Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Простотията няма почивен ден !!!


biser.or

Recommended Posts

:evil: :evil: :evil: И на двете ми коли през ноща са срязали четирите гуми. Сутринта ставам и... smile020 . Обикновено колите седят на паркинга пред блока, спряни една до друга. Това не се харесва на повечето от съседите ми, тъй като паркинга пред входа е с ограничен ресурс и многократно ми е правена забележка да разкарам поне едната кола. МРЪСНИ ГАДНИ СЕЛЕНДУРИ, ДА ПУКНАТ ДАНО!!!! Моля се да не разбирам кой е, защото ако разбера, ще ме дават по националните медий. Склонен съм на негодника да му приложа всякакви извращения и мъчения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • joeless

    4

  • coverdale

    4

  • BlackPearl

    3

  • bega4kata

    3

Най-много писали в темата

Тихо и кротко си смени гумите и сложи някаква камера (аларма) или каквото и да било. То ще се разбере.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вземи ги ....smile041

Смърта в случая трябва да е бавна и мъчителна.По скоро трябва да се приложи чупене на пръсти в строга последователност. :evil:

Нещо не мога да си намеря място от сутринта.Не ме е яд толкова за гумите колкото на хорското отношение.И това са хора от блока с които всеки ден се виждаме и поздравяваме.Сега колите ще седят още един месец там за да видят че съм по голям инат . Вечерно време ще си правя профилактично разходки.Работата е доста сериозна и трябва да разберат че с мен не може да си правят ебавки.Ще монтирам и камера ако трябва.БЕСЕН СЪМ :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Имаш ли прозорец от където се вижда паркинга? Ако да слагаш една камерка, комплект нови гуми и бърза застраховка. След това при случка звънкаш любезно на вратата на съседа и му обяснаваш, че ако не ти изплати предишния и сегашния комплект гуми застрахователя ХХХ идва да си вземе парите както той си знае!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това си е живо доказателство, че 'селянин' не те прави рожденното място, а манталитета! Всъщност дори имам чуството, че като наричаме така ИЗРОДИТЕ, които имат таквоз 'възпитание', обижадаме истинските работливи хора живеещи по селата...

Надявам се, наистина да има вселенски закон отговарящ за причинно-следсвенстта (карма) и точно, като "по ноти" да изгърмят виновниците!

Пожелавам ти успех в мисията, ако имаш нуджа - викай, все някой може да измисли нещо нестандартно, ок!? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ги хванеш тия ******** само бой ги оправя. Много бой!!!

 

Между другото, винаги ми е било интересно, на основание на какво съседите определят колко автомобила да държиш на паркинга пред блока? :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро разбрах, че най- много боли с по- дълги, остри клечки в пръстите на ръцете (бягство от затвора, май ).Не съм песимист ,но държавата това са хората ,а хората са ................ :cry: .Кофти работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В градовете с малко изключения, земята в/у която са построени блоковете, респективно паркингите, е общинска с отстъпено право на строеж. Сдруги думи на паркинга може да паркира всеки! Ако ще да е дошъл от Марс.

Случвало ми се е да обяснявам това на комшии. Не знам дали са го разбрали, но засега нямам проблеми (чукам на дърво!).

А иначе и аз мисля, че някои разбират само от дебело дърво smile150 , както е писал gogata.

Успех с разследването!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е ужас. И пред нашия блок се опитват да ме тормозят, с тази разлика че засега само ми цапат колата( то не беше боза , грозде , кво ли не ). Новата я преместих , старата я оставих да ги дразни. Проблем е че терасата не гледа към паркинга, иначе с камера да съм ги изловил. Явно простотията е навсякъде и няма спасение.А да ти срежат и 4-те гуми е адска наглост... чудя се как после ходят по черквите и се кръстят?! Но всичко се връща на този свят и те ще си намерят майстора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

камера, вързана към компа и записваща нон-стоп

...между другото има компании, които не признават срязани гуми

трябва внимателно да се прочетат общите условия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

karst, страшна логика - знчи и в апартаментите може да живее всеки?!!

