Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за зимни гуми


drbojo

Recommended Posts

Здравейте на всички!Времето застудя и много скоро ще се наложи да обувам моето о2 в зимни гуми.По финансови причини не мога да си позволя да купя 4 броя гуми от известните на всички ни марки ,така че засега съм се спрял на ласа или дебица.ако някой има впечатления или пък някаква друга идея ще се радвам да я сподели с мен. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 86
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    8

  • sotef

    6

  • coverdale

    6

  • kalata

    5

Най-много писали в темата

Дебица Навигатор2, гума, която излезе миналата година - чудесни впечатления, нищо, че се води всесезонна, просто не я карай на топло и сухо време, тогава си ползвай летните гуми. С тези гуми миналата зима нямах проблем нито на сняг, нито на лед или дъжд, само положителни впечатления имам. Гумата миналата година струваше 108 лева.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-ниския клас гуми!? По добре прибави още 120-150лв към сумата която си приготвил и си вземи нещо от средния клас. Следващата ти покупка на зимни гуми ще е след 4-5 години... smile019

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Дебица-та и аз съм чувал само добри отзиви. И все пак, проучи и други варианти. Може да попаднеш на някоя прИмоция на читави гуми по-висок клас например ;).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sava Еskimo и Мaloya Cresta са по-доброто качество на по-добра цена стига да става дума за зимни гуми. Дебица фриго 2 е супер за сняг и лед но на мокро не се държи добре. Ако си спокоен шофьор- става, ако си луд- не я вземай.

-Всесезонки карат в Бургас, ако си от другаде и караш стабилно през зимата- обуй се като хората със зимни и летни.

-Като обсъждате цени споменете поне размер, който носи О2 щото при различните размери цените са много различни, а примерно аз не знам октавията с кво се обува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А размерите мерна ли, защото няма такива, които да станат на Октавия.:mrgreen:

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В събота и аз смених мойте гуми - отпред сложих чисто нови Клебер Кристал HP ако не се лъжа нещо такова беше, модела бил от тази година, а отзад си сложих миналогодишните Дебика. Като цяло возията на колата стана доста по - меко возене, а иначе от гумите мисля че ще остана доволен :)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички!Времето застудя и много скоро ще се наложи да обувам моето о2 в зимни гуми.По финансови причини не мога да си позволя да купя 4 броя гуми от известните на всички ни марки ,така че засега съм се спрял на ласа или дебица.ако някой има впечатления или пък някаква друга идея ще се радвам да я сподели с мен. :D

хем караш О-2 пьк си пестелив от гуми.Що правиш компромис , а не си вземеш нещо което след време ,(дано не се наложи да разбереш че е можело да излезеш читав от ситуацията , дано да не ти се налага де)разбереш че всеки компромис води до риск от определени последствия , и ако риска е "набърбалясана" предница и 2 месеца в бокса , некаране на колата , разправий сьс застрахователи-майната му на 100-120 лева разлика за четирите .Нали знаеш приказката за този дето е.е Дявола.))))))))))))))))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един глас за Дебица Фриго 2 - пълен аналог на Гудиър Ултра Грип 5, в момента актуален е Ултра Грип 7+.

Иначе ако имаш малко повечко пари може да помислиш за Нокиан ВР 2.

В момента съм с въпросната Дебица на Фабиата този зима за трети сезон и да ти кажа върви много добре при всякакви зимни условия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Maloya Cresta съм доволен - имим такива на един сезон. За изненада на някои от форума може би обаче, предвид на това че вече ми трябват 8 гуми - вчера купих 4 TRAYAL-ки - заедно с безплатния монтаж ми излезе 262лв всичко. Ще видя как ще се държат, ако не ми харесат винаги мога да си сложа Малоята на предните мостове. Но - наистина гумите изглежсат супер за цената си, която бие пък всички рекорди и модела е поизчерпан в София. Аз ги взех от ЕМК33 и продавача ме убеждаваше да си взема Тигър, че били по-добри. Аз обаче тигър, кУрмуран и т.н. нема сложа. Тези ги хвалят, отзиви след 2 месеца - нищо не се знае. Завода бил купен от Мишлен, наложени били стандарти за качеството, ако си спомняте така беше и с Дебиката в началото, после развалиха качеството. Надявам се и сега да е така - балкански манталитет - отначало всичко е на6 , после го разваляме :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дебица Фриго 2 е добра гума,наистина аналог на Ултра Грип 5.Иначе на моето опелче гумите са Малоя Креста 220 и съм страшно доволен,на Октито са Бф Гудрич.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година си купих 4 чисто нови Vredestein Snowtrac 2, просто уникална гума. Адски съм доволен. За другата кола,която е със задно пак ще си купя идната седмица същите гуми. 195/65/15 на цена от 125 лева парчето. Какво повече му трябва на човек ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тасчетата рулират, от каква ли кола са, прилича ми на от някоя ретро хубавица.

а гумите са мн. добре като производител и външен вид, меки ли са още..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз онзи ден си поръчах 4 зимни гуми Vredestein SnowTrac 3 на цена 131лв. броя и утре отивам да ги взема. Размера си е оригиналния за О2- 195/65/15. Наистина предния модел е също много добър и тук в Монтана е 125лв. парчето. Мисля, че цената им е много прилична и все пак Vredestein са си име при гумите. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дълго се чудех, какви да взимам и май го измислих:

 

GISLAVED : EURO FROST 3

 

img633_200x200px_1.jpg

 

Връзват се около 100лв./бройка, въпреки че в сайта пише че наличност няма, но на място като се иде, нямало грижи! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

Сприал съм се на няколко модела зимни гуми и исках да ви попитам какво ви е мнението за тях.

Кой е най-добрия и защо?

Моделите са:

Barum Polaris 2

Kleber Krisalp HP2

Debica Frigo 2

Gislaved Eurofrost 3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам с Kleber - добри са, но за тия пари по-добре Semperit Winter/Sport Grip

Добри отзиви съм чувал за Barum, но никога не съм ги пробвал.

За другите и надеждни отзиви не съм чувал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.