Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Бензинова помпа МВ - малко помощ моля...


rsk

Recommended Posts

първо искам да запитам дали бензиновите помпи на 1000МВ и 100S са еднакви? на МВ-то е без онази бялата чашка пред помпата (като на 120L), горивото пак си минава през мрежичка, но тя е отгоре, върху корпуса на помпата...
точно там някой неук (като мен) е стегнал малко по - здраво, в резултат на което:
008720307.jpg
008720308.jpg
не мисля, че е фатално, но не ми изглежда и нормално...

другото, което хич не ми се понрави:
008720309.jpg
008720310.jpg
008720312.jpg
какво да я правя тая кривотия? мога ли да я изравня спокойно, или да си пусна обява в "купувам"?

друго - така или инъче помпата е разглобена, реших да сменя и двете клапанчета, но във варна не продават... изглеждат така:
008720304.jpg008720313.jpg
ако някой има в излишък, преди да пусна и обява... че съм тревожен нещо, пък ми се иска да сложа оригиналната за модела помпа...

давайте акъл, че... аз гледам умно :oops:

мерси предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще те излъжа, но май имам тези клапанчета. Още утре ще проверя.

 

Между другото, съветвам те(нищо, че няма да е оригинално), ако имаш възможност да сложиш помпа с "чашка" отпред (май се наричаше "утаечна камера" или нещо от сорта). До последно МВ-то беше с такава помпа(от 120). Доста от боклуците и тинята от резервоара остават в тази чашка, вместо в помпата, а чашката се чисти супер лесно, както предполагам знаеш :).

 

Утре ще ти пиша относно клапанчетата! Ако имаш късмет и цяла помпа(с чашка) ще ти изровя(стискай палци :P ) :)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

би било супер!

относно камерката - мислех си просто да сложа обикновен бензинов филтър, но пред стената на моторния отсек, та да не се вижда, но ще видим де ще му излезе края :D. интересно, обаче филтриращата мрежичка беше сравнително чиста...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то и филтър не пречи да сложиш. Аз и с филтър оставах изумен каква тиня се събира в "чашката" за 1 година каране :mrgreen:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кривината, ако тече изтъркай със шкурка, поставена върху гладък предмет. Аз така си оправях кривия карбуратор и бензинова помпа на Ладата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

rsk, ако искаш да си напълно орЕгинален мога да ти подаря цяла една помпа без чашка, обаче не съм я отварял да гледам вътре на к'во дередже е... ама си ми далечко, ако си намериш по кого да я пратя ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

нищо... :oops:

купих си нова мембрана, почистих всичко и я събрах. не съм изравнявал корпуса, ще проверя дали тече с новата мембрана, но ми обещаха един друг корпус, така че ще почакам, за са видя дали ще го намерят, преди да я сложа обратно, че много трудно беше свалена...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.