Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за зимни гуми


drbojo

Recommended Posts

  • Отговори 86
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    8

  • sotef

    6

  • coverdale

    6

  • kalata

    5

Най-много писали в темата

Аз днес монтирах ето тези гуми с размер 195/65/15T : http://www.vredestein.com/Banden_Bandty ... dtypeID=68

 

Болтовете от 16"- ките ал. стават точно на 15"- ки стоманени. :)

 

1237766_orig.jpg

1237771_orig.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера купих на Октавията - 4бр. GOODYEAR ULTRA Ggrip7 с уникален грайфер по 145лв./бр. от Маргел.Ще ги коментирам напролет.

Иначе до сега си беше три сезона с зимния БАРУМ,така си я взех от ЕТ,и бях много доволен. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

sotef-ето това е зимната гума-браво!

 

Аз карам със Сноутрак 2 от 3 години и нямам абсолютно никакви проблеми.

А по тестове на Ато Билд нямат равни на спиране на мокра настилка! :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вчера ми се наложи на ам. Хемус да спра от 130км/ч до 0 аварийно, защото отпред имаше задръстване а и никой не си беше пуснал аварийните и се изненадах, че при набиването на спирачката колата спря за изключително кратко време и без почти да ми се включи ABS-a.

Настилката беше мокра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се колебая между Snowtrac2 i Snowtrac 3. Карал съм със 2-ката и съм супер доволе,но за тези все още няма никакви отзиви

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... ето я истината :mrgreen:

 

 

http://www.adac.de/Tests/Reifentests/Wi ... eID=195661

 

008828109-big.jpg

 

... смених за зимата 17"-ките с 16"-ки DUNLOP SP Winter Sport 3D...

Цената им е приемлива и за този размер май са номер 1... :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет.

 

Аз за миналата зима се оборудвах с Continental WinterContact TS 810 205/55 R 16 и след това като видях и теста на ADAC за 2007 много се зарадвах... убедих се, че съм направил добър избор.

 

Миналата зима нямах никакви проблеми или перипетии... надявам се и тази да е така.

 

А пък тази година другия модел TS 830 (при размер 195/65 R 15) вече е на второ място - ура! :lol: Ако не беше по-бързото износване даже щеше да е победител в теста ;)

 

Преди малко разглеждах новия брой на Auto Motor und Sport България и там пък още един тест - за размер 225/55 R 17. TS 810 на Continental е на второ място след Dunlop SP Winter Sport 3D изоставайки само с една точка... 266 срещу 265

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с Continental TS 810. Това е гумата. Много съм доволен. Освен това колата вози в пъти по-конфортно в сравнение с Матадора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера купих на Октавията - 4бр. GOODYEAR ULTRA Ggrip7 с уникален грайфер по 145лв./бр. от Маргел.Ще ги коментирам напролет.

Иначе до сега си беше три сезона с зимния БАРУМ,така си я взех от ЕТ,и бях много доволен. :)

 

Същата работа само че ми зеха по 149 лв. и пише по тях че са правни в германия 24 седмица 08 година. За 195/65/15 според adac.de това е гумата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе до сега си беше три сезона с зимния БАРУМ,така си я взех от ЕТ,и бях много доволен. :)

Взел си си новата кола със зимни гуми?!!! :o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера купих на Октавията - 4бр. GOODYEAR ULTRA Ggrip7 с уникален грайфер по 145лв./бр. от Маргел.Ще ги коментирам напролет.

Иначе до сега си беше три сезона с зимния БАРУМ,така си я взех от ЕТ,и бях много доволен. :)

 

Същата работа само че ми зеха по 149 лв. и пише по тях че са правни в германия 24 седмица 08 година. За 195/65/15 според adac.de това е гумата...

 

Сега е жътвата за гумаджийте!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет.

 

За да не пускам нова тема - колеги, моля споделете къде сте се преобули вече... доволни ли сте от смяната или са ви "претупали"... взели ли са ви прекалено много пари за процедурата например...

 

Всяка година едно и също - навсякъде опашки, всеки гледа да ти вземе парите и да те "претупа"... връткат там някакъв баланс и си мислят, че всичко е ОК... забравят да сложат нови вентили, въпреки, че са платени и изрично е казано да се сменят... ей такива проблеми всеки път.

