Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за стопове за 120-ка


Recommended Posts

Искам да питам тези стопове, червено-прозрачен(бели), дали се правят от чисто прозрачни и боядисване със специален спрей или си се продават така готови. Защото съм се замислил за такива и мисля да боядисам мойте със боя ;) Знам че на Миро(Хашек) са такива на рапида , но май ми беше споменл че така ги е купил. Ако някои е правил процедурата по боядисване на пласмаса, нека сподели каква марка боя да търся.

Ето за тези стопове говоря :)

 

142_2007-12-19_19-51-32_54.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че се продават

 

http://www.tuning-skoda.sk/detail/kryty ... 30-67.html

 

Но пробваи да ги го боядисаш може и да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше някакви фирмички, дето се занимават с възстановяване и освежаване на стопове - гаранция ще ти свършат работа, но убий ме не помня кои бяха - потърси с Гуглата. Btw, идеята е мн. добра - цял прозрачен стоп не ми стои добре, сякаш е счупено стъклото, а така 2-цветен е мн. по-елегантно решение :smt017

 

П.п. аз само това открих: http://forums.hondabg.com/index.php?sho ... 0%BD%D0%B5

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да си направиш досущ същия стоп от картинката... има цака и тук в бг. За целта ти трябва нов оригинален стоп и нов кристален стоп(за да стане като на картинката). С малко певече внимание могат да се разделят... Схващаш идеята...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да си направиш досущ същия стоп от картинката... има цака и тук в бг. За целта ти трябва нов оригинален стоп и нов кристален стоп(за да стане като на картинката). С малко певече внимание могат да се разделят... Схващаш идеята...

М да ще направя опити със старите стъкла на стоповете.

А варианта с боята ще направим опит първо върху нисана на брат ми :mrgreen: и ако става добе ще пръсна и шкодовите :) Спрея е 9лв. от Брикулаж.

Ще направя снимки на процедурите ;)

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж да си купиш необходим лак- тези малки спрейчета дето са транспарентни - боята след време изгаря и почва да се люпи от пластмасата (личен опит ) :mrgreen:

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж да си купиш необходим лак- тези малки спрейчета дето са транспарентни - боята след време изгаря и почва да се люпи от пластмасата (личен опит ) :mrgreen:

Успех!

да трябва след като ги опушиш с черен мат,да ги лакираш после :?:

Най-добре става като се пръсне тъмен лак-тоест лак смесен с черна боя :!: :!: :!: :!: така са на Миро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лак смесен с черна боя

Без майтап така смятах да пробвам, но не бях сигурен дали ще се получи сполучлива смеската!!!

А иначе само с лак върху стопа или мигачите си става също много яко! Даже имам лакирани стари и изгоряли стопове- стават по-тъмни и готини с изкючение прозрачната пластмаса за заден ход- остава си пожълтяла под лака... Но може би с черата боя в лака ще се скрие това :mrgreen:

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Тази седмица бях без работа и рещих да си поиграя със стоповете както бях казал .

Първо сваляне от колата

008941886.jpg

008941887.jpg

Облепяне

008941889.jpg

Това е спрея за стопове Dupli color 9лв. както и лак(безцветен) Body и той към 9лв.

008941890.jpg

008941891.jpg

Пръскани са само една ръка боя и 2 ръце лак

после отиват да съхната на топло :)

008941892.jpg

и накрая излиза това

008941894.jpg

008941897.jpg

008941898.jpg

008941901.jpg

 

Единственя проблем е че няма как да направя светлоотразателите бели и затова съм ги махнал

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Единственя проблем е че няма как да направя светлоотразателите бели и затова съм ги махнал

 

Поздрави

 

Има едни, дето ги продават за велосипедите отпред - ако намериш подходящи по размер и да ги дооформиш, за да паснат точно в дупките. Иначе мн. готино е станало, дано да е и трайно... аз лично не знаех досега за тия транспарентни спрейове, мисля че е мн. полезна в това отно шение темичката ти :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре е станало! smile107 Сега някой,ако ми каже как да си "избеля" мойте,който са от стария модел,ще го черпя много :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега не търси котешко оченце просто залепи бяло светлоотразително фолио :mrgreen: пробвано

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

В края на тази страница http://skoda-tuning.cz/?goto=katalog&kat=1 има такива стопове и по мойте изчисления са 65-70 лева,но как става поръчването незнам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става много просто-даже елементарно.

Няма нужда от фолио и тем подобни глупости!

Стоповете ги има във Варна! :smt017

Разтърсете се из форума колеги.......................не дейте спа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е така-се извинявам-пропуснал съм този факт(не съм гледал внимателно) :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз поне имах предвид стария модел - вертикалния стоп !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вертикалния стоп-е най як :smt017

И аз това викам,ама ако имаше бели или няк'ви кристални,щяха да цепят още повече :mrgreen:

 

EDIT:Към долния пост на колегата >>> И е много важно джантите да са бели 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.