Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

скоростите "изхвърлиха " маслото


todor_velikov

Recommended Posts

:roll: колеги помагайте ,вчера изминах 100 км и на 2 пъти цялата кутия беше омаслена и назад даже е хвърляла масло.резултата беше 1 л и повече изхвърлено масло за 100 км.казаха ми че на отдушника трябвало да има накаква клапа ,която при мен липсва.но досега за 3 г-или 100 000 км не е изхвърлила и грам оттам.

незнам какво да правя дали нещо е повредена вътре,последно когато правих съединителя сбърках пробката отдолу с един болт който развих малко и после навих обратно който вървеше много трудно,дали нещо не съм пре.....ал?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си я дялал по бордюрите е много възможно да си разцепил двете части на кожуха на скоростите или по - лошо да си спукал средната част или ушето на долния болт да зачезнало , ако ли не някой семеринг на полуоска е дал фира ... щом купето е омаслено много вероятно е да е десния , а може и семеринга на привода да е изпаднал ... огледай я хубаво , ако ти е трудно може да мина аз да я огледам .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е пукнат кожуха,да знаете,че имам една кутия,която става за кожух :mrgreen:

 

Edit:Съжалявам,но мислех,че става дума за 105-120,просто късно осъзнах в кой раздел съм :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля че е от отдушника защото има бая масло точно около него отгоре на кутията ,иначе от полуоските като че ли не тече ,а от преди още между двете части на кутията подлизваше по-малко,но сега това мина всякакви граници :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тодоре , моя отдушник съм го запушил преди сума време с капачка от химикалка и няма капка никъде , но като я нацелих в един щръкнал бордюр текна като лейка между корпусите ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен тече но не чак толкова като при Тодор....но то така съм купил колата.Предния собсвеник тез бурдюри и каманаци за нищо не ги е имал :evil: .Сега аз трябва да му сърбам попарата. The Best Forman,лесно ли се разглобява таз кутия?..по точно трудно ли се събира :mrgreen: щото ако не намеря читава може да измислим нещо с колегата SKODA 105 RS и да комбинирам от двете една. Неговия корпус е здрав ,ама като се сетя кво мазане и хамалогия е, иЧ не ми сА занимава нещо :roll:

Малкия (коцето)продаваше една кутия.Писах му няколко пъти но нещо оте@ава старото куче.

 

Не трябваше да продавам катастрофиралата фелиция,ама пустите му пари ](*,) Изгубих я като донор заради едни 300лв от горе. :evil: Ма като ги видя тез пари и побесневам...де да знам що е така :roll: Спирам се щото изписах един куп щуротий :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз таз операция съм я правил само в сервиз т.е. в сервизна обстановка и стана за секунди - около 40 мин. сваляне и разглобяване , половин час чистене и миене и около час сглобяване , ма на поляната не бих се заел ;)

Единствената гърбавина е отвиеш и завиеш една голяма гайка на първичния вал , за която трябва гайковърт и другото е да не разпилееш колелата на диференциала из картера и тва е ... малко еквилибристики по наместване на капаците при сглобяване и задължително хубав силикон - или 3М или Локтайт :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.