 

Ще съм благодарен ако някой ме насочи някъде, където поне си вършат съвестно работата...

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще съм благодарен ако някой ме насочи някъде, където поне си вършат съвестно работата...

 

Супер доволен съм от Друмник. Покрай mimi.b, която работи там, им станах редовен клиент и нямам никакви оплаквания :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз съм от провинцията, но и тука имаше струпване на коли при гумаджиите. Аз първо минах и си оставих джантите и гумите да ги монтират и за баланс, а по- късно отидох да ги сложат на колата. Не съм плащал за монтажи, демонтажи и баланси, защото като си взех 4те нови гуми това е безплатно. Можех да си избера между две гумаджииници за монтажа, защото магазина си работи с тях и те си се оправят след това. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе до сега си беше три сезона с зимния БАРУМ,така си я взех от ЕТ,и бях много доволен. :)

Взел си си новата кола със зимни гуми?!!! :o

 

Тогава така си я поръчах,щото беше средата на декември,ама вече съм забравил дали така ми я предложиха,но едните ги платих,щото летните-Матадор ми ги бяха сложили в багажника. :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[quote="kalata"]Привет.

 

За да не пускам нова тема - колеги, моля споделете къде сте се преобули вече... доволни ли сте от смяната или са ви "претупали"...

 

 

Аз си ги смених при познати гумаджий,пичовете са в Казичане,въпреки че от Маргел предлагат безплатен монтаж ,като ги вземеш от тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се преобувам сам щото съм на отделни джанти. Като започне да тресе- тогава отивам на баланс и така не се редя на опашки.

-Погледнато от страна само на сметките- без изгубеното време - за две години джантите ми са се изплатили, а гумите ми не се ръзпъват всяка пролет и есен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих и смених в сервиза на Хан Кубрат 27 :mrgreen:

Досега винаги съм усещал разлика към по-добро при смяната на летни гуми със зимни.

Но този път усещането е многократно по-силно, направо не мога да си позная колата :D .

Даже почва да ме е яд, че поръчах колата с 16" вместо 15" :roll: .

Събират се три фактора, комбинирания ефект от които е феноменален:

1) 16" -> 15"

2) лятна гума -> зимна гума

3) Bridgestone -> Continental

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес се сдобих с 2 бр Lassa Snoways 2 Plus, ако някой има впечатления от този модел ще ми е интересно да науча, въпреки, че съм пред свършен факт. Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет.

 

Вчера най-накрая се преобух ама ако знаете какво преживяване беше... едно дребно нещо скъса нервите на много хора...

 

Ето и обяснение с картинки на сагата...

 

То самите снимки са достатъчно красноречиви... ще бъда кратък в обясненията...

 

На първата снимка се вижда резултата от едно юнашко затягане с пистолет на секретен болт...

...всички опити за внимателно отвинтване завършиха безрезултатно...

...м@м@ му ст@р@ на пикльото дето го е натягал пролетта...

 

 

1254493_orig.jpg

 

 

На втората снимка е резултата от първия опит за отвинтване - болт с диаметър 16мм се предаде без бой...

...заварката устоя... но заварения болт - не... започнах да се притеснявам за успеха на операцията...

 

 

1254494_orig.jpg

 

 

На тази снимка е показан поредния опит (от общо 6 !!!) Още на втория скъсан болт вече се бях отчаял...

...заваряваха се болт след болт... гайка след гайка... мястото се загряваше и охлаждаше...

...с надеждата за успешен изход от ситуацията...

 

 

1254495_orig.jpg

 

 

Който успешен изход дойде чак на шестия опит...

...немога да ви опиша как ми олекна...

...другото хубаво в ситуацията беше, че въпреки многото заварки джантата само се беше опушила...

...и след внимателно забърсване се установи, че не е наранена изобщо...

 

Евала на майстора!

 

 

1254496_orig.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много кофти случка!Трябваше да идеш при копеленцето той да си я развие!Ама сега като вече си свършил тая работа,това дето е на последната снимка можеш спокойно да му го треснеш у смотаната тиква! :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.