Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Простотията няма почивен ден !!!


biser.or

Recommended Posts

Смятането на отношението риск/полза е нещо което всяко разумно същество прави! Неосъзнато или целенасочено, ежедневно, поне стотина пъти ....когато взема едно или друго решенние

Дори уличните кучета, не пресичат на червено, ако нямат "специална причина"...

А да правиш целенасочено зло, без причина е най-малкото противоестествено....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • joeless

    4

  • coverdale

    4

  • BlackPearl

    3

  • bega4kata

    3

Най-много писали в темата

Цялата работа е, че няма никаква организация на паркоместата - на места вече почнаха да си ги маркират или дори да слагат бариери на паркингите пред някои блокове. Но в по-централните части на столицата май решение няма - ето аз живея срещу басейна Спартак. Пред блока ми спират постоянно разни дебелогъзи, дето със сакчетата отиват на фитнес или плуване, при положение, че басейна си има паркинг, ама платен. Много от тях идват да спортуват след работа и прибирайки се виждам, как ми заемат местото под носа. Значи аз, който живея тук, трябва да се набутвам ежемесечно със солена такса, а те за час-два престой не могат да си платят?! Отзад в малките улички положението е не по-розово - пълно е с офиси, денем не можеш игла да пуснеш, а вечер пък от съседните блокове претендират за местата си. И аз все пак държа в района само 2 коли - моята и тази на жена ми, а останалите ми хобикари са разпределени по гаражи, вили и т.н...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А хааа....(относно предния пост)

Намекваш че колата може би е била спряна на "неподходящо място"....

Това до голяма степен обяснява случилото се, (не се прави нещо, ако няма полза), но не решава проблема.... с паркирането.

В такъв случай трябва да се види, кой има претенции за мястото, където са били спрени колите...и натам да се съсредоточи вниманието за търсенето на виновника....разследването де!

Сещам се за един надпис, врязъл се в паметта ми:

"ПУКАМ ГУМИ, ВИКАМ ПУЛИЦИЯ"*

*Изписаното е цитат, изписан заедно с правописните грешки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искрено се надявам да не си бил с по-новички гуми, че иначе мизерника си е за претрепване. А по принцип от мойте наблюдения много си зависи от махалата, квартала и т.н. В моя квартал общо взето има някакво разбирателство - няма заплюти паркоместа, всеки спира където може, напоследък стана доста гъсто идват и разни случайни от незнам къде си, но засега без да викам дявола няма мизерии. Обаче там където спира жена ми до нейната работа - при фондови жилища просто са феноменални идиоти, които си плачат за бой и другите 2 работи. На едното място и оставяха заплашителни бележки, на другото разпечатани заплашителни бележки ?!?!? На третото място некАв сеУянин/имам предвид сЕлЕндур/ и казал, че той имал бизнес там и да не спирала щото миналия път като бил нарязал гумите на 5-6 коли и те спряли да спират, та тя го питала - е - сега не е ли пълно пак с други коли.. Та - човек като не случи на съсед...

 

Абе ти го разбери кой е все пак, пък може да си направим един Шкода събор около неговата кола и да му гледаме сеира. Предполагам, че не е трудно да се досетиш кой е.. А то има много приятни начини да си върнеш - примерно взимаш един спрей и му пишеш някъде "педеРАСТЕ НО НЕ не педеСТАРЕЕ"

Той ще е доволен защото явно това му е мотото в живота.

 

Баси мизерника - аз бих го накарал да изяде една от нарязаните гуми - доказано е че нема да умре от това - един хамериканец беше изръфал цял джип за 25 години/заради некъв бас/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile191

"ПУКАМ ГУМИ, ВИКАМ ПУЛИЦИЯ"*

*Изписаното е цитат, изписан заедно с правописните грешки

 

Ако е същия- на нова година "случайно му падна неизгорял фойерверк" и изгоря. След като го е оправил и боядисал сега гледам стои друг надпис: "Гараж, не паркирай викам КАТ и паЕка" и пред вратата стоят некви сандъци за да не може да се паркира :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички паркоместа на улици или паркинги пред соц. блоковете са СВОБОДНИ и всеки може и има право да паркира на тях. Който не му изнася, да си купи гараж, место за паркиране или да ходи на охраняем паркинг.