Това, че са общински и не са охраняеми е факт , а също така, че всеки може да спира там.

Но паркингите прилежащи към повечето блокове са изчислени за живущите в тях като бройка.

Предполагам на никой няма да му е приятно някой да си спре 5 коли там, от които 3 служебни и то явно - с рекламните надписи е тем подобни.

И това е факт на повечето такива паркинги.

Не знам как е в случая на Бисер и, че определено постъпката, на който и да е е леко казана "селска".

Просто до там вече сме я докарали, че всеки избива комплекси.

Но също така е факт, че в повечето случаи с добра приказка не става - говоря и за двата случая.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на 1 познат 3 пъти му надраскваха колата пред блока ,след като я боядисат застрахователите.От застр.компания паркираха тяхна кола с камера в нея така че да снима колата на потърпевшия и хванаха -бабата съседка.

В твоя случай няма да е баба но....ако го хванеш обади се да бием

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

karst, страшна логика - знчи и в апартаментите може да живее всеки?!!

Това, че са общински и не са охраняеми е факт , а също така, че всеки може да спира там.

Но паркингите прилежащи към повечето блокове са изчислени за живущите в тях като бройка.

Предполагам на никой няма да му е приятно някой да си спре 5 коли там, от които 3 служебни и то явно - с рекламните надписи е тем подобни.

И това е факт на повечето такива паркинги.

Не знам как е в случая на Бисер и, че определено постъпката, на който и да е е леко казана "селска".

Просто до там вече сме я докарали, че всеки избива комплекси.

Но също така е факт, че в повечето случаи с добра приказка не става - говоря и за двата случая.

 

Поздрави

 

 

Разбира се че всеки може да си спира колата където си иска! Щом паркингът не е частен то паркирането на него е неограничено и безполатно за всички.

До колко е морално да си паркираш трите лични автомобила на паркинга пред блока е друг въпрос. Първо няма закон който да те ограничава колко коли да имаш. Така че ако искаш паркирай 30 автомобила. На мен също са ми пукали чисто нови гуми на колата защото една вечер по случайност съм спрял на "чуждо място". Въпреки това и аз смятам че не е колегиално да паркираш повече от един автомобил при положение че можеш да караш само един, а другите седят неподвижни. Точно по тази причина тази есен един уикенд екипиран с мотика и лопата си прекопах и почистих едно паркомясто до блока в една зелена площ превърната в бунище. Почти цял ден вършах с инструментите а комшиите ме гледаха като извънземно. Всичките тия хора си имат коли и се чудят къде да ги паркират, а в това бунище ако се почисти ще има място за 10 автомобила. Така че както казаха колегите всичко ни е до манталитета - ще има и такива които пукат гуми, и такива които паркират по 3 коли на тротоара и не ги мръдват с месеци.

Пожелавам ти, колега, да го намериш кой е тоя и да си разрешите проблема ...както може.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В нашия блок има семейства с по 4!!!!коли,като повечето се паркират пред блока,но досега такива простотий не са правени.

Явно е някой от тия дето са ти казвали да си махнеш едната кола ,така че почвай наказателната акция! smile036

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо на никого не е зачислено. Земята под блока и около него си е общинска. При евентуално отчуждаване на собственика се заплаща само апартамента. Който има такъв апартамент, дори не плаща данък за земята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично мое мнение-око за 2,зъб за чене.

 

Мойте съседи са мн точни и пекани-но ако бяха гадни и постоянно да правят забележки като твойте бих си паркирал колите на охраняем пакринг и бих нарязал гумите на комшото-не е постъпка с която бих се гордял,но нека и те усетят как се изкарват нови гуми от джобчетата им,колко разправия и време се губи!

Имаше една случка с Митачето-естеле-на една бензиностанция в Сф му бяха отдули гумите понеже си остъавил Шкодака цял ден за престой-такъв скандал и панаир вдигнаха-Кат викаха-на следващия ден колата била с надути гуми и всичко е било 6!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега biser.or, що не се оплачеш на полицията? Щот няма полиция, а защо няма полиция? Защото няма държава.

