Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проверка на подгряването


ikonoma

Recommended Posts

Колеги, предложете прост начин да проверя дали подгряването на Фабията работи. Сега е топло и паля без да има нужда от него. Но като застудее мисля, че ще дойде малко нанагорно, ако има изгорели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и без да ги сваляш става-откачаш им кабелите само и после с 1 кабел закачен на + на аком.,докосваш свеща многократно и ако има искри тоест консумация значи е здрава

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваляш свещите и проверяваш. ;)

За друг начин не се сещам ;)

 

По скоро се маха само общата шина на четирите свещи..След това е необходима пробна лампа , като единият и извод се закачва на (+) на акумулатора а другият се подава на "активния" извод на свеща.При изправна свещ лампата трябва да светне. Туй е най примитивния метод.Същото нещо може да го направиш и с амперметър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, точно това пише и в Elsa. Но понеже съм чел, че свещта уж може да е изправна, но да не нагрява както трябва реших да попитам.

 

Checking glow plugs

Special tools, test equipment and aids required

t Diode test lamp (e.g. -V.A.G 1527 B-)

t Flexible-head wrench for glow plugs (e.g. -3220-)

Test condition

l Battery voltage min. 11,5 V

Test sequence

– Switch off the ignition.

– Remove the glow plug connectors from the glow plugs.

– Connect the wire of the diode test lamp to battery positive (+).

 

– Apply the test prod of the diode test lamp to each glow plug in turn.

Diode lights up: Glow plug O.K.

Diode does not light up:

– Replace glow plug

– If necessary remove and install glow plugs with flexible-head wrench (e.g. -3220-).

Tightening torque: 15 Nm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваляш свещите и проверяваш. ;)

За друг начин не се сещам ;)

 

По скоро се маха само общата шина на четирите свещи..След това е необходима пробна лампа , като единият и извод се закачва на (+) на акумулатора а другият се подава на "активния" извод на свеща.При изправна свещ лампата трябва да светне. Туй е най примитивния метод.Същото нещо може да го направиш и с амперметър.

моя метод е по-примитивен :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

до bega4kata

Незнам дизела да има кабели на подгревните свещи... smile056

 

 

Е според теб дистанционно ли се захранват? :mrgreen: По принцип има един кабел захранващ който идва от релето за подгряване,а общата връзка между четирите свещи е една шина.Понякога ако е невъзможно да се монтира шина се използват кабели със подходящи накрайници. (фабрично)Така че ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето снимка. Гледайте :mrgreen: Това ограденото са пак подгревни свещи но не са тия за които говорим. Просто не ми се търси друга снимка :P

 

P4280053_resize.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да това са подгревни свещи, но служат за подгряването на антифриза нали? 8)

А Иконома пита за прост начин за проверка на подгревните свещи на двигателя. Аз ще чакам да ми покажете кабели за подгревни свещи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да това са подгревни свещи, но служат за подгряването на антифриза нали? 8)

А Иконома пита за прост начин за проверка на подгревните свещи на двигателя. Аз ще чакам да ми покажете кабели за подгревни свещи...

 

Да, за по-бързо загряване са.

 

А кабела за подгряването се вижда ясно. Има нещо като тръба която влиза в блока. Не знам как точно да го обясня. Успоредна е на маркуча за върнатата нафта.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо май не можем да са разберем... Исках само да кажа, че не съм съгласен с вас, тъй като в нито един каталог за кабели не съм виждал да се предлагат кабели к-кт за подгревни свещи. Вие (biser, bega4kata и PRR)ме убеждавате в обратното. Затова искам да видя въпросните кабели за подгревни свещи, че ги има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

до biser.or

Шина да, но кабел? Дай ми пример.

не ме разбра ли или искаш да се заяждаш :?: нали за това служи-да провежда ток

явно сплескания кабел е шина за теб

повярвай ми има и с кабели в буквалния смисъл както го разбираш

аз имах в предвид ролята която изпълнява

не ми се занимава да търся снимки да ти показвам.Целта е да помогнем на колегата,не да се заяждаме

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре нека спрем със спора дотук. До бегачката не се заяждам, надявам се да се видим и запознаем на ежегодния събор (може и по рано)и тогава на по чаша бира да довършим/без лоши чувства/спора. Мир!

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре нека спрем със спора дотук. До бегачката не се заяждам, надявам се да се видим и запознаем на ежегодния събор (може и по рано)и тогава на по чаша бира да довършим/без лоши чувства/спора. Мир!

smile027

smile145 с удовоствие ще се запзнаем,но няма да спори-ще се черпим
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.