Стефан е прав, че държавата е много зле. Всякакви самоволни заграждания по улици подлежът на глоби и то доста солени. Да сте чули някои да са го глобили?

П.П. Наско, да не става въпрос за онази триетажна къща на задната улица? Направо бягай оттам, че не си струва щетите по колата после.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Държава ли?! Каква държава? :mrgreen: Поне за новото строителство трябва да ги задължават да правят подземни паркинги, съответстващи на броя апартаменти. А това с пукането на гуми аз никога не бих го направил, но не забравяйте, че освен злобни и прости съседи по улиците върлуват наркоманчета, пияни мангали и всякакви луди, освободени поради липса на места...така че колегата е прав - ако човек държи на колата си трябва да се замисли за гараж или поне охраняем паркинг. В моят случай понеже не мога да осигуря подобни условия за всичките си коли съм се примирил с евентуални поражения по някои от тях

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм имал и все още имам проблеми с едит такъв самозванец, който решава кой къде ще паркира. За щастие за сега дига само чистачките, явно е пълна жена и не смее да кажа в очите каквото има, но и аз на инат си я оставям често на "неподходящите" според него места.

Иначе наистина приветствам саморазправата в такива случаи - само бой оправя нещата!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кранкенщайн,

 

Задължават ги. Имам колега, който си търси 1-2 месеца гараж. Всички нови блокове в квартала му имат задължително гараж или паркомясто.

 

ОБАЧЕ!

 

Обаче строителя ги продава отделно :) Колегата си купи място в подземния им паркинг за 10к евро. Това значи, че някой е купил апартамент без място, нали? А му предлагали за си купи и паркомясто за 6к евро в тунела на панелка, който свързва предната и задната част на блока! Този тарикатлък е повсеместен. Новото строителство е толкова страшна работа, че същия колега разправяше, че строителя му се похвалил, че не правил канализация а имало дългосрочен договор с лайнарка, махали автоматите и вратите на входовете, като продадат всички апартаменти и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде да не слагаме строителите под една черта. :?

На моя строеж в който има 8 ап. и 2.ателиета,ме задължиха от ДАГ да осигуря 8 паркоместа,които ги продавам от 6-8хил.EUR.

За 5бр.паркоместа правя асансьорна рампа за автомобилите,която ми струва 35000EUR.колкото ще изкарам от тях,ако ги продам.

Само един си купи апартамент с паркомясто,останалите са непродадени,щото всеки си прави сметката че ще паркира на улицата.

Строежа е в широкия център,близо до Ц.Гара,допреди 2год.се намираше място за паркиране,сега е лудница.

Не случайно на влизане в София, на Враня , табелката"София"е поправена на "МОРДОР"!!!!!! smile042

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек прав си,но разбери,че такива пари за паркомясто на което я паркираш,я не за нашите стандарти в БГ са просто колосални.

 

На мен в Добрич ми скат 15 хилки в лева за подземно паркомясти.Искат за гараж 10 хилки?

При положение,че при нас вървят по 3-а наемите са от 30-100лв на месец.

 

Това с паркоместата е просто........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе,не знам ,както е тръгнало при нас в СФ,ще се изпотрепеме един друг! smile041

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм в една закътана пресечка на Шипченски проход, и въпреки че е ама наистина закътана и скрита по цяааааааал ден е фрашкано с коли. Понеже си качвам моята в една някога-била-зелена площ с място за още две коли, винаги се намира някой да ме затапи и да не мога да тръгна. Последния път едно малко зелено пЪжо. Да вметна само че си виждам колата от прозореца. Та вдигам чистачките, прибирам се и си пия кафето на терасата, идва една руса кака сваля ги и се фръцва нанякъде докато успея ошашавен да изкрещя. не ме чува, или се прави поне, при което на мен ми кипва и слизам пак. Въоръжен. С пачка стикери. Ама всички които ми са намираха, поне 15. Целия преден джам на картинка, извиках комшията, извъртяхме я напреки на улицата, изкарах си колата и чао.

