Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Празни мисли


new_

Recommended Posts

Добро утро колеги и честит Хелуин, не го знам какво точно означава този празник, но се падна в петък и е един добър повод да се сложи една маса с разни свински детайли, без опашки разбира се.

А за опашките, вчера в Практикер видях едни за 3.10 лв пакетчето, много са здрави и не се напукват от студа през зимата. Все пак идва зима и е време както проверяваме това онова, наливаме зимна течност за чистачки, и да подменим и опашките.

Няма да се учудя ако някой ден видя етикетче в магазина "ЗИМНИ ОПАШКИ ЗА ШКОДА"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 68
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • filipkarolev

    9

  • bega4kata

    5

  • Оги

    5

  • Ivaka

    4

Най-много писали в темата

Отивам да си сложа една свинска опашка на летите джанти, за да изглеждат по-модерно :lol: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отивам да си сложа една свинска опашка на летите джанти, за да изглеждат по-модерно :lol: .
Една не става!Трябва по две на джанта!Взимай пример от нас.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пък според мен е нужно на оригиналните тасове да се слагат оригинални свински опашки! :mrgreen:

Цената сигурно ще е 3лв на свинска опашка :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пък според мен е нужно на оригиналните тасове да се слагат оригинални свински опашки! :mrgreen:

Цената сигурно ще е 3лв на свинска опашка :P

 

Ааа Митак, баш с оригинални ми се струва, че няма да стане :lol:

Трябва да умрат по 8 прасета за 1 кола / 4 таса * 2 свински опашки/ smile004 .. .иначе цената им ще е 2-3 лв. на килограм :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

filipkarolev, понеже спомена нитовете, та се сетих, навремето, като имах Трабант, само нитовете успяха да му спасят фаровете от постоянните набези :) Добре, че на Фабията фаровете не са с винтове отвън, иначе срам не срам, хващам нитачката :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По въпроса за опашките - за да се отктоява този "тунинг елемент" моето предложение е на сребристи тасове - черни опашки и обратното на тъмни тасове бели. Също вариант е на всеки отвор на таса да се върже различен цвят свинска опашка. Ползите от това ще са най-малко две:

 

1. При шофиране цветовете ще се преливат и ще се получава онзи ефект на който сме се радвали като деца когато въртим шарено копче на конец. (турбо гъзарско) :mrgreen:

 

2. При спрял автомобил тази ГЪЗАРИЙКА ще засенчва всички други достойнства на автомобила => много тунинг елементи стават напълно излишни на пазара, което може би ще доведе до фалита на цели холдинги за производство на гъзарий в Китай.

 

Първо следствие от точка 1. Може да се въведе като екстра при автомобилите т.нар. ЦВЕТНА ДЖАНТА пред която и най-яката лята джанта ще си умре от срам :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: просто щото си е сивичка, в най-добрия случай черно-бяла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таз работа с опашките е крайно време да претърпи неква еволюция, щото е вече мноо стара технология и седи грозно, също като вързано с тел. Виж, ако опашката се върже на фльонга като на натуфена рокля корсета или се напъха по една панделка под опашката на всеки тас е нещо друго. Хем държи таса да не го крадат, хем създава и естетичен вид на колелото като единия крачол на джинси, в които е пъхнато обло дамско дупе примерно. И асортимент на панделки- колкото си щеш- една с една няма да има :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таз работа с опашките е крайно време да претърпи неква еволюция, щото е вече мноо стара технология и седи грозно, също като вързано с тел. Виж, ако опашката се върже на фльонга като на натуфена рокля корсета или се напъха по една панделка под опашката на всеки тас е нещо друго. Хем държи таса да не го крадат, хем създава и естетичен вид на колелото като единия крачол на джинси, в които е пъхнато обло дамско дупе примерно. И асортимент на панделки- колкото си щеш- една с една няма да има :mrgreen:
А ние ще обуем по един чифт дантелени чорапки и ще си направим един по-различен клуб :mrgreen: ... ПАНДЕЛКИ , А :D ?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как ве, нали са червенки, зеленки, фабийки, октавийки и секви такива чехкинки и словачки на'ще бамбини - да са и джиджани викам, ся за тва пък нема да обръщаме резбата я... :mrgreen:

П.С. То дамско дупе като тас си е бая гъз, ама ся нема да го мерим, важно е да се въведе новата технология опашки за тасове smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заглавието на темата вече напълно отговаря на съдържанието й :lol: .

 

100% agree!!!!

 

И накрая.... три дни яли,пили и се веселили. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние, върлите опашкаджии, оабче продължаваме.

В този момент, след убийствената работна седмица ми хрумна да предложа на всички да направим нещо като класация на непреходните гъзарии или простичко казано "АКСЕСОАРИ" които са характерни за автомобилите в България. Нещо като онова предаване 10-те НАЙ, което по някое време се търкаляше по бТВ.

