Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за масло за шкода фелиция 1.3 50 Квт


nikich 661

Recommended Posts

добре дошъл :)

 

Всеки ще ти похвали различна марка масло :mrgreen: Моите шкоди напрмер винаги са били с Шел и сме били доволни. След мен ей сега някой ще похвали друго масло... така че може би трябва да си прецениш по-скоро и по джоба - зависи колко си склонен да даеш. Не слагай най-евтиното и никачествено разбира се. не си заслужава.

 

колкото до гъстотата - доколкото имам наблюдения масово се карат коли на тези годинки с 10W40, ако греша - да ме поправи някой. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагай 15W40 и карай.Кеф ти ШЕЛ, кеф ти Приста,Валволин и хептен подобни.Разликата е само в етикетите ;) 5W40 не е за твоята кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всъщност и аз съм на 15W40, шел за газ, жълтата туба...

ама защо като питах преди два месеца какво да наливам всички викаха - ааааа, мноо гъсто, мноо гъсто, нИдеЙ! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всъщност и аз съм на 15W40, шел за газ, жълтата туба...

ама защо като питах преди два месеца какво да наливам всички викаха - ааааа, мноо гъсто, мноо гъсто, нИдеЙ! :lol:

Карам със същото и съм доволен.По принцип двигателя 1.3 не е претенциозен към масла.Сипвал съм какво ли не и разлика в работата на мотора не намирам.Само наливните масла на лубрика ми се виждат калпави.Съдя по това че ми светеше лампата на 900об.След като го смених проблемът изчезна.От пристата също съм доволен,макар че я плюят доста колеги.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на бензиностанциите Еко продават 15W40 Megatron 4 л идват към 40 лв. като пристата е само че малко по- добро,засега съм доволен поне знаеш че е гръцкото е по-качествено от българското,Арал-а също не е лошо,но аз знам че на ДВГ минал 140 000 км се слага по-гъсто-15W40

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Шкода 105Л'78 и карам отскоро с ПРИСТА ЛИДЕР 20В50-голям кеф,нямям никакви трудности,произтичащи от това че епо-гьсто,вьпреки че идва зима!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Сега вече съм с Фелиция 1.3МПИ и в момента колата е с Приста 10W/40.Мотора е на 8000км след основен ремонт и харча на масло към момента възлиза на около 0.1л/1000км,респ.1л./10 000км.Скоро ще сменям маслото,филтрите,ангренажната верига и се чудя какво масло да сложа.Разбрах,че Приста ползват технологиите на Тексако.Двете масла следователно са с еднакви качества.Само дето Приста-та е по-евтина,защото я правят в Русе,а Тексако-то е вносно.Имах само една забележка към Приста-та 10W/40 - един два пъти засилих каляската със 150-160км/ч. по магистралата и после като освободих от скорост започна да премигва лампата за маслото.Но като я карам нормално проблеми няма,дори и в най-големите жеги,когато се включва и перката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с полусинтетика, може занапред да обърна на синтетика-марки няма да споменавам [-X но минерално масло smile175 , предимството му е че е евтино и се долива на горящите в повече масло мотори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Полусинтетика 10/40 най-често Мобил. На 8-9 хиляди го сменям и НЕ доливам капка. Българско масло НИКОГА веднъж преди 8 г.сложих на ладата една жълта Приста и като видях за каква боза става въпрос го изхвърлих след 2х. км.

Сипвайте Диона супер /сега Приста/ на Мерцедес и той ще се скапе на 150 000 после разправят, че соц колите били скапани и карали по 150 000 и отиват за ремонт. Аз моята 21043 съм я карал само с Мобил и докато я продадох на 195 000 вървеше перфектно, доливах по 1л. на 9000 км. двигателя не съм го отварял никога само гумички съм му сменявал и реглаж на клапани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 месеци по-късно...

аз съм на 15w40 валволин. интересно ми е - чета по постовете че фелите горят масло. за хубаво или не моята вече 10-11 000 км. капка не съм доливал, а като и по щеката маслото си е на място

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

И аз съм пред дилемата -15w-40 или 10w-40?

В момента съм с десятката,понеже съм на 15000 след основен ремонт на дв.

И все пак агренажната верига си се чува...

С петнайсетицата дали няма да по-безшумно и в същото време, да си прави пак не по-лош маслен клин? Дайте акъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мойто фаво го карам с 5w50 repsol elite faster smile117 пълна синтетика и не се оплаквам... Само малко ми бърка по на - дълбоко в джоба щото го хвърля от семеринга ма като се затопли и това ще се оправи smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мойто фаво го карам с 5w50 repsol elite faster smile117 пълна синтетика и не се оплаквам... Само малко ми бърка по на - дълбоко в джоба щото го хвърля от семеринга ма като се затопли и това ще се оправи smile159

Колко пари е това масло колега?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мойто фаво го карам с 5w50 repsol elite faster smile117 пълна синтетика и не се оплаквам... Само малко ми бърка по на - дълбоко в джоба щото го хвърля от семеринга ма като се затопли и това ще се оправи smile159

Колко пари е това масло колега?

89 кинта 4 литра :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.