дали ще посмее да запушва пак..

пропуснах да кажа че точно пък в този ден имаше адски много място по цялата улица - места колкото искаш, а тая пачичка точно пред мен беше избрала, а не на едно от 10те поне други места където не пречи.

 

Мисълта ми е че стикерите се махат и ще разбере и нямада повтори. По-безболезнено е от гумите, или пироните или някакъв друг damage. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да споделя: като си сменях предното стъкло в Кобра пред мен имаше една какичка, която си сменяше нейното челно стъкло (на което имаше хубав надпис с пирон) НЯМА ДА СПИРАМ ПОВЕЧЕ ТУК!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм в една закътана пресечка на Шипченски проход, и въпреки че е ама наистина закътана и скрита по цяааааааал ден е фрашкано с коли. Понеже си качвам моята в една някога-била-зелена площ с място за още две коли, винаги се намира някой да ме затапи и да не мога да тръгна. Последния път едно малко зелено пЪжо. Да вметна само че си виждам колата от прозореца. Та вдигам чистачките, прибирам се и си пия кафето на терасата, идва една руса кака сваля ги и се фръцва нанякъде докато успея ошашавен да изкрещя. не ме чува, или се прави поне, при което на мен ми кипва и слизам пак. Въоръжен. С пачка стикери. Ама всички които ми са намираха, поне 15. Целия преден джам на картинка, извиках комшията, извъртяхме я напреки на улицата, изкарах си колата и чао.

дали ще посмее да запушва пак..

пропуснах да кажа че точно пък в този ден имаше адски много място по цялата улица - места колкото искаш, а тая пачичка точно пред мен беше избрала, а не на едно от 10те поне други места където не пречи.

 

Мисълта ми е че стикерите се махат и ще разбере и нямада повтори. По-безболезнено е от гумите, или пироните или някакъв друг damage. :lol:

 

Това с вдигането на чистачките не го разбрах? Някакъв знак ли е? В смисъл какво означава - "След малко излизам", "Колата се ползва" или не6то друго???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

joeless, тая уличка си е е...ла майката.

Аз 3 пъти спрях тами то щото един познат ме подлъга :)

После викам какво ще се набивам - отидох на големия блок - и там имаше хора с места ;)

Трябваше ми да сшпра за 5 минути на вашата уличка явно дето е изход там за една кооперация да спра за 5 мин ( естественно улицата беше фраш) - излезе някой да каже - не ми се обясняваше, че съм за малко - директно се махнах.

И сега по съвета на Владо - на паркинга пред Общината - място колкото искаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз примерно като спирам пред заведения и затапвам другите винаги си оставям визитка на предния джам.

А и в Добрич (не да се хваля) ама др РСка няма и хората ме знаят-нямам проблеми!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с вдигането на чистачките не го разбрах? Някакъв знак ли е? В смисъл какво означава - "След малко излизам", "Колата се ползва" или не6то друго???

 

това с чистачките е "международен" тъй да се каже знак, че не си паркирал където трябва и да предприемеш нещо по въпроса. Нежно предупреждение един вид... :?

явно не на всички е познат... но да знаеш - изправят ли ти чистачките - премести колата да не става лошо :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това с чистачките е "международен" тъй да се каже знак, че не си паркирал където трябва и да предприемеш нещо по въпроса. Нежно предупреждение един вид... :?

 

По топлите страните (Малайзия и сие) означава че си пазиш перата на чистачките от бързо изгаряне от слънцето :mrgreen: Та международното е баш българско smile115

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мизерника е почти раскрит.(крие се)Мъка голяма настава за него. :evil: Ще има възможност "горкия" да види колко съм щедър в раздаването на безплатни шамари.Явно с простака трябва да се общува по този начин за да има респект за в бъдеще. Обещавам Ви ако плати щетите да не яде много бой. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам друго предложение - като свършиш да го биеш да кажеш кой е та да минем и ние след това ... по веднъж :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.