Ето моята примерна класация отзад напред както си му е редът:

 

10 място, една екстра от близкото минало, АНТИСТАТИКЪТ, или онова гуменото което се влачеше от задната броня на колата и изравняваше потенциалът на автомобила с този на земята, за да не те тресе тока като слизаш от жигулката например. На камионите се слагаше верига доколкото си спомням.

 

9 място - отверката забита между вратата и стъклото (главно на шофьорската врата) за да не позволява да се появяват паразитни вибрации, Такава отверка беше просто символ на автобусите Чавдар, и камионите ГАЗ.

 

8 място - БАГАЖНИЦИТЕ разбира се! как може да ги пропуснем

Багажникът на покрива и багажникът върху капака на багажника отзаде. Онова дивно текезесарско изобретение, целящо да занесеш колкото се може повече земеделска продукция в големия град през уикенда

 

7 място - Лепенките, ваденките или както още ги наричахме през комунизмото, а сега модерно - стикери. Имаше си спомням на Балкантурист и на кого ли още не, ама важното е лепенки да има.

 

6 място - Тяхно величество Халогените!!!

Много преди да излязат ксеноните на пазара, голяма гъзарийка беше да имаш халогени и ако светят жълто значи си още по голям гъзар, колко дупки сме пробивали на бронята, в неравната битка срещу мрака.

 

 

5. Дългата над метър и петдесет антена за радиото.

В ерата на Програма Христо ботев и програма Хоризонт, голямата антена беше Голяма работа.

 

 

Хайде колеги помогнете малко за другите позиции, модераторът ако иска да обособи темата отделно

Вие сте...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих добавил:

- Икона на Дева Мария и снимка на Лепа Брена сложени една до друга върху таблото. Не рядка гледка по градския транспорт от недалечното минало (и не само) и ярък детски спомен за мен :mrgreen:.

-Компакт диск обесен на огледалото за задно виждане.

-Кученце с клатеща се глава или махаща рекламна ръчичка "Кока Кола" на задното стъкло.

 

И моят фаворит

- пластмасовите капачки(според запознати са от оцет), направени на звезда и закрепени върху рамената на чистачките. Имаше 2 мохера с тази екстра в моя квартал :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Топките , китениците ,кученцата с клатещи се глави , махащите ръчички , фуражките , тенис топките на теглича , плюшените играчки , висящите от огледалото кръстове и флагчета на любими тимове , голямо огледало ,хванато за оригиналното огледало , лепенка -чудовище на стъклото , лепенка -разпльокано петно навсякъде , лепенка - мъжки стъпала между женски стъпала , задължителните плакати на сръбски фолк звезди или жени по цици за автобуси и камиони ...Всичко , което превръща колата в панаирджийско стрелбище :mrgreen: ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пластмасови тапи от вино нарязани на розички сложени като предпазители на чистачките да не се драска стъклото при неволно пускане /щото нали са свалени да не ги крадат/-е тва беше много яка екстра ако си спомнят колегите около 30 и нагоре като мене

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега се сетих още за онази дървения, която все я нямаше по магазините и се слагаше до скоростният лост. Така нареченото "Барче" където се монтираше каст'фона с касетките.

 

Е как можахме да забравил и перденцата на задното стъкло, предшественик на фолиото и преди това обаче химическото начерняне на стъклата.

 

Мания си беше и рекламната ивица на предното стъкло, в най масовият случай зелена, която трябваше да го "играе" един вид сенник.

Онези пластмасовите които се слагаха на двете предни врати, нещо като сенници, така и не разбрах за какво служат.

А по едно време на задното стъкло се слагаше отвън едно такова черно, наподобяващо щора.

 

Спойлерите къде ги забравихме. На всяка лада петица или седмица, едни такива гумени, черни закрепени с болтове, чиято глава стърчеше с няколко милиметра над този "аксесоар", Абсолютно безсмислени от аеродинамична гледна точка, но някакси придаваха по спортна "Фаца" на колата иначе приличаща на кутия за обувки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оставете ги тия тасове,друго са си ЛЕТНИТЕ ДЖАНТИ , както ми каза един циганин! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за ваденките изАтзад няма да се изказвам, че ще ми се смеят наборите

 

тюнинга е велика работа - особено пръдливите ремус-приставки, никелираните веждички и какво още се не сещам и аз

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за ваденките изАтзад няма да се изказвам, че ще ми се смеят наборите

 

тюнинга е велика работа - особено пръдливите ремус-приставки, никелираните веждички и какво още се не сещам и аз

Браво колега.Изглежда страхотно с тез ваденки,само където леко ми заприличва на онези панаирджийските стрелбища. :mrgreen: Светещи пръскалки от 2.50лв.ще слагаш ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

още нещо, онези луминисцентните ултравиолетови тръби, които се слагат отдолу и колата излъчва едно такова сияние като че ли е летяща чиния, само че не знам дали в такива случай шофьорът и, трябва да го считаме за извънземен :mrgreen:

Тапите от шампанско или от вино нанизани върху болтовете на колелата. Поставени там с идеята да пазат болтовете от замърсяване или просто да демонстрират какъв велик Алкохолик е собственикът на колата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.