Нещо повече, според мене и доста мои приятели, сегашнато управление насърчава самоуправството! За тях (управниците)най-добре е да се изпотрепеме едни други вместо да протестираме срещу държавата или по-точно липсата на такава...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един комшия,бог да го прости,много разправий имах с него,имаше три Трабанта,и два Жука.Всичко това не беше в движение,но седяха пред блока и кой ли не се разправяше с него.Отделно от това имаше две гаражни клетки в които държеше всевъзможни боклуци,но не и колите си.Никой не му наряза гумите или нещо подобно,просто го търпяхме!Така че всичко си е до хората. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

karst, страшна логика - знчи и в апартаментите може да живее всеки?!!

 

Това пък по каква логика произлиза от написаното от мен?

 

п.п. Местата за паркиране наистина са малко и точно за това пред нас паркирам само една от колите си. И то в буренака, защото не ми се слушат мърморения на хора, които не си карат колите, но им пречи когато друг има две. Втората е върху частна собственост. Винаги като паркирам гледам да не преча на паркиралите преди мен, да оставя повече място и не паркирам като "арбин в пустиня". Затова много се дразня от спрели "за малко", от претенции за места за паркиране, за "моето място" и т.н.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

неприятна нещо се е получило :( Освен да пиинеш 1 студена вода друго няма какво да правиш.

 

Пред нас се получи нещо подобно преди година някаде. Блока има 30 места за паркиране, като от другата страна на улицата има още 30. Една сутрин излизам, гледам че някакви съседи размятат помпи и ключове ама хич не загрях и се качих и потеглих. Оказа се че срязани гуми имат всичките 30 автомобила кйто са точно до блока, а от другата страна на улицата нямаше 1 пипнат. Изглежда някой комшия не е имал къде да си паркира колата в близост до блока и е взел крайни мерки :(

 

Пред работата ми пък друга история, оставям си колата където има място, а си я намирам с някакви щайги и боклуци по нея. Разчистих ги и се качвам в нея и докато маневрирам гледам някаква овца си мести нейната кола на това място от което излизам. Стоплих набързо, че това е 'собственика' на мястото и след малък скандал и взаймни заплахи си тръгнах. Проблема бил, че тя живеела там и колата и трябвало да е пред блока и а пък аз като работя може да е на майната ми, а не кадето ми е на близо до офиса :roll:

 

на една бензиностанция в Сф му бяха отдули гумите понеже си остъавил Шкодака цял ден за престой

 

нямам идея какъв е неговия/ вашия случай, но бензиностанциите за разлика от междублоковите пространства са си частна собственост. На доста от тях има табелки, че не е безплатен охраняем паркинг, както и на МЕТРО, Билла , кауфланд и подобни места който са осветени с камери и има паркинг. Че не е това начина да ти го кажат е ясно, но аз не бих си оставил колата на паркинг като знам, че нямам право да си я оставям там за цял ден. Ще си платя 5лв и ще си я остава на платен и охраняем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много неприятна история!На мен доста често ми спират пред гаража ама не съм тръгнал да режа гуми!Да не би да ти умат "зъб" за нещо друго и така да си отмъщават?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идиотията ходи по хората.

При нас има една дърта вещица, която по цял ден се чуди на кой каква по-голяма мръсотия да извърти и ако някой е направил нещо хубаво- да ходи да му го развали, да пише всевъзможни жалби до общината- все е такива глупости затова, че хората и пречели. Дърта кукундрела. Веднъж мрънкаше че и било шумно и и казах, че като отиде в отвъдното ще и тихо всеки ден 24 часа нон стоп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е нещо което не разбирам. .... И никога няма да разбера...

Виж, да ги откраднат, да имат нянакава полза...ок. Ясно.

Крадливи мизерници...

Освен това няма никаква логика...

Рискът който се нози е като за кражба, а ползата....никаква.

Тия не могат ли да смятат?

Такива деяния ме отвращават!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да смятат и да не смятат, явно това не им е най-силната страна но "оти нане да е добре като мое вуте да е зле"- те това е техния мотив.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.