Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за зимни гуми


drbojo

Recommended Posts

Гледам че си писал Kleber Krisalp HP2.

Миналата зима бях с Kleber Krisalp HP и останах доста приятно изненадан от поведението на гумата, особено в големия сняг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 86
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    8

  • sotef

    6

  • coverdale

    6

  • kalata

    5

Най-много писали в темата

Също карам с Kleber Krisalp HP . Бива ги гумите . Миналата година струваха по 100 лв/бр. Сега трябва да са по-евтини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добри отзиви съм чувал за Barum...

 

-миналата зима си купих/просто нямах повече кинта/еми чудни гумета са в снега се държаха много добре...абе доволен съм много...

:lol::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинете ме за спама, ма чета темата от няколко дни и вече не се стърпявам.

Не мога да си отговоря на въпроса как е възможно да си купиш кола за 30-40 хил. и да се скъпиш за гуми.Това е един от най-масовите размери и цената е съвсем прилична.А в цялята тема се коментират все гуми от най-ниския клас.

Да не говорим, че никъде не видях други изисквания освен финансови.При такъв подбор факторите, които се взимат под внимание не са малко.Имам предвид, че за един дадена гума е добра, а друг това не го задоволява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен с мнението на Мими. smile162

Да си правиш сметка при положение,че купуваш гуми на

3-4год. ,разхода е никакъв,особено пък за нова кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес изгодно купих 4 бр YOKOHAMA /така мисля че пише /,ще ги снимам утре ,че се прибрах късно по тъмно.

За 150 лв.

 

Тези регенерат ли са? Имам една "баничарка" която трябва да я обувам...та затова питам.Стори ми се доста приемлива цена за 4 нови гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде сега аз пък да не се съглася с Mimi! Защото Kleber-а хич не е лоша гума. Ако не се лъжа миналата година в класацията на ADAC беше в петицата. И това, че гумата е сравнително евтина не я прави некачествена! Още повече, че зимна гума се избира мноооого трудно. Защото може да е перфектна на лед (доколкото там може да се говори за поведение) и ужасна на сухо. Или обратното. И вие кое бихте избрали? Ами поведението на сняг и вода? Изобщо гуми се избират трудно и затова два пъти годишно се дъвчат едни и същи теми.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то може да се отговори с контравъпрос - как може да си вземеш кола за 500лв и да и купиш гуми за 600. Не че не съм го правил, ама...

В случая логиката ми е - най-добрата зимна гума е новата/с нов каучук/, а най-добрата лятна гума е марковата/макар и втора ръка/ защото там така и така е пластмаса. Това разбира се за случая ако не карам кола за 30-40 хиляди. Ако карах и нямах пари за гуми - сигурно щях да я продам за 20, да си взема една за 10 и гумите щяха да са ми най-мялкия проблем. Нещо май прекалено много ако станаха :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде сега аз пък да не се съглася с Mimi! Защото Kleber-а хич не е лоша гума. Ако не се лъжа миналата година в класацията на ADAC беше в петицата. И това, че гумата е сравнително евтина не я прави некачествена! Още повече, че зимна гума се избира мноооого трудно. Защото може да е перфектна на лед (доколкото там може да се говори за поведение) и ужасна на сухо. Или обратното. И вие кое бихте избрали? Ами поведението на сняг и вода? Изобщо гуми се избират трудно и затова два пъти годишно се дъвчат едни и същи теми.

 

Поздрави

 

Не мисля, че е нужно да влизаме в спор с елементи на заяждане.

Никъде не правя сравнение между различни марки и модели, нито коментирам лоши и добри.

Разбира се, една гума не може да има еднакво добри характеристики на сняг, кал, вода, лед и пр.Затова изборът не е толкова лесен.Трябва много добре да си наясно какво точно искаш, за да подбереш най-доброто за теб.Факторите са толкова много, че до сутринта мога да пиша.

 

Ако някой се нуждае от конкретна консултация или съвет, ще му помогна с удоволствие!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че е нужно да влизаме в спор с елементи на заяждане....

