Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Дали да го купя


_v_

Recommended Posts

Колеги, наканил съм се да си купя крик, защото стария ми е повреден, а да караш без крик е все едно да дърпаш дяволът за опашката :lol:

Спрял съм се на следния, моля колегите да споделят впечатленията си ако ползват подобен или да препоръчат друг. Определил съм около 20-30 лв за тази покупка и държа май да е нов, че новото е най-хубаво :)

 

si_3138675.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това крикче е по-неудачен вариант за смяна на гума на път от тип-пантограф с манивела, които ги продават в Практикер и са на подобни цени. Много е малък хода му на този крик и трябва да търсиш нещо за подлагане с всички рискове които носи. Най-евтин вариант - потърси от търгашите които вкарват нов внос коли - нали им свалят редервни гуми, крикове и всичко което може да се отскубне скубят...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет.

 

Тези крикчета както каза и колегата наистина имат много малък ход. Едно време и аз си бях купил едно такова за банановата ни шкода (т.е. 105L) и даже май още се подмята из гаража. Да не ти разказвам през колко етапа минаваше смяната на една гума:

* вдигаш

* подлагаш трупче да подпира

* спадаш крика, подлагаш под него друго трупче и пак вдигаш

* подлагаш по-високо трупче да подпира

* спадаш крика, подлагаш под него две трупчета и пак вдигаш

* евентуално гумата е вече освободена :lol:

Изобщо голяма веселба беше - даже си бях надписал трупчетата да знам кое след кое следва :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е с една степен и е до 1 тон- да, колегите са прави, но ако е с две- вдига доволно. За 2 тона също е по-висок от 1 тон и върши повече работа. Може да се измери максималната височина на разтяга преди да се купи и дали е достатъчно. И един тон с двоен разтяг върши работа. Без да смяташ винта обаче :)

Бе _v_ ти още ли немаш крик !?!?! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все още не съм купил да, чудя се какъв да избера, мисля да обиколя някои морги и може би от там да взема, след като не попадам на читави нови :)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не ти трябва таралеж в гащите, вземи си обикновен крик с винт от някоя автоморга. Представи си че освен че си спукал гума, ами си затънал в някаква мека почва например. Единствеко крика с Винт може да се провре в процеп с размер около 7 см и да вдига до 30-35 см например. т е крика има полезен ход 5 пъти повече, отколкото е неговата височина в максиамлно прибрано състояние. Докато при хидравличноте крикове най много 2 до 3 пъти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжелявам, но не съм запознат какво ще рече крик с винт колега, ако можеш да пуснеш снимка или да обесниш ще съм ти много благодарен :)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крик с винт викат на "Класическият" крик, който идва в окомплектовката на почти всяка чисто нова кола. Представи си един ромб по единият диагонал на който е прекаран един дълъг винт завършващ с манивела. И въртиш като луд, за да може винта да скъсява същият този диагонал и по тази логика се удължава другият диагонал и оттам идва подемната сила. Или както един колега по-горе го е описал пантограф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги аз около 5-6 години карах с два такива крика. Основния проблем беше че нямах оригинален. Колата падаше много ниско и с един крик не можех да сменям гума та се налагаше да ползвам два - слагах ги на различни места и с единия вдигам донякъде след това продължавам с другия. Малко неудобно е но вършеше работа. А ги купих тогава за някаква смешна цена от Димитровградския пазар. И двата все още са здрави. Но наистина не са най-добрия вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.