Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Спешна помощ - куплунг на алтернатора?


pdp11

Recommended Posts

Колеги, как се сваля куплунга на алтернатора? Днес ми светна лампата за зареждане на акумулатора и докато се добера до вкъщи всичко умря. Искам да проверя четките, но не мога да сваля куплунга. С дърпане не става, явно има някакъв чалъм...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам ли ... това има ли значение? Четири винта има на пластмасовата капачка. Развих ги, развъртях и гайката на + кабела, остана един куплунг с 2 жички, който не помръдва от гнездото си. Куплунгът ми се струва, че е един и същ за всички видове електрически връзки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер елементарно е. Сега ходих в гаража, голяма тъмница, че нямам лампа, светих си с пробната лампа. Има едно палче на куплунга отгоре. Натискаш го назад с пръст или може да пъхнеш отвертка в процепа и дърпаш. За секунди става. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно дето е издадено нагоре в задната част ли? Или в дупката трябва да се бъркне с нещо и натисне? Сори, ама и при мен е голяма тъмница и нищо не виждам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това най отгоре. Него натискаш в посока към кабелите и към двигателя. В процепа в средата на куплунга виждаш как се движи езичето, което застопорява буксата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, как се сваля куплунга на алтернатора? Днес ми светна лампата за зареждане на акумулатора и докато се добера до вкъщи всичко умря. Искам да проверя четките, но не мога да сваля куплунга. С дърпане не става, явно има някакъв чалъм...

Като гледам че си с AZE предполагам че си с MEGATRON(или нещо от сорта беше).

Значи тоя номер и на мен ми го направи( скъсана четка, явно това им е чест проблем ), така че говоря от опит.

Разглобяването е лесно, но с дърпане няма да стане. По спомен отзаде( не от страната на ремъка ) има три гайки, те се развиват първо( опа първо сваляш буксата с тънките кабелчета и развиваш гайката за дебелия кабел ). Махаш капака и от долу се показват четките, те са захванати на два винта, а пък връзката с останалите части е направена с едни букси( мъжка-женска ) така че спокойно да може да свалиш само четките.

Аз лично не можах да си намеря нов комплект четки за това си купих само графита(даже беше по-голям трябваше да го изтънявам) и ги смених чрез запояване. Те това е, вече сам минал 10к км без забележка. Личен съвет е ако можеш да си намериш нов комплет(четки + държач) по добре е да се възползваш, по чисто е просто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

четките обикновено издържат 250-300 хил километра и като отвориш се вижда че трябва да се сменя и колектора щото е изяден до дупка.Сметнали са ги да са с 1 живот долу горе

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, не ми е писано да се справя бързо с проблема. Нов алтернатор в ЕТ само с поръчка, най-рано след 3 седмици ... Алтернаторът е MAGNETON, 70A, 047 903 017. Някой да знае къде мога да намеря четки за него? Ще се опитам поне да го закрепя някакси докато си намеря нов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, не ми е писано да се справя бързо с проблема. Нов алтернатор в ЕТ само с поръчка, най-рано след 3 седмици ... Алтернаторът е MAGNETON, 70A, 047 903 017. Някой да знае къде мога да намеря четки за него? Ще се опитам поне да го закрепя някакси докато си намеря нов.

 

Върви при стругар да ти остърже нови пръстени. За това не си заслужава да сменяш цял алтернатор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не могат да се престържат прътени :?: :roll:Какви ги говориш

продават колектор и четки по номера на алтернатора примерно в магазините на Косер или на подобни такива специализирани :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На бул. Сливница в отсечката между Раковска и Мария Луиза има доста голям избор от магазини дето рециклират алтернатори. Може там да ти помогнат( аз лично не съм ги ползвал).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.