Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

проблем със скорости на Октавия І


Plamen_s

Recommended Posts

Здравейте колеги, имам Октавия 1.6MPI, 2002 год. Нещо имам праблем със скоростите, понякога влизат много трудно на 1-ва и 2-ра предавка, даже при включване на 2-ра по-бързо хъркат почти винаги. Смених съединителя преди 5 хил. км, за малко се оправи проблема, но сега е пак същото положение. Знаете ли дали има някакви реглажи, които могат да се направят за да се отстрани проблема и къде да ми го отремонтират ако може. Отскоро я имам колата, но този проблем много ме дразни :oops: Моля за съвет!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко правят там, отляво ремонтират Шкоди, отдясно ги продават, а отзад ако знаеш кво имаааааааа!!!!!!! Това е адреса на ЕураТек. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с чисто нов съединител (+ маховик), сменено масло в кутията и регулирани жила на скоростите и пак понякога трудно влизат и 2ра хърка като я набия по-джарлатската на високи обороти...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, аз също имах точно този проблем и понеже колата е гарнционна отидох в ЕТ и там ми казаха че проблема е в синхронизатора. Първоначално щяха да го сменят, но после ми казаха че от Чехия им казали че проблема бил от маслото в скоростната кутия. Хората ми смениха маслото и след това вече 5 месеца няма проблем. Колата е Октавия Тур ТДИ 2006. надявам се да съм бил от полза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с чисто нов съединител (+ маховик), сменено масло в кутията и регулирани жила на скоростите и пак понякога трудно влизат и 2ра хърка като я набия по-джарлатската на високи обороти...
ами Коко заповядай при нас ;)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ходи да ти сменят първо маслото.... ако не се оправи отиваш на :муфа,синхрон,зъбно колело...: пробвай първо с масло,че е по евтино и се надявай да се оправи....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера ходих до ЕТ и там ми смениха маслото и ми направиха реглаж на жилото. Казаха, че пълен ефект от смяната на маслото ще има след 100-ина км. В момента скоростите наистина се включват много по-лесно, пък се надявам и след известен пробег наистина да стане още по-добре..... smile101 Благодаря на всички за мненията! :smt017 Друго си е да ти включват лесно скоростите в тези задръствания smile162

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.