарители "платинка" че са доста добри и са на същата цена като "волтрана".joeless ако си с ловато сменяй мембраните и карай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с ловато съм ама май са му сменяни поне два пъти досега - има два цвята лепило по корпуса :? та затуй си мислех че тези така или иначе най-вероятно са сдали багажа, напров да го сменя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с ловато съм ама май са му сменяни поне два пъти досега - има два цвята лепило по корпуса :? та затуй си мислех че тези така или иначе най-вероятно са сдали багажа, напров да го сменя...
Предлагам ти да се консултираш с някого преди да предприемеш каквито и действия.Ще ти подшушна за един наш колега който ги разбира тези неща и ти е наблизо. Т.е живее в София.Собственик е на форман и отскоро доживе и на фаворит да се качи, естествено. :mrgreen:

( и двете червени на цвят :mrgreen:) Не взима скъпо ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разглоби ги, почиси ги добре и си веми комплект оригинални мембрани, там има всичко - пружинки, гумички и мембрани. Струва около 30-35лв и чесно казано изпарителя ти става като нов!!!

 

ПС. на алуминиевата отливка няма кво да и се прецака!! :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 3 г съм сложил на Формана изпарител Волтран и преди месец само имах проблем,който беше в това ,че една от мембраните се беше втвърдила.Комплект мембрани е 25 лв,смених и пружината /3 лв./ и сега вече мотора работи добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не се занимавайте с турски изпарители . при тези цени на горивата парите спестени за качествен изпатител отиват за газ . на ловататото специално алуминия кородира - от страната на дебелата мембрана , вътрешната стена на водната риза. в този случай изпарителя се взима на фреза 0,5 мм и пак миже да работи (малко се покачва налягането на първата степен - ц 0,08 бара , за компемсиране на което мижеда се слижи по- тънка гумичка на кантара ) ако не се вземат мерки е възможно да напълни водната риза с газ - изпарителя замръзва в следствие че няма циркулация през него .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

що пък да корозира? алуминия не е такъв материал който да го може това,може единствено да се окисли ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

купих такъв изпарител преди 4 години и го поставих на АУДИ80 пълна инжекция и да ви кажа бях много доволен една година след слагането му,след това продадох колата и до ден днешен е с него и проблеми няма.Може би съм случил на читава бройка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.