Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Амортесьорите влизат ли в гаранцията?


Boomster

Recommended Posts

При смяна на летните със зимни гуми забелязах, че задния ляв амортесьор е омаслен :( Колата е на 1 година и 2 мес.

 

Понеже не мога да намеря договора та се зачудих, дали при изпуснал амортесьор гаранцията покрива смяната му? (преди да звънна в ЕК)

 

Другия въпрос е дали сега да го сменя или напролет?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се покрие от гаранцията. Смени го сега според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газово-маслените амортисьори се омасляват и без да са изпуснали (понякога). По-добре отиди на тестер или два, понеже тестерите в София са със съмнително качество. Вземи си разпечатките и в случай че е изпуснал, ще имаш доказателства.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обадих се в ЕТ. Записах и час.

Смяната на амортесьорите влиза в гаранцията, като се сменя само дефектиралия амортесьор, а не двата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога не се сменя само 1, а минимум и 2-та, примерно задни или предни, така съм чувал от майстори и има логика, защото така се получава дисбаланс в окачаването, дали съм прав - не знам ;) :roll:

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде бях чел, че ако колата е минала над 30 хил. км тогава препоръчително е да се сменят двата амортисьора на едната ос. В момента Бумстъра е на около 15 хил. км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амортисьора има решаващо значение за поведението на автомобила на пътя. Колата може да е нова, но 15000км по нашите пътища не са малко. На твое място бих сменил и двата, така, както на един мост се сменят комлект накладки, дискове, гуми, пружини и т.н. Убеден съм, че здравия амортисьор при един тест ще даде процентно износване в допустими граници, но също така съм убеден, че при същия този тест той ще даде различни стойности от новия. Мнението е мое, решението е твое. Може и да съм прекалено голям манияк, знам ли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Boomster, не се излагай!Няма да обеднееш кой знае колко от смяната на един амортисъор!Няма такова чудо на нова кола да сменяш само единия!Ама все пак решението си е твое!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поразрових се из Интернет за смяна на амортисьори на нови коли и на малко километри. И стигнах до следния извод: ще сменя само 1 амортисьор.

 

Няма да обеднея ако дам 100-150 лв. за здравия амортисьор, само че няма да го направя. Докато колата е гаранционна ще си я карам по гаранция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не смея да взема отношение, защото не съм убеден за себе си каква е истината :oops: .

Чувал съм, и бях убеден на 100%, че се сменят и двата амортесьора едновременно :roll: .

Докато не стана въпрос за друго правило при нови коли(колко нови :?: ) - не знам дали има резон.

Единствено те съветвам след смяната да направиш тест на амортесьорите, и действай според резултата :idea: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе аре сега пък тест... ходи да ти сменят единия амортисъор и се радвай на колата... и да искаш няма да ти сменят двата по гаранция, само изпусналия... по 2 (две) сменят само дискове и накладки (последните -комплект за двете колела ,разбира се)..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готово. В събота ми смениха само единия амортисьор.

Всичко мина по гаранция. Приемчика в ЕТ каза, че колата е на много малко км.(~ 15 000) за да се сменя и другия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса с амортесиорите е колко са стегнати. И проблема е че един и същи вид от различни серий са с различна твърдост. Те затова се сменят комплект. При нормално каране разликите са малки, но все пак. Аз бих настоявал за смяна комплект...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.