 

Aaa, и аз не искам smile159 Просто изразих несъгласието си с "А в цялята тема се коментират все гуми от най-ниския клас.". Kleber и Semperit не са нисък а среден клас ;)

 

Поздрави и може скоро да го обсъдим на маса с smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, за да не пускам нова тема ще си позволя да попитам тук. Значи за зимния сезон искам да мина от оригиналните 16 цола лети джанти с гуми 205, на 15 цола стоманени джанти/ ориг. за О2/ и гуми 195. Въпросът ми е, дали болтовете ще паснат от 16ките алум. на 15ките железни. От търсачката разбрах, че щом и двата комплекта джанти са оригинални за вида автомобил болтовете пасват, но там случая беше за лети и железни джанти с еднакъв цолаж. Резервната ми гума си е 16ка на железна джанта и болтовете от алум. ще станат но при 15 ките железни не съм сигурен. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не! Има разлика в леглата на алуминиевите джанти и на железните. Ще прецакаш болтовете. По-добре намери и си купи комплект за железните джанти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако и желязните и ляти джанти са си шкодови, конусите са еднакви и стават. И на октавията и на фабията съм карал така, докато бяха с оригиналните алуминиеви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В такъв случай, ако спукам гума на пътя и се наложи да сменя гумата, която е на 16" алум. джанта с резервната която е пак на 16", само че железна ще прецакам 5 те болта така ли излиза. Чак толкова да се изложат чехите не мисля, че е възможно, а и тогава защо не са дали и 5 допълнителни болта за резервната джанта, кагато е железна, а не 5та алуминиева. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен че едни и същи болтове не стават на стоманени и алуминиеви джанти има и опастност от разбиване на дупките на джантите при сглобка с неподходящите болтове.

 

едит: ако резервното колело е патерица и на дупките има заварени едни вложки значи за нея стават болтовете за алуминиева джанта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като си купувах алуминиевите джанти ми ги продадоха заедно с болтовете. Ми леглата са мноого различни. Между другото дори секретните болтове са с различна форма и имам два комплекта - един за алуминиеви и един за железни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен че едни и същи болтове не стават на стоманени и алуминиеви джанти има и опастност от разбиване на дупките на джантите при сглобка с неподходящите болтове.

 

едит: ако резервното колело е патерица и на дупките има заварени едни вложки значи за нея стават болтовете за алуминиева джанта.

 

Тук не мога да се съглася!

Ще кажа от личен опит.

Карах колата с оригиналните 16ки с оригиналните болтове.

За зимата ползвам железни джанти-пак купени от ЕТ без болтове дадени към тях.Карам си ги със същите болдове и няма грешка,нито проблеми.

Сега със 17ките ОЗ ми дадоха болтове към тях,но без секрети-затова ги карам с 4 болта + секрета от Шкода болтовете и пак нямам проблеми.

Сега като ги махнах-нито по конуса има някакви следи от "неправилна" употреба нито по болта.

 

От личен опит казвам,че за Шкода Фабия железни и алумин джанти могат да с еползват с едни и същи болтове!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има разлика в болтовете за алуминиеви и железни джанти.Това е факт.

Железни джанти може да се завият с болтовете на алуминиевите но след това като отвиеш болта се вижда как е наранен.

При мен оригинално бяха алуминиеви а зимата сложих железни.Наложи се да сменя и болтовете.

Остава въпроса ако си с оригинални алуминиеви джанти а резервната е железна може ли да се ползват болтовете на алуминиевите?Според мен да защото нараняването на болта е много малко ако се ползват само за придвижване до вулканизатора.

 

Поздрави на всички от клуба :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз КИА-та я "обух" в Kleber Krisalp HP2

kleber-krisalp-hp2.jpg

 

всичко ми излезе 700лв за 205/55/R16

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито. Пък ще споделиш впечатления. Че мойте са леко по-теснички и е друго :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със същите гуми на клебер, за сега съм доволен, ще видим като падне снегът.... :)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът със зимните гуми е актуален и за мен . Миналата зима Фабиата изкара перфектно с оригиналните гуми .... ама на топло в гаража :mrgreen: .Просто нямаше излизане при сериозен сняг и лед . Това изплащане много спъва работата ,а остава още година :evil: .Едва ли ще мога да се порадвам на читави зимни и тази година ,но мисля ,че дори едни барумки ще са по-добре от нищо ! Моето питане в тази тема е свързано с джанти . Желая да закупя оригинални стоманени 14'-ки за Фабиата . Някой от Варна може ли да каже къде мога да потърся освен в Еуратек разбира се ;) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Желая да закупя оригинални стоманени 14'-ки за Фабиата . Някой от Варна може ли да каже къде мога да потърся освен в Еуратек разбира се ;) .

 

Във всяка една по-голяма гумаждийница има голям избор на стоманени джанти. Не очаквай цените да се различават от тези в ЕТ обаче. :) Другия, по-евтин вариант, е да си вземеш джанти от Фабия на старо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, чудих се доста дали от ЕТ или от някой маг. за джанти и гуми-та реших Continental TS800 от ЕТ по 130лв. са. Общо взето не намерих мн места където я продават, за да сравня цени, но предполагам не е с няква голяма надценка...А и от 10.11 пускат промоция -10% на джанти и гуми . Някой случайно да е карал с такива гуми? Другите варианти са Барум поларис 2 и Семперит , но модел не казаха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.